OGŁOSZENIE

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami  i podobnymi prognozami meteorologicznymi na najbliższy okres, Wójt Gminy Gowarczów apeluje do mieszkańców o bardzo racjonalne używanie wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów.

W przypadku nadmiernego poboru wody mogą nastąpić utrudnienia lub braki w dostawie wody.

Wójt Gminy Gowarczów
Stanisław Pacocha

Więcej o: Wesoła integracja w Kurzaczach

Wesoła integracja w Kurzaczach

W niedzielę 2 czerwca na placu przy świetlicy w Kurzaczach odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców. W związku z poprzedzającym go dzień wcześniej Dniem Dziecka środki z funduszu sołeckiego przeznaczono przede wszystkim na atrakcje dla najmłodszych – dzieci mogły skorzystać z zabawy na dmuchańcach i w kolorowych kulkach.

W tym pełnym radości i uśmiechów wydarzeniu udział wziął też Wójt Stanisław Pacocha wraz z małżonką.

Prace w Giełzowie przy sołeckim stawie

Zakończono prace przy stawie w Giełzowie. W ramach funduszu sołeckiego wykonano usługę polegającą na czyszczeniu stawu. Ponadto wykonano też usługę polegającą na wymianie istniejącego ogrodzenia wokół zbiornika wodnego. Na pracami czuwali oraz czynnie brali udział w uporządkowaniu terenu zarówno sołtys, Radna Gminy jak i inni mieszańcy sołectwa.

Od najbliższego poniedziałku rozpoczną się prace czyszczenia stawu w Bernowie.

Więcej o: Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie

Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie

Jak co roku w z okazji Dnia Dziecka plac przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie zamienił się w wielką strefę zabaw, animacji i dziecięcych występów. Impreza organizowana jest we współpracy Gminy Gowarczów, Rady Rodziców, Szkoły Podstawowej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci i młodzież powitana została przez wójta Stanisława Pacochę oraz zastępcę Marzenę Dziewit życzeniami z okazji święta najmłodszych. Wspaniałe i bezpiecznej zabawy życzyli również dyrektor szkoły Jan Chojnacki i dyrektor CKiAL Elwira Sibiga.

Poza dużymi bezpłatnymi atrakcjami typu dmuchańce czy trampoliny dzieci miały do dyspozycji atrakcje CKiAL: mini charakteryzatornię/fotobudkę czy malownaie buziek. Wspaniałą Loteriadę przygotowały pociechom mamy z Rady Rodziców. Nie lada atrakcje przygotowała też młodzież ze świetlicy środowiskowej działającej przy CKiAL (po opieką Pani Teresy Boba) – były animacje z kolorową chustą, wielkie bańki oraz wiele konkurencji sprawnościowych z nagrodami. Nie zabrakło też stoisk z zabawkami, lodami i łakociami.

Czytaj więcej „Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie”
Więcej o: IX sesja Rady Gminy

IX sesja Rady Gminy

W czwartek 29maja odbyła się IX sesja Rady Gminy Gowarczów.

Sesję otworzył Wiceprzewodniczący Radny Gminy Tomasz Młynarczyk witając wszystkich zebranych. O wydanych w ostatnim miesiącu zarządzeniach poinformowała Pani sekretarz Renata  Gwardecka, a następnie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przeprowadził skrót najważniejszych wydarzeń i działań kończącego się  miesiąca m.in. zakończenie remontu remizy w Bębnowie, rozpoczęcie prac związanych z równaniem dróg gminnych kruszywem czy sołeckie spotkania integracyjne.

Po raz pierwszy Radni otrzymali Raport o stanie Gminy Gowarczów – jest to nowy dokument, który co roku do 31 maja przedstawić ma organ władzy wykonawczej. Przedłożony dokument przedstawia działania i efekty w każdej sferze zadań samorządu za poprzedni rok. Raport  opublikowany został na stronie gowarczow.bip.gov.pl i na najbliższej sesji  odbyć się na debata nad raportem, w której może wziąć udział każdy zainteresowany.

Czytaj więcej „IX sesja Rady Gminy”
Więcej o: Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach

Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach

W weekend 25-26 maja na ternie Gminy Gowarczów odbyły się akcje integracyjne.

W sobotę 25 maja mieszańcy Bebnowia i zaproszenie goście bawili się podczas wydarzenia „Majówka w Bębnowie”.  Powracającą imprezę zorganizowała rada sołecka z radnymi: Katarzyną Sobczyńską i Mariuszem Kuletą oraz sami mieszkańcy przy wsparciu Gminy Gowarczów oraz CKiAL. Wydarzenie było też okazją do otwarcia świetlicy po ostatnim remoncie – odświeżone zostało wnętrze. Gospodynie inicjatywy – Panie z zespołu „Bębnowianki” zaprezentowały na scenie wiele nowości repertuarowych a  dodatkowo towarzyszyły im młode dziewczyny z terenu sołectwa, które w ostatnim czasie dołączyły do składu i miały okazję po raz pierwszy wstąpić z zespołem na scenie. Wystąpili też goście: zespół „Smarkowianki” oraz zespoły i soliści CKiAL: „Ale Babaki”, „Dopiero zaczynamy”, duet: Julia Kuleta i Marta Juszyńska oraz solistki Marta Śliwińska i Weronika Kaniowska. Imprezę zakończyła zabawa z zespołem Relax. Na brak atrakcji nie mogły narzekać dzieci: do dyspozycji były dmuchańce i kulki a instruktorzy CKiAL (Małgorzta Gałązka i Teresa Boba) wraz z przedstawicielami 7 Koneckiej Drużyny  Starszoharcerskiej „Nil” zachęcali do wspólnych zabaw, konkursów plastycznych i sprawnościowych oraz malowania buziek. Na wszystkich przybyłych czekały też przekąski z grilla i domowe wypieki. Ze sceny radni dziękowali sponsorom i osobom wspierającym organizację wydarzenia a  Wójt Stanisław Pacocha gratulował rozmachu przedsięwzięcia.

Czytaj więcej „Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach”

Podsumowanie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018.

W dniach 7-8 maj 2019r. do Gowarczowa trafiła ostatnia już w tym sezonie transza żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 Podprogram 2018-2019. Z programu skorzystało 800 osób z terenu gminy Gowarczów. Wśród artykułów spożywczych znalazły się: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, filet z makreli, cukier biały, szynka wieprzowa, szynka drobiowa,  miód, olej, powidła, makaron ,mleko, ser żółty ,buraczki, herbatniki, ryż, gołąbki, pasztet, kasza gryczana, kabanosy, fasola biała.  Całość Programu wyniosła 191 276,74zł.

 Od października 2018roku do 8 maja 2019r. do Gowarczowa trafiło 38 120kg. żywności tj. ponad 48 kg. na jedną osobę na ogólną kwotę 191 276,74zł.

Ponadto osoby zakwalifikowane do POPŻ uczestniczyły w warsztatach  kulinarnych, które okazały się dobrą formą integracji społecznej.

Sprawna dystrybucja to efekt współpracy Wójta Gminy Stanisława Pacochy, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie, ks. proboszcza Marka Maciążka oraz Kieleckiego Banku Żywności przy ul. Ściegiennego 499.

Wójt Gminy Stanisław Pacocha oraz Kierownik gowarczowskiego GOPS-u Pani Izabela Wąsik ogromnie dziękują za zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji programu .

Uroczystości rocznicowe w Baryczy.

Jak co roku 8 maja na cmentarzu w Baryczy odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku przypada 74 rocznica.

W uroczystości wzięły udział m.in. delegacje Świętokrzyskiego oddziału koła w Końskich Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego z prezesem Andrzejem Nieszuprem, Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha z Zastępczynią Marzeną Dziewit.

Symboliczne wieńce i znicze na cześć obrońców naszej Ojczyzny złożono pod pomnikiem poległych znajdującym się na terenie zbiorowej mogiły blisko 23 tysięcy zamordowanych jeńców w Baryczy.