Uroczystości rocznicowe w Baryczy.

Jak co roku 8 maja na cmentarzu w Baryczy odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku przypada 74 rocznica.

W uroczystości wzięły udział m.in. delegacje Świętokrzyskiego oddziału koła w Końskich Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego z prezesem Andrzejem Nieszuprem, Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha z Zastępczynią Marzeną Dziewit.

Symboliczne wieńce i znicze na cześć obrońców naszej Ojczyzny złożono pod pomnikiem poległych znajdującym się na terenie zbiorowej mogiły blisko 23 tysięcy zamordowanych jeńców w Baryczy.

Remont wewnątrz świetlicy w Bębnowie.

Z początkiem wiosny ruszyły prace remontowe polegające na malowaniu ścian wewnętrznych w świetlicy w Bębnowie w ramach funduszu sołeckiego. W pomieszczeniu powstaje również kominek wraz z nadmuchem, który to ogrzeje całą jej powierzchnię.

Dzięki inwestycji mieszkańcy sołectwa będą mogli częściej korzystać z tej przestrzeni, szczególnie w okresie zimowym oraz przejściowym – dotychczasowy system ogrzewania był mało wydajny i nieekonomiczny, a stan wewnętrznych ścian pozostawiał wiele do życzenia.