Więcej o: Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie

Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie

Jak co roku w z okazji Dnia Dziecka plac przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie zamienił się w wielką strefę zabaw, animacji i dziecięcych występów. Impreza organizowana jest we współpracy Gminy Gowarczów, Rady Rodziców, Szkoły Podstawowej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci i młodzież powitana została przez wójta Stanisława Pacochę oraz zastępcę Marzenę Dziewit życzeniami z okazji święta najmłodszych. Wspaniałe i bezpiecznej zabawy życzyli również dyrektor szkoły Jan Chojnacki i dyrektor CKiAL Elwira Sibiga.

Poza dużymi bezpłatnymi atrakcjami typu dmuchańce czy trampoliny dzieci miały do dyspozycji atrakcje CKiAL: mini charakteryzatornię/fotobudkę czy malownaie buziek. Wspaniałą Loteriadę przygotowały pociechom mamy z Rady Rodziców. Nie lada atrakcje przygotowała też młodzież ze świetlicy środowiskowej działającej przy CKiAL (po opieką Pani Teresy Boba) – były animacje z kolorową chustą, wielkie bańki oraz wiele konkurencji sprawnościowych z nagrodami. Nie zabrakło też stoisk z zabawkami, lodami i łakociami.

Czytaj więcej „Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie”
Więcej o: IX sesja Rady Gminy

IX sesja Rady Gminy

W czwartek 29maja odbyła się IX sesja Rady Gminy Gowarczów.

Sesję otworzył Wiceprzewodniczący Radny Gminy Tomasz Młynarczyk witając wszystkich zebranych. O wydanych w ostatnim miesiącu zarządzeniach poinformowała Pani Renata  Gwardecka, a następnie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przeprowadził skrót najważniejszych wydarzeń i działań kończącego się  miesiąca m.in. zakończenie remontu remizy w Bębnowie, rozpoczęcie prac związanych z równaniem dróg gminnych kruszywem czy sołeckie spotkania integracyjne.

Po raz pierwszy Radni otrzymali Raport o stanie Gminy Gowarczów – jest to nowy dokument, który co roku do 31 maja przedstawić ma organ władzy wykonawczej. Przedłożony dokument przedstawia działania i efekty w każdej sferze zadań samorządu za poprzedni rok. Raport  opublikowany został na stronie gowarczow.bip.gov.pl i na najbliższej sesji  odbyć się na debata nad raportem, w której może wziąć udział każdy zainteresowany.

Czytaj więcej „IX sesja Rady Gminy”
Więcej o: Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach

Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach

W weekend 25-26 maja na ternie Gminy Gowarczów odbyły się akcje integracyjne.

W sobotę 25 maja mieszańcy Bebnowia i zaproszenie goście bawili się podczas wydarzenia „Majówka w Bębnowie”.  Powracającą imprezę zorganizowała rada sołecka z radnymi: Katarzyną Sobczyńską i Mariuszem Kuletą oraz sami mieszkańcy przy wsparciu Gminy Gowarczów oraz CKiAL. Wydarzenie było też okazją do otwarcia świetlicy po ostatnim remoncie – odświeżone zostało wnętrze. Gospodynie inicjatywy – Panie z zespołu „Bębnowianki” zaprezentowały na scenie wiele nowości repertuarowych a  dodatkowo towarzyszyły im młode dziewczyny z terenu sołectwa, które w ostatnim czasie dołączyły do składu i miały okazję po raz pierwszy wstąpić z zespołem na scenie. Wystąpili też goście: zespół „Smarkowianki” oraz zespoły i soliści CKiAL: „Ale Babaki”, „Dopiero zaczynamy”, duet: Julia Kuleta i Marta Juszyńska oraz solistki Marta Śliwińska i Weronika Kaniowska. Imprezę zakończyła zabawa z zespołem Relax. Na brak atrakcji nie mogły narzekać dzieci: do dyspozycji były dmuchańce i kulki a instruktorzy CKiAL (Małgorzta Gałązka i Teresa Boba) wraz z przedstawicielami 7 Koneckiej Drużyny  Starszoharcerskiej „Nil” zachęcali do wspólnych zabaw, konkursów plastycznych i sprawnościowych oraz malowania buziek. Na wszystkich przybyłych czekały też przekąski z grilla i domowe wypieki. Ze sceny radni dziękowali sponsorom i osobom wspierającym organizację wydarzenia a  Wójt Stanisław Pacocha gratulował rozmachu przedsięwzięcia.

Czytaj więcej „Udane soleckie inicjatywy w Bębnowie i w Komaszycach”