Witacze przy wjeździe na teren gminy

Od tego tygodnia podróżnych wjeżdżających na teren gminy Gowarczów witają nowoczesne tablice informacyjne tzw. witacze. Tablice usytuowane są przy drodze wojewódzkiej nr 728 i tuż przy wjeździe oraz wyjeździe z terenu naszej gminy witają oraz żegnają zmotoryzowanych na trasie Końskie – Warszawa.

Droga w Kupimierzu w przebudowie

Zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Kupimierz wraz z przebudową zjazdu publicznego z drogi wojewódzkiej nr 728 w miejscowości Korytków. Ułożona została pierwsza warstwa asfaltu a w kolejnym etapie ułożona zostanie druga warstwa, wykonane obustornne pobocza oraz  cieki służące odwodnieniu drogi. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku 917 mb.

Przebudowa części SP w Gowarczowie

Trwają prace przebudowy części budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Żuka, która od nowego roku szkolnego służyć będzie grupom przedszkolnym, które dotychczas stacjonowały na parterze budynku CKiAL i Gminnej Biblioteki. Na parterze budynku szkoły funkcjonować będą 2 sale zerówki oraz 2 sale przedszkola przystosowane dla około setki dzieci oraz pomieszczenia do pracy, nauki i innych celów. Przebudowa obejmuje m.in. roboty budowlane w zakresie budynków, roboty instalacyjne elektryczne i roboty sanitarne.

Przedstawicielka naszej Gminy w Radzie Powiatu Koneckiego

W poniedziałek 24 czerwca podczas I sesji Rady Powiatu Koneckiego wybrany został nowy skład Zarządu oraz Rady Powiatu. Wśród radnych jest przedstawicielka Gminy Gowarczów – Pani Jolanta Pacocha, która objęła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Końskich. Radna startowała w wyborach do Rady z ramienia Nowego Powiatu Roberta Plecha i zdobywając 422 głosy z okręgu 4.

Pani Jolanta jako Radna działać będzie dla dobra regionu a w szczególności dla dobra Gminy Gowarczów usprawniając współpracę na linii gmina – powiat.