INFORMACJA O PODMIOTACH POSIADAJĄCYCH ZEZWOLENIE
I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OPRÓŻNIANIA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH I TRANSPORTU NIECZYSTOŚCI CIEKŁYCH NA TERENIE GMINY GOWARCZÓW

  1. Karol Łabędowicz, Usługi asenizacyjne –Końskie
    tel. 661 692 923
  • Dariusz Habiera, Habdar – Kamienna Wola
    tel. 608 313 687

Październik w CKiAL

Październik rozpoczęliśmy od podsumowania projektu „Teatr bliżej Nas” Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 Świętokrzyskie. Krótki czas realizacji nauczył nas niesamowitej przygody z improwizacją. Dwa razy wystawialiśmy etiudę teatralną pt.” Szkoła Marzeń” gdzie nie zabrakło szaleństwa i odrobiny marzeń. Dzięki projektowi uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, odwiedziliśmy teatr Kubuś, zobaczyliśmy wspaniały spektakl oraz mieliśmy mnóstwo zajęć w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Na koniec oczywiście wyjście do lokalnego bistro i tam ucztowanie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i foto kubki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czas który poświęcili by projekt był dla nas przygodą i miłym poznaniem teatru.

A tymczasem w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej odbywają się zajęcia na których nie brakuje małych talentów.

Oczywiście jeżeli szukacie pomysłu na dodatkowe zajęcia. To właśnie jest miejsce, aby rozwijać wasze pasje i zainteresowania.

Nordic Walking Park LGD – U ŹRÓDEŁ

Ciekawa propozycja z terenu naszej gminy to trasa Nordic Walking Park LGD – U ŹRÓDEŁ.

Warunki pogodowe niesamowicie sprzyjają, aby skorzystać z rekreacji i piękna ziemi świętokrzyskiej.

Na tablicy informacyjnej znajdziecie najważniejsze elementy co do trasy i jej poziomie trudności, sposobie prawidłowego chodzenia oraz kilka ciekawostek. W niezwykłych okolicznościach przyrody trasa zachęca nas do dalszej wędrówki pieszej, aby odkrywać sekret zdrowia. Bo jak wszystkim wiadomo sport to zdrowie. Zachęcamy do skorzystania i proponujemy foto zabawę :

Przysyłajcie wasze zdjęcia z trasy lub pokażcie jakie piękno namalowała nam jesień w tym roku.

Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane.

Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Gowarczów

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Gowarczów

Uroczystości tego dnia odbywały się w dwóch punktach naszej Szkoły Podstawowej o różnych godzinach, aby nie zabrakło dobrej szkolnej frekwencji. Uczniowie podczas akademii zaprezentowali bogaty program artystyczny nawiązujący do życia szkolnego oczywiście potraktowanego na wesoło. Wiele słów uznania dla pracy pedagogów usłyszeli od Wójta Gminy Gowarczów Stanisława Pacochy który był na obu akademiach wraz z Sekretarzem Marzeną Dziewit oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Pawłem Skowronem i Wicedyrektor Iwoną Kłosek, a także duchownym księdzem Adamem Głuszkiem. Na akademie przybyli również zaproszenie goście którzy swoją pracą i oddaniem wychowali dzisiejszą kadrę pracowników szkoły. Sentymentalnie zrobiło się podczas tych uroczystości, ale to pokazuje jak ważna jest to praca bo ten zawód to prawdziwa misja.

Wycieczka do Ćmielowa

Uczestnicy świetlicy środowiskowej w piątek 11 października 2019 pojechali na wycieczkę edukacyjną do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Zwiedzali z przewodnikiem starą część fabryki oraz weszli do wnętrza starego oryginalnego pieca do wypału porcelany. Tego dnia młodzież ze świetlicy dowiedziała się jak przebiega proces produkcji tej niezwykle delikatnej i pięknej porcelany, co jest jej składnikiem oraz jak zdobić, malować, poznać jakość i wiele innych cennych informacji. Zwiedziliśmy również wystawę starej porcelany z historiami które nadają tym przedmiotom emocjonalny charakter. Ciekawą propozycją jest również zwiedzanie Galerii sztuki van Rij gdzie mamy możliwość obcowania ze sztuką współczesną. Niezwykle cenna relacja natury z żywiołem, który opanował w swojej twórczości wybitny polsko-amerykański artysta Lubomir Tomaszewski. Po tym bogatym programie zwiedzania udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich, aby podziwiać dawne kopalnie po cennym minerale. Malownicza trasa prowadzi przez las, wszystko po to aby w odpowiednim momencie zejść do trasy podziemnej i tam doświadczyć warunków kopalni. Cały kompleks to również wystawa którą także obejrzeliśmy tego dnia.

Więcej o: Prezydent Aleksander Kwaśniewski w Gowarczowie

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w Gowarczowie

Znakomity polityk był gościem Gminy Gowarczów w piątkowy poranek, gdzie rozpoczął swoją wizytę po ziemi koneckiej. Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski został przywitany przed budynkiem Urzędu Gminy Gowarczów przez przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentację uczniów Szkoły Podstawowej, którzy wręczyli piękny bukiet okolicznościowy. Następnie Wójt Stanisław Pacocha zaprosił go do swojej siedziby na krótką rozmowę, która przebiegała w przyjacielskim tonie. Dyskutowano o stanie finansów oraz o zwykłych przyziemnych rzeczach takich jak się żyje mieszkańcom gminy. Wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha oraz Pani Sekretarz Marzena Dziewit obdarowali naszego gościa obrazem, który przedstawia krajobraz wraz z kościołem naszej Parafii. Piękna pamiątka namalowana została w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Na koniec symboliczne zdjęcie z wizyty wraz z Andrzejem Szejną, który od wielu lat wspiera i chętnie odwiedza naszą gminę.

Ważne rozmowy dla naszego regionu

Ważne rozmowy dla naszego regionu toczyły się w Urzędzie Gminy Gowarczów w piątkowe przedpołudnie. Za sprawą gości którymi byli poseł Tadeusz Cymański oraz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek najważniejszym tematem omawianym na tym spotkaniu było oczywiście stan drogi 728, która zostanie przebudowana. W październiku zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycje prace nabierają tempa i już niebawem będziemy mogli cieszyć się z bezpieczeństwa, a także poprawi to wizerunek naszej miejscowości. Wójt podziękował za dobrą współpracę która przekłada się na realny plan działań.

Więcej o: Przedszkole w szkole podstawowej

Przedszkole w szkole podstawowej

W Szkole Podstawowej przy ul. S. Żuka w Gowarczowie – dziś wielkie otwarcie punktu przedszkolnego po długim okresie oczekiwania najmłodsi mają do dyspozycji piękną i nowoczesną placówkę. Koszt inwestycji to 300 tysięcy złotych. Poprzednia sytuacja lokalowa nie pozwalała na bezpieczne funkcjonowanie tej placówki dlatego względy bezpieczeństwa były priorytetem dla włodarza gminy Gowarczów. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał gospodarz Gminy Gowarczów Wójt Stanisław Pacocha wraz z Sekretarzem Marzeną Dziewit oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Pawłem Skowronem i Wicedyrektor Iwoną Kłosek, a także mali przedstawiciele grupy zerówek. Na najmłodszych czekał słodki poczęstunek ufundowany przez przedstawicieli władz lokalnych. Do punktu będą uczęszczały dzieci dwóch grup zerówek i dwóch grup przedszkolnych ponieważ miejsca mają na tyle dużo by swobodnie się bawić i uczyć. Na uroczystość otwarcia przybyły również lokalne media i wsparły swoją obecnością to wydarzenie.

Więcej o: Oficjalne otwarcie boiska klubu sportowego Tęczy Gowarczów

Oficjalne otwarcie boiska klubu sportowego Tęczy Gowarczów

Po poświęceniu obiektu sportowego przez ks. Adama Głuszka nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Wspólnie dokonali tego gospodarz Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Sekretarz Gminy Marzena Dziewit; Ksiądz Adam Głuszek; Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Pacocha, Radny Rady Powiatu Robert Plech, Radna Rady Gminy Katarzyna Sobczyńska, Prezes Klubu Sportowego Tęczy Maciej Muszyński oraz wiceprzewodniczący Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Domaradzki. Na to wydarzenie licznie przybyli Radni Gminy Gowarczów wśród nich znaleźli się Marian Żurawski, Mariusz Kuleta, Krzysztof Chmielewski, Grzegorz Ciołkiewicz, Agnieszka Ferensztejn i Katarzyna Sobczyńska. Dyrektor Szkoły Podstawowej Paweł Skowron wcielił się w rolę nie tylko gospodarza spotkania lecz również piłkarza naszej drużyny Tęczy. Po symbolicznym pierwszym gwizdku kopnięcia piłki dokonał Wójt Stanisław Pacocha wraz z Jasiem Banasikiem 9-letnim fan drużyny piłkarskiej. Sportowcy otrzymali nowe koszulki sponsorowane przez Pana Roberta Plecha. Kibice nie zawiedli i w dużym składzie dzielnie kibicowali.