Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gminy

Wczoraj w sali konferencyjne Urzędu Gminy odbyła się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli sołectw dotyczące projektu  „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z internetu, e-usług”, na który trwają już zapisy. O projekcie opowiadali koordynatorzy i prowadzący szkolenia dziękując obecnemu na spotkaniu wójtowi Stanisławowi Pacocha za możliwość realizacji projektu.

Na bezpłatne szkolenia zapisywać się mogą wszyscy chętni mieszkańców z terenu gminy Gowarczów, którzy ukończyli 25 rok życia. Ten innowacyjny w regionie projekt zakłada cykl spotkań w 12 osobowych grupach. Uczestnicy mogą wybrać z szerokiej gamy tematów szkoleń. Z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy poszerzając wiedzę z zakresu marketingu w sieci, prowadzeniu bloga czy strony (szkolenia: Mój biznes w sieci, Tworzę własną stronę internetową), rodzice i opiekunowie chcący zapewnić bezpieczne korzystanie z internetu swoim pociechom i poznać możliwości kontroli młodych w sieci (szkolenie: Rodzice w sieci), seniorzy oraz osoby, które nie miały styczności z komputerem i internetem (szkolenie: Internet dla seniora), rolnicy, których interesuje tematyka stron branżowych, dotacyjnych, e-KRUSu (szkolenie: Rolnik w sieci), wszyscy korzystający bądź chcący korzystać z bezpiecznej e-administacji czyli elektronicznej bankowości, profilu zaufanego e-PUAP itp. (szkolenie: Moje finanse i transakcje w sieci), każdy kto chciałby poznać legalne źródła multimediów i zapoznać się z tematyka prawa autorskiego, ciekawymi aplikacjami (szkolenie: Kultura w sieci).

Każdy temat obejmuje 4 spotkania po 4 godziny dydaktyczne (3 zegarowe) w terminie i miejscu dogodnym dla danej grupy. Również poziom zaawansowania dostosowany będzie do potrzeb – zgłaszać się więc mogą zarówno osoby, które chcą poszerzyć wiedzę z danej tematyki, jak i laicy dla których będę to zupełna nowość.

Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mieli zapewnione autonomiczne stanowiska pracy, materiały szkoleniowe, dyplomy, pendrive oraz poczęstunek podczas szkoleń, a także możliwość wylosowania nagrody.

Szkolenia rozpoczną się w listopadzie a zapisy, szczegółowe informacje oraz ankieta z doborem tematu dostępna jest w Urzędzie Gminy Gowarczów (sekretariat II piętro) oraz pod nr telefonu 48 672 40 37.

Projekt dofinansowany jest  z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Do pobrania: formularz rekrutacyjny i oświadczenia