Betlejemska Noc w Gowarczowie

W przedświąteczny piątek 21 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wprowadzili wszystkich zebranych w klimat świąt Bożego Narodzenia za sprawą znakomicie przygotowanych przedstawień.

W Szkole Podstawowej na ul. Żuka uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię narodzin Dzieciątka. Młodzi wcielili się w poszczególne biblijne postaci i przenieśli zebranych do wydarzeń sprzed 2000 lat. Liczne solowe,duetowe oraz brawurowe chóralne wykonania popularnych kolęd zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewania. Przedstawienie przygotowały Panie Renata Stańczyk, Elżbieta Zielińska a od strony muzycznej Pani Iwona Zając i Piotr Zaborowski z CKiAL a jak co roku oglądali je nie tylko uczniowie i kadra pedagogiczna ale również rodzice i zaproszeni goście.

Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum w sali świetlicy szkolnej stworzyli imponującą konstrukcję, dzięki której widzowie mogli poczuć się niemal jak w teatrze. Inscenizacja obejmowała zarówno Betlejemską szopkę i królewską salę Heroda ale również strefy anielskie i diabelskie. Uroku dodawała gra świateł. Świetnie wyszły zarówno sceny aktorskie jak i kreacje wokalne. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Katarzyna Rachuna.

Gratulacje wykonawcom i serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe składali zebranym dyrektorzy szkół Jan Chojnacki i Paweł Skowron oraz Pani Marzena Dziewit – zastępca wójta jak również Pan Wojciech Owczarek – zastępca sekretarza gminy.