Radosny i słoneczny Dzień Dziecka w Gowarczowie

dzień dziecka w Gowarczowie

Jak co roku w z okazji Dnia Dziecka plac przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie zamienił się w wielką strefę zabaw, animacji i dziecięcych występów. Impreza organizowana jest we współpracy Gminy Gowarczów, Rady Rodziców, Szkoły Podstawowej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci i młodzież powitana została przez wójta Stanisława Pacochę oraz zastępcę Marzenę Dziewit życzeniami z okazji święta najmłodszych. Wspaniałe i bezpiecznej zabawy życzyli również dyrektor szkoły Jan Chojnacki i dyrektor CKiAL Elwira Sibiga.

Poza dużymi bezpłatnymi atrakcjami typu dmuchańce czy trampoliny dzieci miały do dyspozycji atrakcje CKiAL: mini charakteryzatornię/fotobudkę czy malownaie buziek. Wspaniałą Loteriadę przygotowały pociechom mamy z Rady Rodziców. Nie lada atrakcje przygotowała też młodzież ze świetlicy środowiskowej działającej przy CKiAL (po opieką Pani Teresy Boba) – były animacje z kolorową chustą, wielkie bańki oraz wiele konkurencji sprawnościowych z nagrodami. Nie zabrakło też stoisk z zabawkami, lodami i łakociami.

Dzieci i młodzież chętnie dopingowała też swoich występujących kolegów i koleżanki. Na scenie i tuż przy scenie w II Gminnym Przeglądzie Form Artystycznych brały udział dzieci i młodzież z terenu gminy prezentując popisy wokalne, instrumentalne, taneczne, recytatorskie i plastyczne.

Zaśpiewały zespoły wokalne: Klasa I B, „Nutkowe Króliczki”, „Dopiero zaczynamy”, zespół wokalny z klasy V c; tria, duety i soliści. Na scenie zaprezentowano też recytację wiersza.

W kategorii taniec zaprezentowały się zespoły: w debiucie Studio Tańca Point „Księżniczki”, Studio Tańca Point grupa starsza „Trole” , zespól taneczny z klasy V a ; duety i solistka.

W kategorii instrumentalnej wystąpił po raz pierwszy zespół instrumentalno – wokalny z CKiAL (gitary, perkusja + wokal) z towarzyszeniem instruktorów: Bartka Gärtnera i Piotra Zaborowskiego

Ponad dwadzieścia prac plastycznych z serii „Wielkie dzieła Małych Mistrzów” zaprezentowali uczestnicy zajęć plastycznych w CKiAL (prowadzonych przez Panią Małgorzatę Gałązkę) w wieku od 7 do 16 lat. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Prowadząca imprezę Pani Elwira Sibiga – dyrektor CKiAL serdecznie dziękowała współorganizatorom, sponsorom oraz nauczycielom i instruktorom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do występów oraz opiekowali się nimi podczas trwania imprezy.