Komunikat – paczki żywnościowe dostarczane do miejsca zamieszkania

Wójt Gminy Gowarczów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gowarczowie uprzejmie informują, że paczki żywnościowe z Kieleckiego Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 będą dostarczane do miejsca zamieszkania osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy żywnościowej w dniach od 22.05.2020r. do 29.05.2020r. przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie oraz żołnierzy z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Do tej pory mieszkańcy sami odbierali żywność w budynku po starej plebanii przy ul. Kościelnej w Gowarczowie, ale w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa należy ograniczać ryzyko zakażenia i tworzenia się większych zgromadzeń ludzi, dlatego w chwili obecnej zmuszeni jesteśmy zmienić formułę wydawania żywności.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek okoliczności niezależnych od nas wynikających z braku możliwości realizacji pomocy wówczas niezwłocznie poinformujemy Państwa o tych okolicznościach w oddzielnym komunikacie.

Żywność osobom potrzebującym w ramach POPŻ wydawana jest nieodpłatnie.

Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Wójt Gminy Gowarczów
Stanisław Pacocha

Kierownik GOPS w Gowarczowie
Izabela Wąsik