Więcej o: Sesja Rady Gminy z obiecującym budżetem na 2018 rok

Sesja Rady Gminy z obiecującym budżetem na 2018 rok

W środę 27 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się ostatnie w tym roku  posiedzenie Rady Gminy. Jedną z ważniejszych uchwał było przyjęcie przygotowanego projektu budżetu na rok 2018 oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Budżet został przyjęty większością głosów. Radni nie mieli dodatkowych pytań dotyczących uchwały – większość kwestii została omówiona podczas grudniowych posiedzeń Komisji Rady Gminy. Nadano też Statut Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gowarczowie, przyjęto Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wójt Gminy Stanisław Pacocha zwrócił uwagę na jak wielu polach będą rozkładać się przyszłoroczne inwestycje i dofinansowania. W projektach ujęto m.in. takie dziedziny jak: Czytaj więcej „Sesja Rady Gminy z obiecującym budżetem na 2018 rok”

Więcej o: Jasełka w Gowarczowie

Jasełka w Gowarczowie

W piątek 22 grudnia w obu budynkach Szkoły Podstawowej w Gowarczowie uczniowie zaprezentowali wspaniałe przygotowane przedstawienia bożonarodzeniowe. W świąteczną atmosferę wprowadziła zebranych Betlejemska inscenizacja z anielskim chórem. Nie zabrakło tradycyjnych postaci związanych z jasełkami ale też odniesień do współczesności. Przedstawienie jak co roku oglądali uczniowie, kadra pedagogiczna ale również rodzice i zaproszeni goście.

Serdeczne życzenia świąteczne, czasu spędzonego w ciepłym rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności składał obecny na sali Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha  jak również Dyrektor Szkoły Jan Chojnacki i ksiądz wikary Adam Głuszek

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Gowarczowie informuje, że w dniu 29 grudnia 2017 r. nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach: Al. Wyzwolenia, Szkolna, Zamkowa, Warszawska, Traugutta, Kopernika, Partyzantów, Plac XX-lecia, Kościelna, Kościuszki, Krakowska, Konecka, Mikołaja Reja, Stanisława Żuka
spowodowana awarią sieci wodociągowej.
Prosimy  mieszkańców o zaopatrzenie się w wodę w dniu dzisiejszym.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

Wójt Gminy Gowarczów
Stanisław Pacocha
Więcej o: Fraszki w Bibliotece

Fraszki w Bibliotece

W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku do biblioteki wraz z nauczycielami przybyli uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem i zasadami korzystania z biblioteki, o tym że warto czytać książki. Na zakończenie zajęć wspólnie czytaliśmy fraszki J. Kochanowskiego i J. Sztaudyngera. Wspólna fotografia uwieczniła miłe spotkanie.

Więcej o: Świąteczna wystawa w Urzędzie Gminy

Świąteczna wystawa w Urzędzie Gminy

Po raz kolejny sala konferencyjna Urzędu Gminy w Gowarczowie zamieniła się w galerię sztuki. Prezentowane prace wykonali uczestnicy zajęć pracowni plastycznej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej prowadzonej przez Panią Małgorzatę Gałązkę. Salę zdobiły piękne stroiki, bombki zdobione techniką decoupage, wesołe kolorowe świąteczne girlandy, śwąteczno-zimowe lampiony oraz obrazy wykonane przez Panie z ARA. Spotkanie było znakomitą okazją do połamania się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Wójt Gminy Stanisław Pacocha przekazał wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Dyrektor CK i AL Pani Elwira Sibiga dziękowała Wójtowi za zaproszenie i udostępnienie przestrzeni oraz życzyła wszystkim twórcom równie dużych pokładów kreatywności jak dotychczas.  Do wspólnego kolędowania zachęcali najmłodsi uczestnicy zajęć wokalnych i umuzykalniających prezentując jedną z najpopularniejszych kolęd.

Więcej o: Akcja „Kartka świąteczna dla żołnierzy na misjach wojskowych”

Akcja „Kartka świąteczna dla żołnierzy na misjach wojskowych”

Już po raz drugi szkoła podstawowa w Gowarczowie jako jedyna w województwie świętokrzyskim włączyła się w akcję „kartka świąteczna dla żołnierzy na misjach wojskowych” zapoczątkowaną w ubiegłym roku szkolnym z inicjatywy ucznia klasy IV C Łukasza Dańki i jego mamy pani Agnieszki Kaniowskiej. W ubiegłym roku kartki przekazane zostały żołnierzom V zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie – baza Gamberi.

W tym roku koordynację nad przedsięwzięciem objęła wychowawczyni klasy IV C pani Izabela Szarf, która w imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej zaprosiła na uroczyste przekazanie kart świątecznych komendanta WKU w Kielcach ppłk mgr inż. Mirosława Smerdzyńskiego

Czytaj więcej „Akcja „Kartka świąteczna dla żołnierzy na misjach wojskowych””

Więcej o: Spotkanie opłatkowe w Bębnowie

Spotkanie opłatkowe w Bębnowie

W niedzielę 17 grudnia w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bębnowie odbyło się po raz kolejny spotkanie opłatkowe. W świąteczny klimat wprowadził zespół  „Bębnowianki”, któremu na akordeonie towarzyszył Pan Piotr Zaborowski. Podczas mini koncertu odśpiewano wspólnie te znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Oprawę artystyczną okrasiła też wystawa bombek i obrazów zimowych wykonanych w pracowni plastycznej CK i AL. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na składnie życzeń. Ciepłe, serdeczne życzenia do zebranych kierowali m.in.  ksiądz dziekan Andrzej Zapart oraz sołtys Bębnowa Łukasz Grzegorczyk. Wielkie słowa podziękowania i uznania padły też w kierunku Pań, które przygotowały przepyszną wieczerzę.

Więcej o: Zakończenie roku w Świetlicy Środowiskowej

Zakończenie roku w Świetlicy Środowiskowej

Kilka dni przed spotkaniem podsumowującym tegoroczną działalność  Świetlicy Środowiskowej młodzież wybrała się na ostatnią w tym roku wycieczkę. W programie znalazła się wizyta w Centrum Leonardo da Vinci oraz zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach. Uczniowie korzystając ze stanowisk multimedialnych i mechanicznych zapoznali się z tematyką prezentowanych wystaw „Człowiek – niezwykła maszyna” oraz „Człowiek – trybik w maszynie przyrody”.  Pomimo jesienno-zimowej aury młodzież z zaciekawieniem wdrażała się w bogatą historię ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach, słuchając legend, chętnie pozując do zdjęć w dybach i wspólnie uczestnicząc w dawnym tańcu.

Podsumowaniem działania Świetlicy w tym roku było spotkanie, które klasycznie odbyło się w murach Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi. W spotkaniu uczestniczyli Z-ca Wójta Gminy Gowarczów Pani Marzena Dziewit, Dyrektor CK i AL Elwira Sibiga oraz ksiądz wikary  Adam Głuszek. Prowadząca zajęcia Pani Teresa Boba przedstawiła działalność i osiągnięcia uczniów zaś goście składali młodzieży najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Jak przystało na spotkanie przedświąteczne nie zabrakło potraw (przygotowanych przez młodzież), wspólnego kolędowania i oczywiście upominków.

Więcej o: Warsztat świąteczny w CK i AL

Warsztat świąteczny w CK i AL

W miniony weekend sukcesem zakończył się organizowany po raz pierwszy w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej warsztat świąteczny dla dorosłych. Podczas dwóch spotkań Panie zapoznały się z podstawami techniki decoupage zdobiąc bombki oraz stojak. Prowadząca warsztaty Pani Małgorzata Gałązka – instruktor pracowni plastycznej CK i AL z zadowoleniem przyglądała się pracy Pań – „Dla większości osób dzisiejsze warsztaty to był pierwszy kontakt z tymi technikami zdobienia. Panie poradziły sobie znakomicie.”

Formuła i pomysł warsztatów przyciągnęła osoby nie tylko z terenu gminy, ale też z dalszych części powiatu. Już padały pytania o następne spotkania więc wszystko wskazuje na to, że przeprowadzone zajęcia są zapowiedzią kolejnych.