Więcej o: Nasi seniorzy zwiedzają Jurę

Nasi seniorzy zwiedzają Jurę

Dzięki wsparciu wójta Stanisława Pacochy najaktywniejsi seniorzy z terenu gminy w ostatni czwartek zwiedzili ciekawe miejsca Jury Krakowsko Częstochowskiej. W pierwszej kolejności odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, które słynie z cudownych łask. Na terenie kompleksu działa Zakon Ojców Paulinów, swój początek ma rzeka Leśniówka z cudownego źródełka, a na wiernych spogląda figurka Najświętszej Maryi Panny, pochodząca z XIV wieku umiejscowiona w późnobarokowym ołtarzu. Leśniów jest dzielnicą Żarek, w których warte zobaczenia są m.in. zabytkowy zespołu stodół, Muzeum Dawnych Rzemiosł czy spacer Szlakiem Kultury Żydowskiej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych warowni Szlaku Orlich Gniazd – Królewskiego Zamku Bobolice. W ostatnich latach zamek był starannie rekonstruowany by dziś można było przechadzać się po salach i komnatach w stanie jak z lat swojej największej świetności.

W drodze powrotnej uczestnicy wzięli udział w mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Wszystkim seniorom przy z okazji obchodzonych w październiku i listopadzie Dni Seniora życzymy takiej pogody ducha i wigoru na co dzień!