Więcej o: Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Gowarczowie

Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Gowarczowie

Dzisiaj z honorem ślubować będziemy
Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy!”

W czwartek 26 października 29 pierwszoklasistów uroczyście złożyło ślubowanie i oficjalnie zostało włączonych do społeczności szklonej. Po wkroczeniu na salę w rytm poloneza, wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie oraz wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie klas I a oraz I b pod troskliwym okiem wychowawczyń: Ilony Pacan oraz Doroty Różalskiej przygotowali program artystyczny. Dzieci przedstawiły sceny, sytuacje oraz emocje związane z pierwszymi miesiącami pobytu w szkole, z ulgą przekonali się też, że pasowanie to nie lanie a mury szkolne są bardzo przyjazne.

W swoich przemówieniach zarówno Wójt Stanisław Pacocha jak i Dyrektor Jan Chojnacki serdecznie witali nowych uczniów szkoły i jak i życzyli wspaniałych wyników w nauce. Życzenia złożyła również przedstawicielka Rady Rodziców Paulina Banasik.

Zgodnie z tradycją dyrektor wraz z wicedyrektor Bożeną Adamczyk dokonali pasowania na pierwszoklasistów poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka. Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz książkowe upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dumni uczniowie wraz z wychowawcami i wzruszonymi rodzicami chętnie pozowali do zdjęć a następnie udali się klas na słodki poczęstunek.