OGŁOSZENIE

W związku z realizacją POWSZECHNEGO SPISU LUDNOŚCI informuję,
iż na terenie gminy Gowarczów działa dwóch rachmistrzów:

 Sutowicz Jessica – nr tel. 571 945 037

 Karolina Szlęzak- nr tel. +48 571 944 919

Proszę mieszkańców gminy Gowarczów o współpracę z rachmistrzem, którego zadaniem jest przeprowadzanie ankiet z użytkownikami gospodarstw na terenie gminy Gowarczów.

Koordynator Gminnego Biura Spisowego
w Gowarczowie

Spotkanie z sołtysami Gminy Gowarczów

W dniu 17 sierpnia 2021 roku w Urzędzie Gminy w Gowarczowie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Gowarczów, sekretarz gminy Marzeny Dziewit z sołtysami Gminy Gowarczów. Przedmiotem spotkania było omówienie realizacji bieżącego funduszu sołeckiego oraz planów związanych z realizacją funduszu sołeckiego w przyszłym roku budżetowym.

Na spotkaniu tym zostały poruszone również potrzeby bieżące sołectw oraz udzielono informacji odnośnie odbywającego się Narodowego Spisu Powszechnego Ludności.

Więcej o: Bardzo udany Festyn Rodzinny w Gowarczowie

Bardzo udany Festyn Rodzinny w Gowarczowie

Po rocznej przerwie 15 sierpnia wrócił festyn rodzinny nawiązujący do uroczystości odpustowych ku czci św. Rocha „Jesteśmy razem”. Impreza miała bardzo bogaty program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Festyn rozpoczęły występy uczestników zajęć wokalnych CKiAL: Iga Grzelka, Maja Wrońska, Maksymilian Król gościnnie wystąpiła też młoda utalentowana wokalista ze Stąporkowa Natalia Boruń. Na dzieci czekało mnóstwo darmowych dmuchanych atrakcji oraz animatorzy PATIGO. Na scenie wystąpił również p. Rafał Sak w repertuarze starszych polskich klasyków.

            Oficjalne gości i mieszkańców powitał Wójt Gminy Stanisław Pacocha serdecznie dziękując za tak duże zaangażowanie i zgodną współpracę wielu osób i instytucji w organizację imprezy, która już na stałe wpisała się w harmonogram lokalnych wydarzeń, życząc sobie i zebranym, żeby zeszłoroczna przerwa nie miała już miejsca.  Wszystkim zebranym życzenia znakomitej zabawy i gratulacje organizacji wydarzenia złożyli Pan Grzegorz Piec – Starosta Konecki oraz Pan Andrzej Szejna – poseł na Sejm RP.

            Tegoroczny IV już Turniej Sołectw Gminy Gowarczów miał nieco innych charakter i sołectwa za zadanie miały przegotować jak najciekawszy film promujący dane sołectwo. W turnieju udział wzięły trzy sołectwa Morzywół, Bębnów oraz Ruda Białaczowska, które kolejno zdobyły 1,2 i 3 miejsce. Pula nagród wynosiła 1500zł – każde z sołectw otrzymało 500 zł za pięknie przygotowane filmiki. Tegoroczny Wawrzyn również miał nieco inny charakter. Wyróżnienie w postaci Wawrzynu Specjalnego otrzymał zespół ludowy „Bębnowianka”, w uznaniu za rozwój i z gratulacjami obchodzonego 10-lecia.

            Wśród licznych stoisk znalazły się jubileuszowe  stoisko  Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z przekrojem prac, technik i wybranych wydarzeń z 15 letniej  historii placówki, ponadto harmonogram wydarzeń sierpień/wrzesień których w tym roku jeszcze sporo z CKiAL, Świetlicy Środowiskowej  z rękodziełem i wystawą prac oraz wspaniałe stoiska sołectw Bębnów i Ruda Białaczowska częstujące smakołykami. Zaś na stoisku profilaktycznym promującym sczepiania można było np. uzyskać informacje jak udzielić pierwszej pomocy. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji i gastronomii.

            Publiczność spragniona koncertów znakomicie bawiła się przy największych przebojach zespołu Budka Suflera w wykonaniu lokalnego zespołu Sufler, współczesnych wersji biesiadnych hitów w wykonaniu duetu Folkboys. Gwiazda wieczoru, zespól EXTAZY przyciągnął bardzo duża ilość fanów muzyki disco-dance. Taneczna zabawa trwała do północy.

Spisz się w SPISOBUSIE!

MIESZKAŃCU GMINY GOWARCZÓW

Spisz się w SPISOBUSIE!

Zapraszamy do SPISOBUSA:

• pomożemy Ci zrealizować obowiązek spisowy;

• spisobus jest tam, gdzie go potrzebujesz – dziś t.j. 16.08 przed Urzędem Gminy w Gowarczowie;

• otrzymasz upominek spisowy;

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH
MIESZKAŃCÓW GMINY GOWARCZÓW

Pielęgnacja boiska „Tęczy”.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Gowarczów i Prezesa Klubu, wykorzystując przerwę w treningach po sezonie, dokonano regeneracji boiska w postaci wertykulacji, piaskowania oraz wymiany zniszczonych fragmentów murawy w polu bramkowym. Ponadto systematyczne podlewanie, koszenie oraz nawożenie profesjonalnym nawozem pozwala zachować dobry stan techniczny nawierzchni.

            Klub Sportowy Tęcza Gowarczów w sezonie 2020/2021 zajął bezpieczne 9 miejsce z dorobkiem 29 pkt. Najlepszym strzelcem drużyny został Grzegorz Gałązka, który strzelił 15 bramek. Niestety kontuzja zawodnika w połowie rundy wiosennej uniemożliwiła poprawienie dorobku bramkowego.

Drużyna do nowego sezonu rozpoczęła przygotowania od 16 lipca a pierwszy mecz ligowy rozegra 21 sierpnia na wyjeździe z Orliczem II Suchedniów. W między czasie rozegrała dwa sparingi:
Kasztelan Żarnów – Tęcza 5-3
Radiators Stąporków – Tęcza 1-2

14 sierpnia rozpoczną grę w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa na wyjeździe z Polonią Białogon.