Gmina Gowarczów włącza się w pomoc dla Ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy, infografika

Wójt Gminy Gowarczów informuje, iż w obliczu trudnej sytuacji na Ukrainie, nikt nie został obojętny, solidarność jaką okazują Polacy we wszystkich regionach kraju jest dowodem ogromnego wsparcia. Na terenie gminy wspieramy akcje humanitarne, wspierając tym samym naszych sąsiadów z Ukrainy. Wy możecie zdecydować jaką formę pomocy wybieracie.

W przyszłą Niedzielę zbierane będą ofiary na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, w naszej parafii – będą to ofiary tacowe.
W całej Polsce w miastach, gminach i parafiach organizowana jest pomoc dla ludności Ukrainy. Ludzie uciekają przed wojną, szukają schronienia. Caritas naszej diecezji, Urząd Gminy z polecenia Pana Wójta Stanisława i My jako Parafia organizujemy zbiórkę najbardziej potrzebujących rzeczy, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na Ukrainę i tym, którzy są w Polsce. Prosimy o najbardziej potrzebne rzeczy: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, ręczniki, środki opatrunkowe, mydło, pasta do zębów, szampon, proszek, artykuły dla niemowląt.

Od poniedziałku 28 lutego czyli od jutra do piątku 4 marca można te rzeczy składać na starej Plebanii w godz. Od 16.30 – 18.00.

http://www.parafiagowarczow.pl/ogloszenia.html

Zbiórkę organizuje Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej we współpracy z wolontariuszami wraz ze znajomymi, którzy bezpośrednio dotrą do potrzebujących pod granicą jak również tych których udało się ulokować na terenie województwa świętokrzyskiego.

Informacje o potrzebach będą na bieżąco aktualizowane.

Wspaniały jubileusz kompozytorki Katarzyny Gärtner !!!

Oficjalna wizyta władz Gminy Gowarczowa u Honorowej Obywatelki Gminy Katarzyny Gärtner, która to obchodziła 80 urodziny.

W imieniu mieszkańców gminy Gowarczów serdeczne życzenia i okolicznościowy bukiet róż, składali Pan Wójt Stanisław Pacocha, Pani Sekretarz Marzena Dziewit oraz przedstawicielka instytucji kultury Małgorzata Żurawska.

Nasza cudowna kompozytorka ceni sobie bardzo ziemię świętokrzyską, a zwłaszcza miejsce w którym od czterdziestu już lat mieszka. Okoliczności przyrody którymi się otacza mają wpływ na jej twórczy potencjał którego wciąż nie brakuje.

Solenizantka tego dnia odebrała mnóstwo telefonów z życzeniami, a także otrzymała specjalne życzenia, które popłynęły prosto z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na Gminne Obchody „Dnia Kobiet „ – zaprasza włodarz gminy Pan Wójt Stanisław Pacocha.

zaproszenie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W gminie Gowarczów obchodzić będziemy „Dzień Kobiet” w niedzielę 6 marca 2022 o godzinie 16:00 w sali kameralnej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Po rocznej przerwie wracamy z kameralnymi występami w kawiarnianym klimacie, gdzie będzie można za darmo posłuchać klimatycznej muzyki w wykonaniu Dominiki Wróbel, a także posłuchamy Panów instrumentalistów Marcina Wróbla, Rafała Kądzielę, Bartka Gärtnera i Piotra Zaborowskiego.

Nie zabraknie także życzeń ze specjalną dedykacją.

Drogie Panie tego dnia, wspólnie z Nami rozkoszujcie się dobrą muzyką i pyszną kawą.

OGŁOSZENIE – zebranie sołeckie

Bębnów, 15.02.2022 r.

 

OGŁOSZENIE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA BĘBNÓW NA ZEBRANIE SOŁECKIE,  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 26.02.2022 r.  (SOBOTA) O GODZ. 15.00 W REMIZIE OSP W BĘBNOWIE.

 

TEMATEM ZEBRANIA BĘDZIE :

1.   ZMIANA FUNDUSZU SOŁECKIEGO NA 2022 r.

 

 

POZDRAWIAM
SOŁTYS SOŁECTWA BĘBNÓW
KATARZYNA SOBCZYŃSKA

Spotkanie Wójta Gminy z Policją

Spotkanie Wójta Gminy z Policją

W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie Pana Wójta Stanisława Pacochy z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego  z Panem asp. szt. Andrzejem Młodawskim oraz Panem podkomisarzem Marcinem Wąsik dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej Nr 728 w miejscowości Kamienna Wola.

Przeprowadzona została tam wizja lokalna pod katem budowy azylu na środku jezdni o szerokości ok 2 m, który to ograniczałby prędkość aut jadących od strony Warszawy w kierunku Końskich a jednocześnie poprawiałby bezpieczeństwo tych którzy skręcają w kierunku Kurzacz.

Nadmienić należy, iż współdziałanie Gminy Gowarczów z Komendą Powiatową Policji w Końskich jest na bardzo wysokim poziomie a zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom jest jednym z najważniejszych zadań Gminy. W związku z powyższym mamy nadzieję, że azyl ten w niedługim czasie powstanie.

Więcej o: Sztab WOŚP w Gowarczowie

Sztab WOŚP w Gowarczowie

W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie utworzono sztab WOŚP w budynku CKiAL, na którego czele stanęła Małgorzata Żurawska.

Choć pogoda nie rozpieszczała, pomimo trudności z chwilową dostawą prądu orkiestra grała z uśmiechami na twarzy.
Byliśmy w Rudzie Białaczowskiej, Bębnowie, Sielcu i Gowarczowie, dziękujemy za ciepłe przyjęcie.
W dniu 30.01.2022 o godz.20:00 odbyło się podsumowanie 30 Finału WOŚP. Nasz sztab 6573 w końcowym rozliczeniu z puszek kwestarskich i z licytacji w sumie zebrał 6440,05 zł.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy podczas pierwszego finału nam pomagali i nas wspierali.

Dziękujemy !!!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY już szykujemy się na następny rok.

CKiAL w Gowarczowie