BIULETYN INFORMACYJNY NR 14/2022

BIULETYN INFORMACYJNY NR 14/2022
Przed Państwem czternaste już wydanie biuletynu: „Wiadomości Lokalnych Gminy Gowarczów” w których znajduje się podsumowanie wydarzeń, inwestycji i inicjatyw podejmowanych na terenie naszej gminy w ostatnim półroczu.
BIULETYN NR 14/2022

Więcej o: Inwestycje drogowe w gminie Gowarczów rozpoczęte

Inwestycje drogowe w gminie Gowarczów rozpoczęte

Aktualnie trwają przebudowy dwóch odcinków dróg z dofinansowaniem z Programu  Rządowego.

Pierwszy odcinek przebudowywanej drogi to droga gminna nr 324003T Gowarczów – Eugeniów (Miłaków) o długości 1 km 127,70 mb , zaś drugi do droga gminna niepubliczna w miejscowości Brzeźnica o długości 995 mb. Roboty drogowe rozpoczęto od wykonywania koryta na poszerzeniu jezdni oraz uzupełniono go kruszywem.

Informujemy, iż prace przebiegają zgodnie z przedłożonym harmonogramem robót.

O dalszych przebiegach prac oraz kolejnych odcinkach, a jest ich 7 będziemy informować państwa na bieżąco.

Więcej o: Podsumowanie sezonu artystycznego CKiAL

Podsumowanie sezonu artystycznego CKiAL

W piątek 24 czerwca br. o godz. 14:00 w sali kameralnej CKiAL w Gowarczowie odbyło się podsumowanie sezonu kulturalnego 2021/2022. Na scenie dla przybyłych gości efekty swojej całorocznej pracy artystycznej prowadzonej pod bacznym okiem swoich instruktorów zaprezentowali uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w tej placówce. Na wstępie zastępca Wójta Pan Jan Wieruszewski wszystkich przywitał i podziękował życząc sukcesów w dalszym rozwoju kulturalnym. Występy artystyczne zaczęli podopieczni Piotra Zaborowskiego: Iga Grzelka i Kinga Banasik prezentując umiejętności wokalne po czym zaprezentowali się instrumentaliści.

Czytaj więcej „Podsumowanie sezonu artystycznego CKiAL”
Więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

410 uczniów gowarczowskiej podstawówki zakończyło dzisiaj rok szkolny z uśmiechami na twarzy odbierali świadectwa, aby w ten symboliczny sposób rozpocząć wakacje.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w której udział brała Dyrekcja Szkoły oraz uczniowie, kolejnym puntem harmonogramu były akademie szkolne.

Program artystyczny w szkole na ulicy Szkolnej organizowali wychowawcy klas siódmych, gdzie uczniowie ich klas żegnali kolegów z klas ósmych którzy to zakończyli edukację. Na wstępie akademii mogliśmy zobaczyć utalentowane tancerki : Zuzannę Sarbę, Natalię Kot i Antoninę Sobczyńską następnie Dyrektor Szkoły Paweł Skowron przywitał przedstawiciela władz gminy Zastępcę Wójta Pana Jana Wieruszewskiego. Wręczane zostały nagrody wyróżnienia dla zdolnych uczniów, a także nagrody za osiągnięcia sportowe. Na scenie wystąpiła Weronika Kaniowska która wprowadziła sentymentalny nastrój po którym odbyły się podziękowania dla nauczycieli.

67 uczniów i uczennic klas ósmych pożegnało się dzisiaj ze szkołą, aby zakończyć pewien etap swojego życia i dalej kroczyć ku dorosłości.

Zakup podestów scenicznych

Projekt Podesty sceniczne - baner

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie realizuje projekt: „Nowa jakość kultury – przebudowa i wyposażenie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie”, w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.Projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług kulturalnych na terenie gminy Gowarczów.

Z przyjemnością informujemy, iż został zrealizowany zakup podestów scenicznych i już od pierwszych chwil gdy tylko stanęły w naszej sali kameralnej radują nasze artystyczne dusze.

Dzięki realizacji tego zadania będziemy mogli swobodnie planować kolejne wydarzenia na które zaprosimy Was już niebawem.

Ogłoszenie o przetargu (II przetarg)

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU POŻARNICZEGO

Gmina Gowarczów ogłasza II przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego marki Star 244 L, nr rej. TKN 26YC, rok produkcji 1978, przebieg 14 532 km .Cena wywoławcza – 9 000 zł. Oferty na zakup samochodu można składać do dnia 20.07.2022 r. do godz. 11.30 w Urzędzie Gminy w Gowarczowie, ul. Plac XX-lecia 1, 26-225. Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wpłacić do dnia 20 lipca 2022 r. do godz. 11.00.

Więcej informacji na stronie internetowej  Gminy Gowarczów; http://gowarczow.bip.gov.pl  i pod nr telefonu 48 672 40 37.

 Wójt Gminy Gowarczów
  /-/ Stanisław Pacocha

Ogłoszenie o przetargu.

„Nowa jakość kultury – przebudowa i wyposażenie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie”

Baner projektu

W związku z realizacją projektu „Nowa jakość kultury – przebudowa i wyposażenie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie”, w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług kulturalnych na terenie gminy Gowarczów informujemy, iż w budynku CKiAL trwają obecnie prace związane z remontem i przebudową łazienki zwiększające dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami.

Uczestników zajęć informujemy iż zajęcia muzyczne wokalne i instrumentalne przeniesione zostały na czas remontu do Szkoły Podstawowej ul. Szkolna 52 w Gowarczowie. Zajęcia kreatywne chwilowo są wstrzymane lub częściowo odbywają się podczas weekendowych spotkań w plenerze.

Z największą radością po całym remoncie serdecznie Was zaprosimy na nowe wydarzenia w CKiAL.