Więcej o: W Gminie Gowarczów hucznie świętowano „Dzień Dziecka”

W Gminie Gowarczów hucznie świętowano „Dzień Dziecka”

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka tego dnia w naszej gminie uroczystości

święta wszystkich dzieci odbywały się w dwóch budynkach jednocześnie dostosowując

programy artystyczne do potrzeb każdej grupy wiekowej.

Uroczystości rozpoczęły się od Szkoły Podstawowej na ulicy Szkolnej gdzie swoje życzenia dla dzieci i młodzieży składali Pan Wójt Stanisław Pacocha, Pani Sekretarz Marzena Dziewit, Dyrektor Paweł Skowron, Wicedyrektor Iwona Kłosek, a także zaproszona Anna Kukawska.

Życząc najmłodszym mieszkańcom gminy dobrej zabawy podczas ich święta, wielu miłych wspomnień z czasów szkolnych, mnóstwa prezentów i oczywiście uśmiechu na co dzień.

Program „Spotkanie z gwiazdą” – Anną Kukawską znaną z serialu „Policjanci i Policjantki” spotkał się z dobrym odbiorem wśród starszych uczniów, którzy chętnie brali udział w warsztatach i aktywnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach. Recital muzyczny wprowadził w dobry nastrój i pozwolił uwolnić pozytywne emocje płynące z słuchania muzyki. Na koniec spotkania oczywiście nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Młodsi uczniowie bawili się przy animacjach sportowych w znakomitym bajkowym klimacie w Szkole Podstawowej na ul. S. Żuka, gdzie atrakcji mieli całe mnóstwo. Animatorzy z Kukavsky Art Agency zapewnili dobrą zabawę pełną różnych konkurencji i zmagań, w tanecznych rytmach uczniowie odrobili na szóstkę lekcję gimnastyki. W programie były również warsztaty cyrkowe w których to można było pod okiem instruktora spróbować żonglerki i sztuczek kuglarskich.

Młodzież ze Świetlicy Środowiskowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały atrakcje i konkursy dla najmłodszych, nie zabrakło też malowania na twarzy.

Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał Piotr Zaborowski wraz z Bartkiem Gärtnerem, a wystrój przygotowały animatorki CKiAL Dorota Krzciuk i Małgorzata Żurawska.

Śmiech i dobra zabawa towarzyszyły uczniom gowarczowskiej podstawówki do późnego południa.

Bogaty program artystyczny dla najmłodszych mieszkańców gminy jest wynikiem współpracy Pana Wójta Stanisława Pacochy z Dyrekcją Szkoły i Radą Rodziców działającą przy SP Gowarczów.

Więcej o: Droga powiatowa miedzy Bernowem a Giełzowem wreszcie doczekała się budowy.

Droga powiatowa miedzy Bernowem a Giełzowem wreszcie doczekała się budowy.

Po latach wyczekiwania i obietnic poprzedników droga powiatowa Nr 0433T na odcinku 1300 mb. zostanie wybudowana w okresie najbliższych 12 miesięcy. Koszt inwestycji wg kosztorysu inwestorskiego to 3 mln złotych z czego 2 850.000,00 zł będzie pochodzić z dofinansowania.

Nie ulega wątpliwości, że budowa tej drogi poprawi komunikację miedzy sąsiadującymi sołectwami, a także znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców. Przypominamy, iż droga ta jest jedyną drogą powiatową piaszczystą na terenie Gminy Gowarczów. Nadmienić należy, iż budowa tej drogi to zasługa Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Pani Jolanty Pacocha, która to miedzy innymi przyczyniła się do tego aby Powiat Konecki otrzymał dofinansowanie.

Więcej o: XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Gowarczowie

XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Gowarczowie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Gowarczowa powrócił konkurs z patriotycznym przesłaniem „Kocham moją ojczyznę”. Tegoroczna edycji konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem co odzwierciedlenie znalazło w ilości uczestników ok 140 uczniów z powiatu koneckiego. XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotyczne rozpoczął się od godziny 9  w Szkole Podstawowej w Gowarczowie na ulicy Szkolnej. Wójt Gminy Gowarczów Pan Stanisław Pacocha  przywitał przybyłych gości na czele z Prezesem Akcji Katolickiej Panem Januszem Bieleckim oraz wszystkich uczestników konkursu.

Na scenie uczestnicy prezentowali piękne patriotyczne utwory, które nabierają nowego głębszego wymiaru w obliczu sytuacji tuż przy wschodniej granicy naszego kraju. Cele konkursu podkreślają idee pielęgnowania i kultywowania narodowych tradycji. Uczestnicy występujący w dwóch kategoriach Pieśni i Poezji w pełni oddali charakter tego wydarzenia pokazując postawę dumnych, młodych patriotów kochających swoją ojczyznę. Na jury konkursu duże wrażenie wywarł poziom, który z roku na rok jest co raz wyższy, a sami uczestnicy ubiorem akcentują swoją obywatelską postawę.

Czytaj więcej „XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Gowarczowie”