Więcej o: Tak się bawił Gowarczów – Festyn 2022

Tak się bawił Gowarczów – Festyn 2022

Festyn to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej gminie dlatego z roku na rok bogatszy program artystyczny, prezentacje sołeckie, mnóstwo atrakcji i wspaniali wykonawcy to gwarancja sukcesu. Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że frekwencja na festynie była zaskakująco dużo. Program rozpoczął się od występów lokalnych wykonawców wśród których nie mogło zabraknąć zespołu ludowego „Bębnowianka” – powstałego w 2011 w sołectwie Bębnów. Dwa wejścia zespołu ludowego dopełnił lubiany wokalista Rafał Sak, a następnie na scenie pojawiły się młodsze wokalistki z CKiAL. Pokaz taneczny zaprezentowały tancerki ze studia tańca POINT w nagrodzonych choreografiach tanecznych.

Oficjalnie „Festyn Rodzinny” rozpoczęliśmy o 17:00 tradycyjnie wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przywitał zgromadzonych gości i przypomniał początki powstania festynu które rozpoczął ks. Damian Spiżewski jako Festyn ku Czci Św. Rocha wydarzenie to przyjęło się w naszej gminie i obecnie świętujemy w dniu wolnym od pracy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy z powiatu koneckiego.

Po oficjalnym otwarciu festynu, rozpoczęliśmy V Turniej Sołectw Gminy Gowarczów spośród pięciu konkurencji, aż sześć sołectw zmagało się z zadaniami i kolejny już raz udowadniając swoje umiejętności nie tylko kulinarne, ale również kreatywne. Jury konkursu miało trudne zadanie do zrealizowania i wybrania najlepszej drużyny, po obradach komisja zdecydowała przyznać następujące miejsca:

Czytaj więcej „Tak się bawił Gowarczów – Festyn 2022”