Więcej o: Wielkie święto gowarczowskich przedszkolaków

Wielkie święto gowarczowskich przedszkolaków

W piątek 17 maja Odziały Przedszkolne działające przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie przy ul S. Żuka miały wspaniałą uroczystość nadania hymnu dla przedszkola w Gowarczowie.

Wydarzenie oraz sam hymn zainicjowała i przygotowała Pani Dominika Wróbel będąca w składzie grona pedagogicznego szkoły.

Wszystkie grupy przedszkolne w formie specjalnie na tę okazję napisanych wierszyków zapoznały licznie zebranych zarówno ze swoimi grupami, opiekującymi się Paniami, dyrekcją oraz codzienną działalnością. Po energetycznym tańcu oraz prezentacji multimedialnej nastąpiło finałowe uroczyste odśpiewanie hymnu nawiązującego do lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz cechującego najmłodszych apetytu na poznawanie i zdobywanie świata.

Wielkie słowa gratulacji dla występujących i twórczyni ale i podziękowania za codzienną wkładaną pracę Pań edukacji od wczesnoszkolnej, kształtujących najmłodsze pokolenie padły zarówno od Pani wicedyrektor Joanny Lisiewicz jak i Pani Burmistrz Joanny Dołowskiej.

100 urodziny Mieszkanki gminy Gowarczów

Mieszkanka gminy Gowarczów Janina Borowiecka świętowała swoje 100 urodziny. W najważniejszym dniu 20 maja (poniedziałek) czyli z datą kiedy to przypada data urodzin jubilatki, oficjalną wizytę złożyła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Joanna Dołowska wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdaleną Jarzębowską składając serdeczne gratulacje oraz z serca płynące życzenia.

„100 – lat to swoistego rodzaju pamiętnik w którym naznaczone są blaski i cienie codziennego życia. Z pewnością to wiele lat zdobywania wiedzy, cennego doświadczenia i tak zwanej życiowej mądrości z której obecnie korzystać mogą Pani najbliżsi. Pani jubileusz jest szczególnym powodem do dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Gowarczów. To okazja by złożyć Pani życzenia dobrego zdrowia – jest ono cenniejsze od wszelkiego bogactwa. W to wyjątkowe święto prosimy przyjąć wyrazy głębokiego uznania oraz kolejnych lat życia w otoczeniu najbliższych, miłości i ciepła rodzinnego”

Drobny upominek i bukiet kwiatów wraz z gratulacjami przekazano na ręce Pani Janiny.

Receptą na długowieczność Pani Janiny według najbliższych jest dobre serce, cierpliwość i życzliwość jaką otaczała najbliższych i takim ciepłem rodzinnym jest otoczona gdzie mogliśmy się przekonać w tym uroczystym dniu. Janina Borowiecka urodziła się 20 maja 1924 w Baryczy. Jako 16 letnia dziewczyna trafiła na roboty do rolnika w III Rzeszy gdzie przebywała pięć lat. Tam poznała swojego męża Witolda z którym wróciła do Polski. Podczas swojego życia doczekała się trójki dzieci – dwóch synów i córki. Otacza ją również gromadka wnuków i prawnuków