Weryfikacja deklaracji śmieciowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów informuje, iż przystępuje do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach „śmieciowych”, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie Gminy Gowarczów. Wstępna, wyrywkowa weryfikacja złożonych dotychczas deklaracji wykazała, iż w wielu przypadkach stwierdza się zaniżanie ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.

Czytaj więcej „Weryfikacja deklaracji śmieciowych”

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Informuje się mieszkańców gminy Gowarczów o zebraniu wiejskim w dniu 6 czerwca 2024 r. (czwartek) w remizie OSP w Rudzie Białaczowskiej, o godzinie 18.00.

Zebranie będzie dotyczyć planowanych przez  Inwestora   Eko-Biegły Kancelaria Zarządzania Środowiskiem Sp. z o.o. inwestycji:

,,Budowa budynków inwentarskich do tuczu trzody chlewnej o obsadzie 1190 DJP i biogazowni na działkach nr 23 i 59, obręb Ruda Białaczowska”.

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów

Joanna Dołowska

Więcej o: Wesoły Dzień Dziecka w Gowarczowie

Wesoły Dzień Dziecka w Gowarczowie

W piątek 31 maja plac przy gowarczowskiej szkole podstawowej po raz kolejny stał się przestrzenią do kolorowego celebrowania Rodzinnego Dnia Dziecka. Wydarzenie otworzyły Panie Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Elwirą Sibigą-Gärtner życząc najmłodszym wspaniałej zabawy. A atrakcji nie brakowało. Poza wolną strefą ulubionych przez dzieci dmuchańców na młodych uczestników czekały warsztaty tworzenia własnych bransoletek i breloczków przygotowane przez młodzież Świetlicy Środowiskowej, strefa wizażu GCKiB: malowane twarzy, robienie tatuaży oraz warkoczyków, konkursy i zabawy przygotowane przez animatorów, wizyta Myszki Mini, mini festiwal baniek mydlanych, konkurs kreatywny czy pamiątkowy wielkoformatowy plakat.

Nie zabrakło też poczęstunku zarówno w formie darmowej waty cukrowej i popcornu ale też przekąsek z grilla.

Wydarzenie okraszone było wokalnymi występami dzieci i młodzieży z GCKiB (Karmen Gärtner, Kariny Bors, Natalii & Kuby Gosek, Krzysia Węgreckiego, Wiktorii Bryk, Leny Jaroszyńskiej) oraz energetycznym pokazem tańca Zuzanny Sarby.

Miłośnicy zwierząt mogli zrobić sobie zdjęcie z sympatycznymi alpakami oraz kucykiem zaś dla amatorów strażackich pokazów czekały nie tylko wozy bojowe z terenu gminy ale również pokaz gaszenia ognia i orzeźwiający zraszacz wodny.

Moc uśmiechów na twarzach dzieciaków to efekt współpracy samorządu z centrum kultury, szkołą, jednostkami OSP oraz lokalnymi wolontariuszami.