Akademia z okazji XX rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II

W środę 2 kwietnia 2025r. obchodziliśmy XX rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II – wielkiego Polaka, Patrona gowarczowskiej szkoły. Z tej okazji w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej zorganizowano uroczystą akademię.

Młodzież pod kierunkiem ks. Piotra Klepaczewskiego przygotowała program słowno-muzyczny przypominający życie i działalność Karola Wojtyły – jego życiorys i drogę ku świętości. Finałową „Barkę” wspólnie odśpiewali wszyscy zgromadzeni.

Na akademii obecni byli: Pani Burmistrz UMiG Joanna Dołowska Dyrektorzy: S.P. Pan Paweł Skowron, GCKiB Pani Elwira Sibiga-Gärtner, Grono Pedagogiczne, młodzież.

Pan Dyrektor podziękował za przygotowanie uroczystości uczniom, Paniom Renacie Stańczyk oraz Monice Trwaińskiej a w szczególności księdzu Piotrowi Klepaczewskiemu, który nie tylko był głównym organizatorem wydarzenia ale też ofiarował szkole m.in. wspaniały wizerunek patrona szkoły – Jana Pawła II, w formie fotoobrazu.

Pani Burmistrz również dziękowała za pięknie przygotowaną akademię, która może być jedną z okazji do wcielenia nauk Ojca Świętego do codzienności.

Gowarczowska akcja społeczna w Dniu Świadomości Autyzmu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez ONZ obchodzony jest co roku 2 kwietnia. W tym roku w Gowarczowie zorganizowano akcję społeczną, która miała na celu poszerzenia wiedzy na temat autyzmu i promować akceptacje osób w spektrum.

Wydarzenie zainicjowała lokalna nauczycielka Pani Monika Trawińska i włączyła się w nią społeczność szkolna wraz z dyrektorem Pawłem Skowronem, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Gowarczowie reprezentowani przez Panią Burmistrz Joannę Dołowską, kadra Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie oraz mieszkańcy.

Uczniowie w wystąpieniu słownym przybliżyli zebranym ideę wydarzenia oraz podstawowe informację dotyczące rozmaitych wyzwań rozwojowych związanych ze spektrum autyzmu.

Zebrani otrzymali okolicznościowe ulotki a Pani Burmistrz oraz dyrektorzy SP i GCKiB zostali uhonorowani dyplomami.

Na najmłodszych czekał wesoły Miś, każdy też otrzymał niebieskie balony, które w kulminacyjnym momencie wspólnie zostały wypuszczone w niebo by wspólnie symbolicznie celebrować różnice dążąc do współtworzenia społeczeństwa, w którym każdy czuje się mile widziany.