Więcej o: Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Akademie z okazji Święta Konstytucji
3 Maja.

W środę 30 kwietnia w obu budynkach naszej Szkoły Podstawowej odbyły się uroczyste Akademie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali program pełen treści patriotycznych w scenerii zachowanej w biało-czerwonych barwach i okolicznościowych symbolach. Akademie miały na celu przypomnienie historii tego ważnego wydarzenia oraz podkreślenie roli Konstytucji w kształtowaniu naszego państwa.

Uczniowie przedstawili programy słowno-muzyczne ukazujące okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

W wydarzeniach uczestniczyła społeczność szkolna z Dyrekcją Panem Paweł Skowronem i Panią Iwoną Kłosek oraz zaproszeni goście: Pani Burmistrz Joanna Dołowska,  Ks. Proboszcz Dariusz Stańczyk, sekretarz gminy Pan Sergiusz Gałwiaczek, oraz Pani dyrektor GCKiB Elwira Sibiga-Gärtner.

Uroczystościom towarzyszyło wspólne, uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz Roty. Całe wydarzenie przebiegło w podniosłej atmosferze, przypominając o ważnych wartościach wolności i suwerenności naszego kraju.

Akademia była nie tylko okazją do uczczenia ważnego święta, ale także do pogłębienia wiedzy historycznej i wzmacniania poczucia patriotyzmu wśród młodego pokolenia za co serdecznie dziękowali Dyrekcja, Włodarze i Ks. Proboszcz.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli uczniowie wybranych klas pod kierunkiem grona pedagogicznego, Pań: Anny Arcab, Justyny Chmielewskiej, Barbary Kosady, Katarzyny Kulety, Iwony Zając.

DZIEŃ FLAGI

Mieszkańców Miasta i Gminy Gowarczów serdecznie zapraszamy do upamiętnienia barw i symboli narodowych. 

W piątek 2 maja w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej osoby odwiedzające Urząd Miasta i Gminy

w Gowarczowie otrzymają chorągiewkę w barwach narodowych.

Niech w Dniu Flagi, wypełniającym wolne dni pomiędzy świętami narodowymi, towarzyszą nam refleksje o szczytnych kartach historii Polski