Zachwycająca wystawa prac młodzieży świetlicowej

wystawa prac młodzieży

Pomimo ograniczeń, jakie przyniósł ten rok, i częściowej pracy zdalnej wystawa prac wykonanych przez młodzież z gowarczowskiej świetlicy środowiskowej jak co roku zachwyca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie online. W dniach od 07 grudnia do 11 grudnia na profilu facebookowym „Świetlica Środowiskowa w Gowarczowie” prezentowane będą bardziej szczegółowe ujęcia poszczególnych prac.

  Wśród  małych dzieł tworzonych pod okiem instruktor Pani Teresy Boby są zarówno ozdoby bożonarodzeniowe: stroiki, wieńce, bombki, szyte ozdoby choinkowe; przedmioty użytkowe np. haftowane saszetki, torebki zrobione na drutach, torby , maseczki, pojemniki, skrzyneczki, świeczniki oraz takie prace jak obrazy, ozdobne deski, łapacze snów.  Młodzież zapoznała się bądź pogłębiła wiedzę z wielu technik oraz rozwinęła swoje umiejętności (zdobienie decoupage, szycie na maszynie, robienie na drutach, haftowanie, malowanie).

Pracom z bliska z niekrytym podziwem przyjrzeli się: Wójt Gminy Stanisław Pacocha, Pani sekretarz Marzena Dziewit, dyrektor szkoły Paweł Skowron oraz dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Elwira Sibiga-Gärtner.

Serdecznie gratulujemy młodzieży zdolności, uporu i cierpliwości przy często bardzo wymagających pracach.

Wystawa jest też podsumowaniem tegorocznej działalności świetlicy. W tym mało sprzyjającym czasie udało się przeprowadzić zarówno zajęcia manualno-plastyczne, kulinarne, młodzież wzięła udział w konkursie na „Wakacyjną artystyczną fotografię portretową, inspirowana natura”, w warsztacie tańca indyjskiego podczas projektu „Spotkania z kulturą z czterech stron świata”, zorganizowała spotkanie plenerowe z ogniskiem oraz licznych zadaniach poprzez messenger. Młodzież przygotowała też fotografie z motywem patriotycznym z okazji 11 listopada..

Na profilu youtube CKiAL sukcesywnie pojawiać się będą krótkie tutoriale z wybranych zajęć warsztatowych, które w tym sezonie odbyły się online.