Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

c

Uwaga- Tydzień Spisowy- zmiana terminu

Gminne Biuro Spisowe w Gowarczowie informuje, iż z uwagi na sytuację epidemiczną następuje przesunięcie terminu Tygodnia Spisowego  na tydzień następny tj. od 12 do 16 kwietnia!

Jak mogę się spisać?

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Przez cały czas trwania spisu możesz spisać się na stronie spis.gov.pl – znajdziesz tam także szczegółowe informacje na temat spisu.

 Od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1800 możesz zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 gdzie uzyskasz pomoc w samospisie, lub skorzystać z opcji „spis na żądanie” przez rachmistrza telefonicznego.

Dodatkowo w trakcie spisu wdrożymy metody pomocnicze – spis bezpośredni oraz telefoniczny. Osoba, która nie dokonała samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych rachmistrzowi spisowemu.

Twoje dane są u nas bezpieczne!

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Treść pytań, które będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Na stronie spisowej opublikowano treść pytań, które będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy do zapoznania się z nimi pod adresem https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/ 

Dodatkowo, na stronie Urzędu Statystycznego w Kielcach na Respondentów czekają liczne konkursy związane z NSP2021!

Więcej dowiesz się na portalu spis.gov.pl


nsplim_logo03
nsplim_logo03

Już 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

  • Kiedy można się spisać?

    Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku
  • Jak można się spisać?

    Obowiązkową formą jest samospis internetowy (poprzez stronę spis.gov.pl). Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego
  • Czy muszę się spisać?

    Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Więcej dowiesz się na portalu spis.gov.pl
Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Gminy w Gowarczowie.

Dlaczego spis jest tak ważny?
Badania statystyczne, a w szczególności spisy powszechne są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania państwa, ale także dla każdego mieszkańca. Podczas spisu zbierane będą informacje, które pozwolą na analizę procesów, jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przestrzeni lat 2011 – 2021 na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Spisz się jak najlepiej!
Rozwój technologii ułatwia życie na wielu płaszczyznach – dlatego jako przedstawiciele statystyki publicznej wychodzimy naprzeciw potrzebom obywateli. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo Respondentów zdecydowano, że podczas NSP2021, to właśnie samospis internetowy będzie podstawowym kanałem przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu.
Dodatkowo, 16 kwietnia wdrożymy metody pomocnicze – wywiady bezpośrednie lub telefoniczne, które przeprowadzą nasi rachmistrze. Osoba, która nie dokonała samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.
Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich w naszym Urzędzie Gminy przygotowaliśmy stanowisko, na których będzie można się nie tylko spisać przez cały okres trwania spisu, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Nagradzamy samospis w Urzędzie Gminy!
Specjalnie dla naszych Mieszkańców zostanie zorganizowany Tydzień Spisowy. Codziennie pierwsze 6 osób, które w dniach od 12 do 16 kwietnia spisze się na stanowisku przygotowanym w Urzędzie Gminy otrzyma upominek z logo spisu a pozostałe osoby papierowe składanki typu „piekło – niebo” do zabawy z całą rodziną.

Tajemnica statystyczna
Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane. Udział w spisie jest obowiązkowy, a dla nas bardzo ważny, bo jak głosi hasło rozpoczynającego się spisu #liczysiękażdy.

Gminne Biuro Spisowe