Bardzo udany Festyn Rodzinny w Gowarczowie

Po rocznej przerwie 15 sierpnia wrócił festyn rodzinny nawiązujący do uroczystości odpustowych ku czci św. Rocha „Jesteśmy razem”. Impreza miała bardzo bogaty program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Festyn rozpoczęły występy uczestników zajęć wokalnych CKiAL: Iga Grzelka, Maja Wrońska, Maksymilian Król gościnnie wystąpiła też młoda utalentowana wokalista ze Stąporkowa Natalia Boruń. Na dzieci czekało mnóstwo darmowych dmuchanych atrakcji oraz animatorzy PATIGO. Na scenie wystąpił również p. Rafał Sak w repertuarze starszych polskich klasyków.

            Oficjalne gości i mieszkańców powitał Wójt Gminy Stanisław Pacocha serdecznie dziękując za tak duże zaangażowanie i zgodną współpracę wielu osób i instytucji w organizację imprezy, która już na stałe wpisała się w harmonogram lokalnych wydarzeń, życząc sobie i zebranym, żeby zeszłoroczna przerwa nie miała już miejsca.  Wszystkim zebranym życzenia znakomitej zabawy i gratulacje organizacji wydarzenia złożyli Pan Grzegorz Piec – Starosta Konecki oraz Pan Andrzej Szejna – poseł na Sejm RP.

            Tegoroczny IV już Turniej Sołectw Gminy Gowarczów miał nieco innych charakter i sołectwa za zadanie miały przegotować jak najciekawszy film promujący dane sołectwo. W turnieju udział wzięły trzy sołectwa Morzywół, Bębnów oraz Ruda Białaczowska, które kolejno zdobyły 1,2 i 3 miejsce. Pula nagród wynosiła 1500zł – każde z sołectw otrzymało 500 zł za pięknie przygotowane filmiki. Tegoroczny Wawrzyn również miał nieco inny charakter. Wyróżnienie w postaci Wawrzynu Specjalnego otrzymał zespół ludowy „Bębnowianka”, w uznaniu za rozwój i z gratulacjami obchodzonego 10-lecia.

            Wśród licznych stoisk znalazły się jubileuszowe  stoisko  Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z przekrojem prac, technik i wybranych wydarzeń z 15 letniej  historii placówki, ponadto harmonogram wydarzeń sierpień/wrzesień których w tym roku jeszcze sporo z CKiAL, Świetlicy Środowiskowej  z rękodziełem i wystawą prac oraz wspaniałe stoiska sołectw Bębnów i Ruda Białaczowska częstujące smakołykami. Zaś na stoisku profilaktycznym promującym sczepiania można było np. uzyskać informacje jak udzielić pierwszej pomocy. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji i gastronomii.

            Publiczność spragniona koncertów znakomicie bawiła się przy największych przebojach zespołu Budka Suflera w wykonaniu lokalnego zespołu Sufler, współczesnych wersji biesiadnych hitów w wykonaniu duetu Folkboys. Gwiazda wieczoru, zespól EXTAZY przyciągnął bardzo duża ilość fanów muzyki disco-dance. Taneczna zabawa trwała do północy.