OSP Gowarczów zwycięzcą gminnych zawodów sportowo – pożarniczych

Po przerwie spowodowanej pandemią covid-19, w tym roku strażacy ochotnicy z terenu gminy Gowarczów stanęli do rywalizacji w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które się odbyły 20 sierpnia na boisku w Korytkowie. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn w kategorii senior i 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem przyjętym dla województwa świętokrzyskiego w dwóch konkurencjach; w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym.

W punktacji generalnej zwycięzcą zawodów została Ochotnicza Straż Pożarna w Gowarczowie uzyskując 95,5 pkt. Drugie miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Bębnowie z wynikiem 102,6 pkt., a trzecie gospodarz zawodów Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie – 107,7 pkt.

IV  miejsce  OSP Bernów  – 115,5 pkt.

V  miejsce    OSP Giełzów – 116 pkt.

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zwycięzcą została drużyna z Bębnowa, drugie miejsce zajęła  OSP Giełzów, a trzecie  drużyna OSP Bębnów II.

Wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach, Wójt Gminy Gowarczów i jednocześnie Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gowarczowie Stanisław Pacocha wręczył pamiątkowe dyplomy, a za zajęcie trzech pierwszych miejsc puchary.

Tegoroczne zawody sportowo – pożarnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy jak i gości. Zawody pożarnicze to również forma szkolenia pożarniczego, doskonalenia umiejętności, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha składa serdeczne podziękowania  strażakom ochotnikom za udział w zawodach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie za przygotowanie zawodów i pełnienie roli gospodarza, strażakom z PSP w Końskich za pracę w Komisji Sędziowskiej, a wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy za zaangażowanie w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy.