Dzień Edukacji Narodowej w gminie Gowarczów

Święto wszystkich pracowników oświaty uroczyście obchodzone było w dniu dzisiejszym w obu budynkach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele władz: Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Sekretarz Gminy Marzena Dziewit, Dyrektor SP Paweł Skowron, Wicedyrektorki Iwona Kłosek i Joana Lisiewicz.

Szczególne słowa podziękowania przybyli goście kierowali do grona pedagogicznego: za wasz trud i poświęcenie, pełni podziwu dla waszej pracy pragniemy życzyć Wam wielu sukcesów tych zawodowych jak również osobistych.

Akademia w SP na ul. Szkolnej pełna była humoru i tym razem to uczniowie postanowili sprawdzić kompetencje nauczycieli którzy zdali egzamin wzorowo. Uczniowie klas 5-7 zadbali o dobry nastrój przedstawienia i oczywiście na zakończenie skierowali swoje życzenia do całego grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły.

Przed oficjalnym „Dniem Nauczyciela” w czwartkowy poranek na baczność stanęła społeczność uczniowska szkoły na ulicy Żuka by oficjalnie przywitać młodszych kolegów podczas ich święta – pasowania na ucznia szkoły. Rozśpiewany i wesoły program artystyczny przygotowały Panie Monika Świeboda wychowawczyni klasy 0 b oraz Danuta Rudalska wychowawczyni klasy I a

Podczas pasowania starsi uczniowie klas IV przepytali młodszych kolegów z wiedzy ogólne, a ci już od pierwszych chwil w szkole swój egzamin zdali pomyślnie i z dumą przystąpili do złożenia przysięgi. Pasowania na ucznia klas pierwszych dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w symbolicznym geście każdemu pierwszakowi, kładł na ramie wielki ołówek.

Małe akademie artystyczne ucieszyły liczne gron przybyłych rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów.