Gminny „Dzień Dziecka i Rodziny”

Zabawa w niedzielne popołudnie na placu przy Szkole Podstawowej przyciągnęła mieszkańców gminy. Z inicjatywy Pana Wójta Stanisława Pacochy z okazji Dnia Dziecka zaproszeni zostali wszyscy i mali i duzi do wspólnej zabawy, a atrakcji nie brakowało.

Strefa profilaktyki z samochodami i motorami służb mundurowych policji i OSP cieszyły się dużym zainteresowaniem. Widowiskowy pokaz umiejętności i gaszenie pożaru w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bębnowa przyciągnął uczestników festynu, a przejażdżka wozami strażackimi była fantastycznym dopełnieniem pokazów.

Strefa atrakcji z darmowymi dmuchanymi zjeżdżalniami i zamkami dała upust energetycznym szaleństwom dzieci.

Strefa grillowania w której czekały pyszne smakołyki przyciągała aromatycznym zapachem. Ponadto przygotowana została strefa wystawowa młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej która również prowadziła liczne gry, konkursy i zabawy, a także lubiane malowanie buziek. Na scenie wystąpili mali artyści uczęszczający na zajęcia muzyczne do GCKiB Zuzanna Larecka, duet Nela Kubka i Karinka Bors, Lenka Jaroszyńska, Milena Michałowska, Kinga Banasik, gościnnie wystąpiła utalentowana Zuzanna Wilk, a także pojawiły się małe występy artystyczne dzieci ze szkoły podstawowej. Reprezentacja tancerek w składzie Zuzanna Sarba, Antonina Sobczyńska, Natalia Kot, Ewa Kopeć, dały pokaz umiejętności „Salsy i Bachaty” podkreślając tym samym rangę sportu w życiu każdego człowieka. Na placu tuż obok sceny można było obejrzeć „Zwierzaki w kolorze” czyli wystawę rzeźby pracowni kreatywnej dedykowanej rodzicom.

Na zakończenie gość muzyczny MIARA rozkręcił i rozśpiewał naszą widownie do wspólnego pląsania i hulania nawet na scenie tuż obok artysty.