100 urodziny Mieszkanki gminy Gowarczów

Mieszkanka gminy Gowarczów Janina Borowiecka świętowała swoje 100 urodziny. W najważniejszym dniu 20 maja (poniedziałek) czyli z datą kiedy to przypada data urodzin jubilatki, oficjalną wizytę złożyła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Joanna Dołowska wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdaleną Jarzębowską składając serdeczne gratulacje oraz z serca płynące życzenia.

„100 – lat to swoistego rodzaju pamiętnik w którym naznaczone są blaski i cienie codziennego życia. Z pewnością to wiele lat zdobywania wiedzy, cennego doświadczenia i tak zwanej życiowej mądrości z której obecnie korzystać mogą Pani najbliżsi. Pani jubileusz jest szczególnym powodem do dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Gowarczów. To okazja by złożyć Pani życzenia dobrego zdrowia – jest ono cenniejsze od wszelkiego bogactwa. W to wyjątkowe święto prosimy przyjąć wyrazy głębokiego uznania oraz kolejnych lat życia w otoczeniu najbliższych, miłości i ciepła rodzinnego”

Drobny upominek i bukiet kwiatów wraz z gratulacjami przekazano na ręce Pani Janiny.

Receptą na długowieczność Pani Janiny według najbliższych jest dobre serce, cierpliwość i życzliwość jaką otaczała najbliższych i takim ciepłem rodzinnym jest otoczona gdzie mogliśmy się przekonać w tym uroczystym dniu. Janina Borowiecka urodziła się 20 maja 1924 w Baryczy. Jako 16 letnia dziewczyna trafiła na roboty do rolnika w III Rzeszy gdzie przebywała pięć lat. Tam poznała swojego męża Witolda z którym wróciła do Polski. Podczas swojego życia doczekała się trójki dzieci – dwóch synów i córki. Otacza ją również gromadka wnuków i prawnuków