W dniu 12 maja 2026 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Gowarczowie miała miejsce XXI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gowarczowie.
Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Koniecznego, przyjęciu porządku obrad oraz przyjęciu protokołu z XX sesji Rady Miejskiej w Gowarczowie Radni podjęli uchwały
w sprawie:
a) przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Gowarczów za rok 2025,
b) rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Gowarczów,
c) przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi.
Następnie przedstawiona została informacja o działalności Nadleśnictwa Barycz w roku 2025 oraz planów na rok 2026, a także informacja o działalności Nadleśnictwa Przysucha w roku 2025 oraz planów na rok 2026.
W sprawach różnych Przewodniczący Rady Miejskiej odczytał pismo – apel Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej o zainteresowanie się poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy
o ochronie przyrody w zakresie dotyczącym wprowadzenia zmian w procedurze tworzenia oraz zmiany granic rezerwatów przyrody.










