W piątek, 15 maja 2026 roku o godzinie 18:00, w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie odbył się wyjątkowy Wieczór Autorski Pani Janiny Malickiej pt. „Ocalić
od zapomnienia”, który był pięknym zwieńczeniem tegorocznego Tygodnia Bibliotek.
Autorkę serdecznie powitały Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie Elwira Sibiga-Gärtner.
Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnili Chór Międzypokoleniowy Legato oraz zespół Bębnowianki, którzy swoimi występami uświetnili wieczór i stworzyli wyjątkowy klimat spotkania. Zarówno chórowi, jak i zespołowi akompaniował Piotr Zaborowski.
Spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej, wzruszającej i pełnej wspomnień atmosferze. Pani Janina Malicka czytała swoje wiersze, przeplatając je opowieściami o dzieciństwie spędzonym
w Gowarczowie oraz młodzieńczych historiach związanych z życiem
w naszej miejscowości. Jej wspomnienia poruszyły uczestników i przywołały wiele pięknych emocji.
Pani Janina Malicka przygotowała dla gości miłą niespodziankę — przywiozła przygotowane przez siebie babeczki i rogaliki, którymi częstowała uczestników spotkania. Zaprezentowała także swoje rękodzieło, między innymi piękne, własnoręcznie wykonane wianki, którymi obdarowała pracownice GCKiB.
W geście wdzięczności autorka podarowała członkiniom zespołu Bębnowianki oraz chóru swoje tomiki poezji. Sama również otrzymała wyrazy uznania i podziękowania — Burmistrz Joanna Dołowska oraz Dyrektor Elwira Sibiga-Gärtner wręczyły jej kwiaty oraz pamiątkowe podziękowania
za niezwykłe spotkanie i podzielenie się swoją twórczością.
Podczas wydarzenia Pani Janina wpisała się do księgi gości Gminnego Centrum Kultury
i Biblioteki w Gowarczowie.
Dyrektor GCKiB Elwira Sibiga-Gärtner podziękowała również pracownicom biblioteki, Paniom Renacie Plucie oraz Edycie Jędruszyńskiej za ich codzienną pracę, zaangażowanie i wkład
w działalność biblioteki, wręczając im symboliczne róże.
To był niezwykle piękny, pełen wzruszeń i wspomnień wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie zakończenia Tygodnia Bibliotek.




















