Dzień Pełen Serc w Rudzie Białaczowskiej

W sobotę, 30 maja, teren przy Hospicjum im. Błogosławionego ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej tętnił życiem za sprawą Festynu Charytatywnego, który zgromadził mieszkańców regionu. Wśród gości obecna była również Pani Burmistrz Joanna Dołowska, która od lat wspiera działania prowadzone na rzecz hospicjum a swoją obecnością podkreśliła znaczenie inicjatywy i funkcjonowania placówki.

Wydarzenie połączyło dobrą zabawę z pomocą potrzebującym. Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na uczestników czekały dmuchańce, karuzela, przejażdżki konne, konkursy z nagrodami, animacje oraz strefa gastronomiczna, w której można było skosztować regionalnych specjałów przygotowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich
z Bębnowa i Bernowa. Wszyscy zaangażowani w organizację wydarzenia od wolontariuszy przez wykonawców i wystawców a także Przyjaciele Hospicjum zostali obdarowani pięknymi Aniołami
i podziękowaniami.

Podczas wydarzenie prowadzone były licytacje charytatywne, podczas których zbierano środki na dalsze funkcjonowanie i remonty hospicjum. Obecność Pani Burmistrz, która spotykała się z mieszkańcami
i uczestnikami festynu, była ważnym akcentem wydarzenia, pokazującym solidarność z lokalną społecznością oraz wsparcie dla tej wyjątkowej placówki.

Na scenie wystąpili artyści i zespoły związane z regionem. Publiczność oklaskiwała zespoły ludowe, w tym Bębnowianki, a także młodych wykonawców – Daniela Felińskiego, Kacpra Nowaka i Karmen Gartner. Energetyczny koncert dał również zespół AWARIA. Wieczór zakończyła zabawa taneczna z DJ-em i piana party. A finałem wydarzenia było losowanie głównej nagrody w konkursie – roweru.

Jak podkreślali organizatorzy, festyn miał przede wszystkim wymiar charytatywny i integracyjny. Każda złotówka zebrana podczas aukcji i zbiórek zostanie przeznaczona na remont budynku
Hospicjum im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego. O planowanych inwestycjach i potrzebach placówki opowiadała jej prowadząca, prezes Stowarzyszenia – Pani Edyta Więckowska.