W niedzielę 31 maja plac przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie wypełnił się śmiechem, kolorami i pozytywną energią. Mieszkańcy licznie uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka, które zostały zorganizowane przez Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów, Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Gowarczowie, Szkołę Podstawową oraz Radę Rodziców.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska wraz z Zastępcą Burmistrza Barbarą Panek, Dyrektorem Szkoły Podstawowej Pawłem Skowronem, Przewodniczącą Rady Rodziców Karoliną Kalitą oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Elwirą Sibigą-Gärtner.
Od godziny 16.00 na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchańców, brali udział w grach, zabawach animacyjnych i konkursach z nagrodami.
Na plenerowej scenie swoje wokalne i taneczne umiejętności pięknie prezentowały dzieci oraz młodzież z terenu gminy – od przedszkolaków po licealistów, soliści: Stefan Gärtner, Laura Arcab, Lena Banasik, Emilia Fąfara, Marcelina Obratańska, Karmen Gärtner ,Natalia Gosek, Kuba Gosek, Wiktora Kądziela, Karina Bors, Kacper Nowak, tańcząca Marcelina Żurawska, grupa taneczna Baila z SP w Gowarczowie oraz grupa wokalna z SP w Gowarczowie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kreatywne warsztaty przygotowane przez Świetlicę Środowiskową i Bibliotekę a kolejka do animatorek GCKiB z malowaniem buziek i tatuażami nie miała końca.
Prowadząca wydarzenie dyrektor GCKiB zaskakiwała dzieciaki i rodziny konkursami i włączającymi animacjami.
Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu były pokazy przygotowane przez Ochotnicze Straże Pożarne z Gowarczowa, Bębnowa i Giełzowa. Strażacy zaprezentowali akcję ratowniczą z wykorzystaniem samochodu pożarniczego, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy oraz pokazali metody gaszenia pożaru. Pokazy nie tylko dostarczyły wielu emocji, ale były także cenną lekcją bezpieczeństwa dla dzieci i dorosłych.
Przez cały czas trwania wydarzenia dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gastronomiczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Czarownice z Miłakowa”, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Hospicjum Sykulski. Na uczestników czekały domowe wypieki, smaczne przekąski, napoje, słodkości oraz lody rzemieślnicze, które doskonale sprawdziły się podczas ciepłego popołudnia.
Zwieńczeniem rodzinnego święta było kino plenerowe pod chmurką. W wyjątkowej atmosferze letniego wieczoru mieszkańcy wspólnie obejrzeli popularną animację wybraną wcześniej w internetowym głosowaniu. Seans, któremu towarzyszyły dodatkowe przekąski był doskonałym zakończeniem pełnego atrakcji dnia.
Dzień Dziecka w Gowarczowie po raz kolejny pokazał, jak ważne są wspólne inicjatywy integrujące lokalną społeczność. Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom, wolontariuszom oraz mieszkańcom za obecność i stworzenie niezapomnianej atmosfery. Szczególne podziękowania kierowane są do wszystkich osób i instytucji, które wsparły organizację wydarzenia i przyczyniły się do jego sukcesu.









































