Uczniowie z całego województwa na meczach siatkówki w Gowarczowie.

W dniu 18.10.2017r w hali sportowej w Gowarczowie odbyły się eliminacje wojewódzkie piłki siatkowej uczniów klas VII w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. W turnieju wzięło udział 8 drużyn dziewczyn i 5 drużyn chłopców.

Dziewczyny podzielono na dwie grupy a chłopcy grali systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu spotkań grupowych wśród dziewczyn  o III miejsce zagrały drużyny ze SP w Gowarczowie  z drużyną SP w Kluczewsku ( niestety nasze zawodniczki przegrały 0-2). W finale dziewczyny SP nr 25 z Kielc (I zespół) pokonały koleżanki ze SP nr 24 z Kielc 2-0).

Tabela końcowa dziewczyn:

1. SP nr 25 Kielce (I zespół)

SP nr 24 Kielce

SP w Kluczewsku

SP w Gowarczowie

5-6. SP w Skarżysku Kamiennej, Sp nr 25 Kielce (II zespół)

5. SP W CHĘCINACH

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kacper Mikołajczyk (Start Dobromierz).

W dniu 24.10.2017r. w hali sportowej w Gowarczowie odbyły się eliminacje wojewódzkie piłki siatkowej chłopców szkół podstawowych  klas  III – VI  w ramach projektu „Świętokrzyskie Volley Cup”. W turnieju wzięło udział 17 drużyn „singli” (klasy III), 7 drużyn  „dwójek” (klasy IV), 6 drużyn „trójek” (klasy V) oraz 4 drużyny „czwórek” (klasy VI). Łącznie w turnieju udział wzięły 34 drużyny.

Wśród najmłodszych zawodników wygrał Nikodem Rak  ze SP w Dobromierzu, w klasach IV pierwsze miejsce zajęła drużyna SP z Mirca, w klasach V najlepsza okazała się drużyna z Niekłania a wśród klas VI bezkonkurencyjna była drużyna SP z Mirca.

Organizatorami turniejów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Gowarczowie, puchary dla najlepszych drużyn ufundował Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.