XIII Zjazd ZOSP RP – wybrano nowy zarząd
XIII Zjazd ZOSP RP – wybrano nowy zarząd
W dniu 9 maja 2026 roku odbył się XIII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gowarczowie, podczas, którego druhny i druhowie wybrali nowe władze na kolejną kadencję. Tego typu wydarzenie organizowane jest raz na pięć lat i stanowi jedno z najważniejszych spotkań dla członków jednostki. Spotkanie było okazją do podsumowania minionej kadencji, omówienia najważniejszych działań prowadzonych w ostatnich latach, wyznaczenia kierunków dalszego rozwoju oraz dokonania wyboru nowych władz zarządu.
Zarząd Oddziału Gminnego skupia, koordynuje i wspiera działalność Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie swojego działania. Działalność OSP jest niezwykle istotna z punktu widzenia funkcjonowania gminy. Oprócz działań ratowniczo-gaśniczych strażacy bardzo aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym gminy, co w swoim sprawozdaniu podkreśliła Prezes Joanna Dołowska. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz środków jakie przeznacza Gmina Gowarczów
na działalność OSP, poszczególne jednostki pozyskują środki zewnętrzne z różnych źródeł zewnętrznych.
W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli wytypowani przez jednostki OSP delegaci, członkowie ustępującego zarządu, przedstawiciele gminy oraz zaproszeni goście, wśród których obecny był Tadeusz Nowakowski oraz przedstawiciel władz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Końskich – mł. bryg. Robert Pałosz. Goście podkreślali znaczenie działalności strażaków ochotników dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz dziękowali za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
Po przeprowadzeniu obrad oraz głosowań wyłoniono skład zarządu, który będzie odpowiadał
za funkcjonowanie struktur OSP na poziomie gminnym przez kolejne pięć lat.
Na stanowisko prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w wybrano Joannę Dołowską. Funkcje wiceprezesów objęli: Mariusz Kot oraz Paweł Stańczyk, Sekretarzem został Mariusz Fabiszewski, skarbnikiem Rafał Raczyński, członek-prezydium Tomasz Sobczyk. Podczas zjazdu wybrano również komendanta gminnego OSP, którym został Łukasz Kołodziejczyk. Wybrano także Komisję Rewizyjną w skład której weszli: Przewodniczący Waldemar Pluta, Wiceprzewodniczący Łukasz Kowalski, Sekretarz Witold Dróżdż. Wskazano także delegatów, którzy będą reprezentować gminę Gowarczów w strukturach powiatowych Związku OSP RP.
Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom za obecność, aktywny udział, wieloletni wkład pracy
na rzecz ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Gowarczów.
Nowo wybranemu zarządowi życzymy powodzenia, wielu sukcesów oraz owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności i dalszego rozwoju działalności strażackiej.



















