Więcej o: Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka

Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka

Podobnie jak w zeszłych latach Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka  w Gowarczowie rozpoczęła msza święta. Druhowie z terenu gminy z Wójtem Stanisławem Pacochą na czele ubrani w wyjściowe mundury, ze sztandarami w dłoniach wypełnili parafialną świątynię, biorąc udział w mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii ks. Marek Maciążek. Podczas mszy świętej ksiądz przedstawił jak szlachetnym ale i niebezpiecznym zawodem jest zawód strażaka. Wymaga on mnóstwo wysiłku, odwagi, opanowania , podzielności uwagi oraz umiejętności szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych, a co najważniejsze gotowości do narażenia własnego zdrowia i życia w razie konieczności. Bycie strażakiem to nie tylko gaszenie pożarów – to ratowanie ludzkiego życia. Straż sprawdza się również niosąc pomoc ofiarom wypadków drogowych, podczas powodzi i innych zagrożeń.

Tuż po mszy świętej przed kościołem odbyło się poświęcenie lekkiego samochodu specjalnego volkswagen Transporter T5, który zastąpił mocno wysłużonego już Lublina,  następnie strażacy równym, marszowym krokiem opuścili świątynie i udali się na uroczyste przekazanie samochodu przed budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gowarczowie. Przekazania dokonali Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk

Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Gowarczowie -Wójt Stanisław Pacocha na ręce druhów  Strażaków złożył podziękowania za ich trud  i ofiarną pomoc drugiemu człowiekowi życząc szczęśliwie zakończonych akcji ratunkowych oraz bezpiecznych powrotów do domu.