OGŁOSZENIE

Informujemy, że odpady komunalne, które nie zostaną odebrane w dniu dzisiejszym (27.11.2020 r.) do godz. 19:00 będą odbierane w poniedziałek 30.11.2020 r. od godz. 7:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Gowarczów

Wirtualna Gra „To właśnie WOLNOŚĆ”

Szanowni Państwo!

Wojewoda Świętokrzyski ma ogromną przyjemność zaprosić do udziału w interaktywnej lekcji patriotyzmu w postaci Wirtualnych Gier Fabularnych „To właśnie WOLNOŚĆ”. Gry odbywają się w soboty, w przestrzeni internetowej, najbliższa Gra w Państwa powiecie odbywać się będzie już 28.11.2020 w godzinach 10:00 – 18:00. Na uczestników czeka 12 zadań, które w atrakcyjny sposób nawiązują do tematyki wojny polsko – bolszewickiej. Zadania przemyślane zostały tak, aby zapewnić uczestnikom najwyższy poziom bezpieczeństwa – można je zrealizować nie wychodząc z domu.

Warto w tym miejscu również nadmienić, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – m.in. wieże stereofoniczne i gry planszowe.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/50P5Fx1pg

Strona wirtualnej gry: https://towlasniewolnosc.pl/

Fundusze Unijne-szkolenia

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na bezpłatne szkolenie „Zamówienia publiczne w projektach współfinansowanych z Funduszy Europejskich”. Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się realizacją projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

Link do ogłoszenia o szkoleniu: http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/punkty-informacyjne/aktualnoaci/item/4174-zapraszamy-na-cykl-szkolen-on-line-zamowienia-publiczne-w-projektach-wspolfinansowanych-z-funduszy-europejskich

Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja XII)

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe

Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 samodzielnie przez Internet lub na infolinii spisowej w terminie od 16 do 22 listopada br. mają szansę na wygranie super nagród.

Co zrobić, żeby wygrać atrakcyjne upominki?

Czytaj więcej „Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja XII)”
Więcej o: Odbiór końcowy dwóch odcinków dróg gminnych w Gowarczowie.

Odbiór końcowy dwóch odcinków dróg gminnych w Gowarczowie.

W tym tygodniu zostały odebrane dwa odcinki drogi gminnej w miejscowości Gowarczów.

Zadanie to zostało wykonane przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych na które to gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 44 tys zł. Środki które to gmina otrzymała, mogły być wykorzystane tylko na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W odbiorze końcowym uczestniczył Pan Wójt Stanisław Pacocha, Wykonawca z Firmy „ALBUD” oraz Inspektor Nadzoru.

Nadmienić należy, iż w tym roku przebudowano 12 odcinków dróg w gminie Gowarczów.

Więcej o: Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

11 listopada 2020 w tym szczególnie trudnym pandemicznym czasie zupełnie nowego znaczenia nabierają uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości naszego kraju.

Oficjalna delegacja przedstawicieli władz lokalnych na czele z Wójtem Gminy Gowarczów Stanisławem Pacochą, Przewodniczącym Rady Gminy Gowarczów Sławomirem Stańczykiem i Radny Gminy Marianem Żurawskim złożyła na cmentarzu parafialnym w skromnej formie lecz jak wymownej, wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

O godzinie 12:00 wzięli udział w Mszy Świętej za Ojczyznę, którą sprawował ksiądz Adam Głuszek, dla naszej wspólnoty Parafialnej to również odpust Św. Marcina współpatrona Parafii Św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie.

Po Mszy Świętej delegacja wyruszyła do Kamiennej Woli, gdzie wspólnie z Radnym Gminy Gowarczów Tomaszem Młynarczykiem i Sołtysem wsi Kamienna Wola Krzysztofem Szlęzakiem złożyli wieniec w miejscu gdzie znajduje się wymowny napis na tablicy:
„Mieszkańcy byłej gminy Stużno z siedzibą w Kamiennej Woli
wybudowali tu w latach 30-tych obelisk poświęcony
Józefowi Piłsudskiemu – twórcy Niepodległego Państwa Polskiego
z braku konserwacji uległ on zniszczeniu.
Tablicę pamiątkową w 100-lecie odzyskania niepodległości ufundowali Wójt Gminy i mieszkańcy Kamiennej Woli”
🇵🇱 Godnie uczczono pamięć 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości naszego kraju.

Program „Wspieraj Seniora”

Razem w walce z koronawirusem. Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Senioró. wDedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego właśnie przez rząd. Dzięki Korpusowi i naszym wspólnym działaniom osoby starsze będą bezpieczniejsze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Koordynatorem działań Korpusu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej informacji

O G Ł O S Z E N I E

MIESZKAŃCY GMINY GOWARCZÓW!!!!!!!!!!!!!

Do zakończenia SPISU ROLNEGO2020 zostało niewiele czasu!!!

Zakończenie spisu – 30 listopad 2020

Udział w spisie rolnym jest OBOWIĄZKOWY

Zgodnie z art. 57 ustawy z dnia  29.06.1995 r. o statystyce publicznej: „Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie podlega grzywnie”.

Spisać się można dzwoniąc:

– do rachmistrza terenowego: Pani Karbownik Weronika – w celu połączenia z rachmistrzem należy podać kod 4091;

– infolinia 22 279 99 99

– poprzez stronę internetową spisrolny.gov.pl

Gminne Biuro Spisowe