Więcej o: Prezentacja prac z Centrum Kultury

Prezentacja prac z Centrum Kultury

W niedzielne popołudnie 24 lipca przy MGDK w Końskich odbywały się koncerty w ramach powiatowych obchodów ŚDM. W czasie imprezy pracownia plastyczna zaprezentowała  prace plastyczne i plansze prezentujące historię Gowarczowa .Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno młodszych , jak starszych uczestników imprezy .Odwiedził nas również obecny na koncercie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha z żoną. Ekspozycję przygotowały Małgorzata Gałązka i Małgorzata Żurawska wraz grupą młodzieży biorącą udział w zajęciach wakacyjnych

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dróg publicznych

            W trybie przetargu nieograniczonego wyłoniono Wykonawców przebudowy dróg publicznych w Komaszycach i Starym Polu. Zamówienia spotkały się z dużym zainteresowaniem, złożono 5 ofert na przebudowę drogi publicznej w Starym Polu, zaś na przebudowę drogi publicznej w Komaszycach wpłynęło 6 ofert. Najkorzystniejszą ofertę na w/w drogi złożył Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Rozpoczęcie prac zaplanowano w miesiącu sierpniu, zakończenie na koniec września br.

Inwestycje realizowane przy współfinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Więcej o: Lipiec w Centrum Kultury cz.3

Lipiec w Centrum Kultury cz.3

Podsumowaniem pierwszego etapu akcji wakacyjnej było spotkanie przy ognisku w Kamiennej Woli. Gościnny gospodarz sołtys tej miejscowości Tomasz Młynarczyk opowiedział historię miejscowości , wskazał lokalizację najstarszych zabudowań i ślady historyczne do jakich udało mu się dotrzeć . W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście Wójt Gminy Stanisław Pacocha i Z-ca Pani Marzena Dziewit .

Zaproszony na to spotkanie pasjonat historii naszego regionu Radosław Nowek opowiedział tajemniczą historię z czasów I Wojny Światowej dotyczącą zaginionej kasy z żołdem w czasie wycofywania się carskiej armii .Opowieść ta pobudziła wyobraźnię młodych uczestników spotkania ,którzy po skończonej opowieści udali się na poszukiwania ukrytych w ziemi śladów przeszłości korzystając z wykrywacza .

Zaginionej kasy ze złotem nie udało się znaleźć – zadowoliliśmy się paroma drobiazgami z różnych okresów o wartości dalekiej od legendarnego skarbu .Zabawa była dobra a pieczona samodzielnie kiełbaska po trudach poszukiwań smakowała wyśmienicie.

Odbiory końcowe dróg gminnych

Wczoraj odbyły się odbiory końcowe dróg gminnych w miejscowości Gowarczów; ul. Partyzantów oraz w Rudzie Białaczowskiej.

Zakład Budowlano – Drogowy  „DUKT” Sp. z o.o. Sp. Komandytowa  roboty budowlane na w/w drogach wykonał w terminie.

Więcej o: Lipiec w Centrum Kultury cz.2

Lipiec w Centrum Kultury cz.2

       Akcja wakacyjna pod hasłem „Miksujemy wakacje” trwa. Po wizytach w bibliotece uczestnicy odwiedzili Annę Żuk (96 lat) ,żonę byłego Dyrektora a obecnie Patrona Szkoły Podstawowej w Gowarczowie . Wszyscy mieli okazję posłuchać opowieści o czasach II Wojny Światowej i o pracy konspiracyjnej Stanisława Żuka. Oboje w okresie powojennym zajmowali się pracą pedagogiczną i wychowaniem młodzieży a swoją postawą zasłużyli na szacunek wychowanków.
Kolejną wyprawę poprowadził wikary miejscowej parafii ks. Adam Głuszek . Przedstawił historię kościoła parafialnego i filialnego kościółka Św. Rocha – można było usłyszeć wiele ciekawostek . Dzieci miały okazję popracować w plenerze rysując miejscowe zabytki a wakacyjnych dziennikach znalazły się stosowne wpisy i szkice.

Nawierzchnia asfaltowa w Gowarczowie ul. Partyzantów już położona

        Informujemy, iż zostały zakończone prace związane z przebudową drogi w miejscowości Gowarczów ul. Partyzantów. W ostatnią sobotę została położona nawierzchnia asfaltowa na w/w drodze. To kolejna udana inwestycja w tym roku którą możemy się pochwalić.

Lipiec w Centrum Kultury cz.1

          W poniedziałek 11 lipca odbyło się w CKiAL spotkanie organizacyjne dotyczące realizowanego projektu w ramach akcji wakacyjnej. Rodzice i dzieci uczestniczące w zajęciach zapoznali się z planem i założeniami projektu. W czasie od 11 lipca do 15 sierpnia w organizowanych zajęciach udział weźmie 38 osób (3 grupy) .Na początek wszyscy zapoznają się z historią i tradycjami regionu , działania dokumentowane będą w specjalnych dzienniczkach- o postępach będziemy informowali na bieżąco.
Ruszyły też zajęcia w pracowni muzycznej – efekty ich pracy usłyszymy na festynie 15 sierpnia.

Więcej o: Gmina Gowarczów na Kuźnicach Koneckich

Gmina Gowarczów na Kuźnicach Koneckich

        W niedzielę 10 lipca na terenie Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi odbyły wydarzenia związane z drugim dniem 17 edycji Kuźnic Koneckich. Tradycją tej imprezy są prezentowane w tym dniu stoiska Gmin Powiatu Koneckiego. Gmina Gowarczów przedstawiła ekspozycję łączącą elementy tradycji i współczesności.Oprócz reprodukcji starych map i zdjęć można było podziwiać obrazy z wystawy „Gmina Gowarczów oczami młodych mieszkańców” .Prace z Centrum Kultury cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Swoje uznanie wyraził też Wójt Stanisław Pacocha , który brał udział w oficjalnej części uroczystości i wspólnie z innymi włodarzami oglądał prezentacje poszczególnych gmin.