Więcej o: Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

    W środę 29 marca 2017 r. od godz. 9.00 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gowarczowie gościło uczestników regionalnego etapu XIV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia od wielu lat jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie. Na wstępie przywitali uczestników konkursu Dorota Duda członek Zarządu Powiatu Koneckiego i Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha. Zmagania konkursowe przebiegały równolegle w dwóch kategoriach: Pieśń Patriotyczna i Poezja Patriotyczna. Poziom artystyczny oceniały dwa składy jurorskie, którym przewodniczyli Maciej Lisowski i Katarzyna Opala . Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników Janusz Bielecki -Prezes POAK w Gowarczowie przypomniał ideę i historię tego konkursu oraz podziękował wszystkim osobom , które pomagały w realizacji tego zamierzenia. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się w kategorii pieśń : Weronika Kaniowska SP w Gowarczowie ,Jadzia Kołodziej SP nr 1 w Końskich, Anna Gonerka z Gimnazjum w Fałkowie , zespoły „Jedyneczki” i duet Aleksandra Gil – Kacper Orman, a w kategorii poezja: Amelia Zuzanna Ferens i Krystian Nowak ze SP w Nieświniu oraz Katarzyna Cuper z Gimnazjum w Rogowie . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci oprócz nominacji do kolejnego etapu również nagrody książkowe , które wręczyli :Dorota Duda członek Zarządu Powiatu Koneckiego , Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha , ks. wikary Adam Głuszek oraz Janusz Bielecki POAK w Gowarczowie.

Ochronne szczepienie lisów

     Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4 – 13 kwietnia 2017 r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu. Zobacz ogłoszenie.

Więcej o: Rusza budowa Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie

Rusza budowa Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie

        W dniu 21 marca 2017 nastąpiło przekazanie placu budowy na którym powstanie Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie. Będzie to sztandarowa , największa w ostatnim czasie inwestycja naszej gminy o wartości 2 388 657,59 zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe AGRO-BUD Jan Szymański ze Starachowic. Ze strony inwestora wszystkie niezbędne dokumenty podpisał Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha ,a nad prawidłowością wykonywanych prac czuwał będzie inspektor nadzoru Pan Marek Kądziela. Ważnym jest również fakt określenia okresu gwarancji , który dla tej inwestycji wynosi 7 lat.
O tego momentu nie pozostaje nam nic innego ,jak obserwować postęp prac przy budowie a nowym obiektem cieszyć się będziemy za rok – przewidywany termin ukończenia to 31 marca 2018.

Więcej o: Wiosenne remonty dróg w pełni

Wiosenne remonty dróg w pełni

     Zimowa aura i duże obciążenie ruchem ciężarowym spowodowały wiele uszkodzeń nawierzchni. Wójt Gminy Gowarczów wielokrotnie interweniował w tej sprawie zwracając uwagę na kwestie bezpieczeństwa uczestników ruchu i przechodniów. Remonty ruszyły na dobre – uzupełniane są ubytki i wymieniane duże fragmenty nawierzchni. Prace na drodze wojewódzkiej przebiegającej przez naszą gminę wykonywane są sprawnie. Przepraszamy za konieczne w takim przypadku chwilowe utrudnienia w ruchu.

Więcej o: II edycja Dnia Kobiet w Gminie Gowarczów

II edycja Dnia Kobiet w Gminie Gowarczów

     W czwartkowy wieczór 9 marca w świetlicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gowarczowie gościło ponad 100 Pań uczestniczących w imprezie z okazji ich święta. Na wstępie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, który w zeszłym roku zainicjował ideę takich spotkań przywitał przybyłych gości i złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. Następnie wszyscy mieli okazję poznać działających w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego autorów prac prezentowanych w pierwszej części spotkania .Swoje prace wykonane na zajęciach w Centrum Kultury zaprezentowali: Katarzyna Bielecka ,Małgorzata Żurawska , Renata Kot, Gabrysia Bielecka, Wiktoria Dobosz, Weronika Dróżdż, Amelia Dajer i Wojtek Juszyński .W nastrój sentymentalny wprawiły gości wspomnienia i wiersze Janiny Malickiej zaproszonej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gowarczowie. Autorka spędziła w Gowarczowie lata szkolne i miała okazję powspominać ten czas z koleżankami z ławy szkolnej przybyłymi licznie na tę uroczystość. W części muzycznej wystąpili : debiutujący przed rokiem Rafał Sak i Urszula Matynia, Iwona Kłosek, Maria Nowak, Dorota Goźlińska, Jolanta Żyszczyńska , Anna Chmielewska , Bożena Sapieja, Barbara Głuch tworzące zespół prowadzony przez Piotra Zaborowskiego z pracowni muzycznej CKiAL. Wystepy zostały niezwykle ciepło przyjęte przez zgromadzonych gości. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był koncert duetu „EL of B” czyli Bartka Gätnera i Elwiry Sibigi zakończony bisami , owacjami na stojąco i wspólnym wykonaniem ostatniego utworu. Na zakończenie Wójt Gminy Gowarczów podziękował wykonawcom i gościom oraz zapowiedział kontynuację tego typu spotkań w latach następnych.

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Końskich uprzejmie informuje, iż w porozumieniu z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa prowadzi w 2017 roku XV Edycję Ogólnokrajowego Konkursu pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Osobą koordynującą konkurs w Placówce Terenowej KRUS w Końskich jest Pan Sławomir Cieślak – tel. 41-375 16 54.

Gospodarstwa należy zgłosić do KRUS PT w Końskich w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.03.2017 r. Dokumenty do pobrania (regulamin i karta zgłoszenia) dostępne są na ogólnopolskiej stronie KRUS.

Przejdź do strony KRUS aby pobrać dokumenty.

Więcej o: Z OKAZJI DNIA KOBIET

Z OKAZJI DNIA KOBIET

Wiele radości – nie tylko dziś ,ale każdego dnia. Spełnienia planów i marzeń, spokoju, szczęścia i miłościw życiu rodzinnym. Niech każdy krok przybliża do upragnionego celu, a uśmiech rozświetla trudne chwile. Wszystkiego co najlepsze życzy wszystkim Paniom

Wójt Gminy Gowarczów

Stanisław Pacocha

Pomoc żywnościowa

W dniach 7-8 marca 2017r. z Kieleckiego Banku żywności trafiła 3 tura żywności w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA na lata 2014-2020 Podprogram 2016-2017. Dostarczono blisko 11 ton żywności dla 800 osób z terenu Gminy Gowarczów.
W asortymencie znalazły się produkty żywnościowe takie jak :ser żółty gouda, cukier,olej rzepakowy,groszek z marchewką,mleko,herbatniki. Dystrybucja przebiegała sprawnie dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Gowarczów oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie.