Sobota na stadionie z „Tęczą” Gowarczów

W sobotę 2 lipca o godz. 17.00 na stadionie „Tęczy” w Gowarczowie odbędzie się interesujące spotkanie. W rozgrywanym meczu po jednej stronie zobaczymy byłych zawodników „Tęczy” prowadzonych przez jednego z pierwszych trenerów klubu Pana Leszka Sorbiana – po przeciwnej stronie obecny skład pod wodzą trenera Pawła Skowrona. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Klubu „Tęcza” Gowarczów.

Prace w Miłakowie trwają

Przedstawiamy kolejny raport z przebiegu budowy kanalizacji w miejscowości Miłaków .Prace postępują w dobrym tempie zgonie z założonym harmonogram. Według oceny wykonawców na dzień dzisiejszy osiągnięty został półmetek robót określonych umową.

Więcej o: Niezawodny Partner

Niezawodny Partner

W dniu 23 czerwca w dworku w Korytkowie „Tygodnik Konecki” świętował swoje 20 urodziny. Pierwszy numer gazety ukazał się w październiku 1996 roku .Niezmiennie od dwudziestu lat na łamach tygodnika prezentowane są najważniejsze wydarzenia z naszego powiatu .Podczas uroczystego spotkania pamiątkowe dyplomy i prezenty otrzymała redakcja gazety , współpracownicy i partnerzy. Gminie Gowarczów przyznany został Honorowy Tytuł „Niezawodnego Partnera” .

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca 2016 odbyło się w szkołach na terenie Gminy Gowarczów uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystości w szkołach poprzedziła Msza Św. Dla uczniów III klas gimnazjum był to moment szczególny – od 1 września rozpoczną naukę w wybranych wcześniej szkołach ponadgimnazjalnych . Będzie to ich kolejny krok w stronę dorosłości. Zakończenie roku szkolnego to okazja do podsumowań , czas na wręczenie nagród i przypomnienie osiągnięć . W uroczystościach w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II uczestniczył Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha a w Szkole Podstawowej Sekretarz Gminy Dorota Lachowicz . Wójt życząc wszystkim uczniom i nauczycielom miłego wypoczynku nawiązał też do tematyki bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym . Słonecznych i bezpiecznych wakacji !

Więcej o: Wielkie dzieła małych mistrzów – wystawa

Wielkie dzieła małych mistrzów – wystawa

                W dniu 23 czerwca 2016 roku na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gowarczowie została otwarta wystawa prac plastycznych podsumowująca II edycję cyklu „Wielkie dzieła małych mistrzów”. W maju i czerwcu dzieci i młodzież z pracowni plastycznej CKiAL pod okiem instr Małgorzaty Gałązki poznawała twórczość impresjonistów .Wyniki praktycznego zastosowania tej wiedzy możemy podziwiać na wspomnianej wystawie.
Rolę gospodarza na wernisażu pełnił Wójt Stanisław Pacocha , który docenił wysiłek naszych artystów i udostępnił salę konferencyjną na urządzenie ekspozycji. Na wernisażu gościliśmy z-cę wójta Panią Marzenę Dziewit , radnego Pana Sławomira Stańczyka oraz wszystkich autorów prac wraz z rodzicami lub dziadkami. Spotkanie było okazją do rozmów , jak poszczególne prace powstawały i zrobienia pamiątkowych fotografii. Ekspozycję podziwiać można do dnia 1.07.2016 r.
Autorzy prezentowanych płócien: Patrycja Stolarczyk, Weronika Drózdż, Wiktoria Dobosz, Amelia Dajer, Marta Dyk, Gabrysia Bielecka, Amelia Kos, Emilia Kos, Barbara Bielecka, Martyna Bielecka, Joanna Partyka, Julia Michałowska, Ola Sak.

Więcej o: Gmina bez długów

Gmina bez długów

W dniu 21 czerwca na terenie gminy gościliśmy ekipę TVP 3 Kielce , która w terenie weryfikowała niepokojące dane dotyczące budżetów samorządów. Po przedstawieniu sprawozdań z wykonania budżetu za rok 2015 pojawiły się w mediach informacje o ogromnym zadłużeniu świętokrzyskich gmin. Na 102 samorządy „czystym kontem” ,bez długów może się pochwalić tylko 12 z nich. Gmina Gowarczów znajduje się w tym gronie – gmin bez długów.
Wójt Stanisław Pacocha udzielił odpowiedzi ,jak w dobie ogólnego zadłużania udało się realizować zadania bez zaciągania zobowiązań. Wskazał m.in. na dyscyplinę finansową , oszczędności , rozpisywanie przetargów w terminach , kiedy to można wynegocjować korzystną cenę.
Nie bez znaczenia jest też ciągła kontrola finansów , prawidłowo i terminowo prowadzona sprawozdawczość .Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 rok zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalna Izbę Obrachunkową co jednoznacznie świadczy o prawidłowości działań prowadzonych przez Wójta Gminy Gowarczów.

Wakacyjny konkurs w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Gowarczowie i Filia Biblioteki Publicznej w Kamiennej Woli, zapraszają do uczestnictwa w konkursie „Najaktywniejszy czytelnik wakacji”.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, posiadający własną kartę czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gowarczowie i jej filii. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie bibliotekarzowi swojego zgłoszenia do 30.06.2016.
Czas trwania konkursu lipiec – sierpień 2016r.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gowarczowie. Zapraszamy do udziału

„Bębnowianki” w Przedborzu

      W tym roku 19 czerwca w Przedborzu odbywał XXVIII już Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej . Uczestniczyło w nim 48 podmiotów wykonawczych w tym 27 zespołów ludowych w barwnych strojach reprezentujących różne regiony naszego kraju. W tradycyjnych strojach opoczyńskich zaprezentowały się „Bębnowianki”. Była to okazja do wymiany doświadczeń i porównania umiejętności . Jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom tegorocznego przeglądu i umiejętności wszystkich wykonawców.

Nowości w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Gowarczowie zakupiła w ostatnim czasie wiele nowości wydawniczych . Nabyte pozycje przedstawiamy na zdjęciach poniżej. Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych zbiorów. Życzymy słonecznych wakacji – a te mniej pogodne dni proponujemy spędzić z lekturą . Dla młodzieży szkolnej przygotowaliśmy wakacyjny konkurs – szczegółowe informacje wkrótce.

Zapraszamy na wystawę

W maju i czerwcu w pracowni plastycznej CKiAL powstawały prace w ramach II edycji zajęć „Wielkie dzieła małych mistrzów”. Tym razem dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach poznawała twórczość impresjonistów i postimpresjonistów . W dniu 23 czerwca o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gowarczowie nastąpi otwarcie wystawy ,na której będziemy mogli zobaczyć interpretacje dzieł m.in. Moneta , van Gogha w wykonaniu naszych małych artystów.Serdecznie zapraszamy.
Na zdjęciach proces powstawania prac- nasi artyści przy pracy.