Więcej o: Odbiór drogi w miejscowości Miłaków

Odbiór drogi w miejscowości Miłaków

W grudniu to ostatnia już tego roku inwestycja drogowa jaka została zrealizowana i dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Odbioru drogi długości ponad 700 m w miejscowości Miłaków dokonał Pan Wójt Stanisław Pacocha, Sekretarz Gminy Marzena Dziewit, Sołtys Miłakowa Paulina Banasik oraz wykonawcy z firmy ALBUD i inspektorzy nadzoru budowlanego branży drogowej i gazowej. Nowy Rok 2020 przyniesie ze sobą kolejne trafione i korzystne dla wszystkich inwestycje mocno poprawiające strukturę drogową naszej gminy. Podpisano już trzy umowy na nowe odcinki dróg w miejscowościach Bernów dwa odcinki, w Kamiennej Woli, a także Korytków – Kupimierz.

Mikołajki w Giełzowie

Kolejna udana Mikołajkowa inicjatywa Pana Wójta Stanisława Pacochy wraz z Panią Radną Gminy Gowarczów Agnieszką Ferensztejn.

 Spotkanie Mikołajkowe zorganizowane dnia 15 grudnia 2019 w siedzibie  Ochotniczej Straży Pożarnej w Giełzowie. Spotkało się z ogromną aprobatą mieszkańców, rodziców i dzieci. Spotkanie co roku cieszysz się coraz większą popularnością. Wszystko to za sprawą miłego i dobrze znanego dzieciom gościa w czerwonym ubraniu z białą jak śnieg brodą. Mikołaj rozdawał słodkie upominki w postaci paczek, a dla wszystkich dorosłych na zakończenie poczęstunek przy kawie. Inicjatywa ta została ufundowana ze środków sołeckich. Życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz społeczeństwa waszej miejscowości, aby zawsze panowała taka miła i rodzinna atmosfera jak w tym dniu.

Spotkanie wigilijne

Ostatnie już w tym roku spotkanie młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej odbyło się w dniu 19 grudnia 2019 na parterze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Grudniowy miesiąc sprzyja tego rodzaju spotkaniom by w gronie przyjaciół i znajomych wspólnie zasiąść do stołu i przełamać się opłatkiem. Młodzież przygotowała pyszne sałatki hawajskie, upiekła ciasto oraz przygotowała całe spotkanie, wszystko to pod okiem instruktorki, która na co dzień opiekuję się Świetlicą Środowiskową Pani Teresie Boba. Na spotkanie opłatkowe przybyli również zaproszeni goście Wójt Gminy Stanisław Pacocha, Sekretarz Gminy Marzena Dziewit, Dyrektor Szkoły Podstawowej Paweł Skowron oraz Ksiądz wikary Adam Głuszek. Na koniec spotkania oficjalne wręczenie nagród za najlepszą frekwencję i koleżeńską postawę, tego dnia każdy otrzymał piękny upominek. Fajna inicjatywa którą warto wspierać i pielęgnować.  

Jest taki dzień …

Przedstawienie „Jest taki dzień… Tylko jeden raz w roku” czyli Jasełka w Szkole Podstawowej, które odbyły się w dniu 20 grudnia 2019. Piątkowe przedpołudnie odkryło przed nami historię narodzin Zbawiciela. W tym szczególnym świątecznym okresie najmłodsi pokazali najwyższą klasę gry aktorskiej prezentując piękną i wzruszającą opowieść. Przypominając wszystkim o najważniejszym przesłaniu tego święta – o czasie radosnego  oczekiwania. Historia przeplatana była śpiewem kolęd przez co opowieść nabierała jeszcze głębszego i sentymentalnego przekazu pełnego wzruszeń. Narodzenie Jezusa obwieścił nam radosny taniec aniołków, które na koniec wypuściły balony napełnione helem do góry. Wysoki program artystyczny został doceniony przez przemawiających tego dnia na scenie, a przygotowała go grupa zerówek pod opieką Pani Renaty Ptaszek i Pani Moniki Świebody. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Pani Sekretarz Marzena Dziewit, Dyrektor Szkoły Podstawowej Paweł Skowron, Wicedyrektor Iwona Kłosek, Ksiądz Franciszek Bednarczyk, były emerytowany Dyrektor Szkoły Jan Chojnacki oraz Wicedyrektor Bożena Adamczyk, a także przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice, dziadkowie i uczniowie szkoły. Po występach wszyscy udali się na wigilie klasowe, aby tuż przed przerwą świąteczną spędzić ze sobą chwilę czasu i symbolicznie podzielić się opłatkiem.

Jasełka w szkole podstawowej

Ostatniego dnia szkoły tuż przed przerwą świąteczną 20 grudnia 2019 na świetlicy Szkoły Podstawowej zebraliśmy się, aby uczestniczyć w Jasełkach.

 Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Pani Sekretarz Marzena Dziewit, Dyrektor Szkoły Podstawowej Paweł Skowron, Wicedyrektor Iwona Kłosek, Ksiądz Franciszek Bednarczyk, były emerytowany Dyrektor Szkoły Jan Chojnacki, a także przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Współczesna wersja historii sprzed wieków w tematyce Świąt Bożego Narodzenia przypadła wszystkim do gustu. Czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela, niech będzie dla nas wszystkich czasem refleksji, o jakości przeżywanego wspólnie życia. Ta interpretacja z głębokim przekazem odkryła bolesną prawdę o współczesnym świecie. Samotność często dotyka osoby starsze, ale w dzisiejszych czasach jest problemem nas wszystkich. Dobrze jest przypomnieć sobie o prawdziwym znaczeniu tego święta i uświadomić, że tradycje które podtrzymujemy w naszych domach ważniejsze są od całego marketingowego zgiełku. Na zakończenie przedstawienia  wyjaśnienie wszystkich symboli i obrzędów wigilijnych. Program artystyczny przygotowali uczniowie trzech roczników klasy( 6-8) pod opieką Księdza Wikarego Adama Głuszka, który po raz pierwszy odpowiedzialny był za to wydarzenie, natomiast  oprawą muzyczną tego przedstawienia zajął się Pan Piotr Zaborowski – pracownik CKiAL.

Podziękowania dla zaproszonych gości oraz życzenia świąteczne złożyli uczniowie z samorządu szkolnego. 

W dwóch budynkach szkoły został odczytany list biskupa Radomskiego Henryka Tomasika wraz z przesłaniem duchowym z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 Po występach wszyscy uczniowie  udali się na wigilie klasowe, aby tuż przed przerwą świąteczną spędzić ze sobą chwilę czasu i symbolicznie podzielić się opłatkiem.

Wycieczka młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej do Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 17 grudnia 2019

W odliczaniu do przerwy świątecznej w szkole uczestnicy wycieczki ostatni już raz w tym roku mieli okazję do integracji podczas wspólnego wyjazdu postanowili wprowadzić się w stan świątecznej ekscytacji i zwiedzić miejsca typowe dla miesiąca grudzień. Ciekawy program wycieczki za sprawą warsztatów połączonych ze zwiedzaniem fabryki  bombek, gdzie młodzież miała okazję do poznanie procesu produkcyjnego i kolejnych etapów wyrobu i zdobienia wspaniałych ozdób choinkowych. Uczestnicy wycieczki brali udział w warsztacie zdobienia bombek, gdzie własnoręcznie w unikatowy i indywidualny sposób mogli ozdobić parę sztuk tych niezwykle delikatnych przedmiotów i oczywiście zabrać ze sobą na pamiątkę, aby udekorować rękodziełem własne drzewko bożonarodzeniowe. W pełni już klimatu świątecznego na obiad wybraliśmy się do miejscowej pierogarni, gdzie przy obfitych porcjach wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach kulinarnych, czego nie może zabraknąć na świątecznym stole w naszych domach i z pewnością  w nie jednym królują pierogi. Następnie wybraliśmy się do Muzeum Marcepanów, aby zgłębiać tajniki tego niezwykle szlachetnego i pysznego smakołyku, który niegdyś uchodził za lekarstwo i nie wielu miało okazję go spróbować ze względu na cenę. Na warsztatach mieliśmy możliwość według starego przepisu, własnoręcznie wykonać masę marcepanową o niezwykle aromatycznym zapachu kwiatu róży. Pracochłonne jest to zajęcie i dużo siły i sprytu należy włożyć, aby wykonać małą porcję łakoci lecz rekompensatą całego trudu jest skosztowanie przysmaku króla Zygmunta I Starego. Gorąco polecamy te miejsca jest to ciekawa propozycja na wycieczkę dla wszystkich tych dużych i małych.

XVII Turniej o puchar Wójta Gminy Gowarczów

Dnia 14 grudnia 2019 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Gowarczowie odbył się XVII turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Gowarczów. W turnieju udział wzięły cztery drużyny, które w pierwszej fazie turnieju zagrały systemem „każdy z każdym”. W kolejnej części rozgrywek odbyły się półfinały oraz mecz o III oraz I miejsce. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Kamil Stępień, królem strzelców – Bartłomiej Sidor, a najlepszym bramkarzem – Łukasz Ryszkiewicz.

Drużyny które zagrały podczas spotkania :

 1. Tygrysy
 2. Rudżerzi
 3. Paproki
 4. Piekarnia

Wyniki pierwszej fazy turnieju :

 1. 1-2 (1:1)
 2. 2. 3-4 (2:1)
 3. 2-3 (1:1)
 4. 1-3 (4:0)
 5. 2-4 (4:0)
 6. 1-4 (7:0)

Tabela:

 1. Tygrysy punktów 7 bramki 12-1
 2. Rudżerzi punktów 5 bramki 6-2
 3. Paproki punktów 9 bramki 3-6
 4. Piekarnia punktów 3 bramki 1-13

Mecze Półfinałowe

Tygrysy – Piekarnia

3 : 0

Mecz o III miejsce

Piekarnia – Paproki

0 – 1

Mecz o I miejsce

FC Rudżerzi – Tygrysy

0 – 0 karne 3 -4

Tabela końcowa :

 1. Tygrysy
 2. Rudżerzi
 3. Paproki
 4. Piekarnia

Na zakończenie spotkania oficjalne wręczenie pucharów z rąk Wójta Gminy Gowarczów Stanisława Pacochy oraz prezesa klubu „Tęczy” Macieja Muszyńskiego. Zwycięzcą turnieju gratulujemy i zachęcamy pozostałych fanów rozgrywek piłkarskich do brania udziału w tej inicjatywie sportowej.

Mikołajkowa inicjatywa Pana Wójta Stanisława Pacochy wraz z Panią Sołtys Pauliną Banasik

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w dniu 18 grudnia 2019 miało przyjemność gościć dzieci, młodzież i rodziców z Miłakowa. Wszystko to za sprawą miłego i dobrze znanego przez dzieci gościa w czerwonym ubraniu z białą jak śnieg brodą. Mikołaj rozdawał słodkie upominki w postaci paczek, a dla dorosłych na zakończenie dla wszystkich poczęstunek przy kawie. Inicjatywa ta została ufundowana ze środków sołeckich.

Życzymy dalszych pomysłów w pracy na rzecz społeczeństwa waszej miejscowości, aby zawsze panowała taka miła i rodzinna atmosfera jak w tym dniu.

Więcej o: Dwudniowy Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, który odbył się w dniach 12 i 13 grudnia 2019.

Dwudniowy Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, który odbył się w dniach 12 i 13 grudnia 2019.

W prawdziwie świątecznym klimacie wśród wielu ozdób i stroików bożonarodzeniowych, wytworów prac dzieci i młodzieży, odwiedzający nasz kiermasz mieszkańcy gminy ze słowami uznania opisywali to ciekawe wydarzenie. Podczas kiermaszu nie mogło zabraknąć gospodarza Gminy Wójta Stanisława Pacochy i Sekretarz Gminy Marzeny Dziewit, którzy również byli pod wrażeniem talentu dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia artystyczne. Piękne prace wykonane przez różne grupy wiekowe były na koniec licytowane i zakupione przez rodziców, aby wesprzeć zakup profesjonalnych materiałów artystycznych na kolejne zajęcia plastyczne.

Na zakończenie kiermaszu w piątkowy wieczór zebrali się uczestnicy zajęć muzycznych, animacyjnych i plastycznych, aby zaprezentować piękny świąteczny program artystyczny.

Wśród widowni znaleźli się zaproszeni goście Pani Elwira Sibiga – Gärtner, Pani Małgorzata Mastalerz, Pani Iwona Kłosek, a także Pani Teresa Boba oczywiście rodzice, dziadkowie i wszyscy chętni mieszkańcy gminy. Nastrojowo i klimatycznie nam się zrobiło podczas występów. Morał „ Zimowej opowieści „ uświadomił nam jak niewiele trzeba do pełni szczęścia. Wprowadził do wysłuchania i wspólnego śpiewania kolęd. Podczas spotkania nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i składania życzeń świątecznych, znalazł się również czas by przy filiżance kawy porozmawiać o troskach dnia codziennego i planach na najbliższy czas.

Podsumowaliśmy pewien etap zadań, które z przyjemnością realizujemy w CKiAL, już po Nowym Roku pojawi się oferta ferii, które organizujemy dla dzieci i młodzieży.