Zarządzenie Nr 0050.9.2017

     Zarządzenie Nr 0050.9.2017 Wójta Gminy Gowarczów z dnia 26 stycznia 2017 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2017 roku.

Pobierz zarządzenie.

Więcej o: Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

W poniedziałek 23 stycznia o godz. 16.00 w świetlicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gowarczowie dzieci i młodzież działająca w Centrum Kultury przygotowała z okazji Dnia Babci i Dziadka wystawę plastyczną i przedstawienie słowno- muzyczne. Tematem spektaklu był magiczny wieczór , kiedy to zmęczeni życiem dziadkowie zasypiają a dobra wróżka z pomocą skrzatów- wnuków wykonuje wszystkie prace w gospodarstwie i przygotowuje ucztę. Licznie zgromadzona widownia oklaskami nagrodziła występujących . Obecny na imprezie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha podziękował wykonawcom i złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci wręczyły przygotowane wcześniej na zajęciach w pracowni plastycznej prezenty . Po tej oficjalnej części był czas na spotkanie międzypokoleniowe dziadków i wnuków przy ciastku i herbatce.

Spektakl i scenografię przygotowała instr. Małgorzata Gałązka a za stronę muzyczną i oświetlenie odpowiadał instr. Piotr Zaborowski.Podziękowania dla dyr Pawła Skowrona za udostępnienie pomieszczeń  gimnazjum.

Więcej o: Pastorałki „Bębnowianki”

Pastorałki „Bębnowianki”

W dniu 22 stycznia zespół ludowy „Bębnowianka” uczestniczył w eliminacjach do XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd I Pastorałek , które odbyły się w Jędrzejowskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiło 58 podmiotów wykonawczych . Udział w tej corocznej , bardzo dobrze zorganizowanej imprezie jest dla naszego zespołu zawsze przyjemnością a jednocześnie symbolicznym początkiem sezonu artystycznego.

Zebrania sprawozdawcze w OSP

W Gminie Gowarczów rozpoczął się okres zebrań sprawozdawczych poszczególnych jednostek OSP , na których przedstawiane są działania w 2016 i plany na 2017.W dniu 14.01.2017 odbyły się takie zebrania w Bernowie i Korytkowie . Oprócz druhów z tych jednostek uczestniczyli : Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP , Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP – Tadeusz Nowakowski oraz Robert Gawroński – Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP .

Następne terminy spotkań to : 11 lutego godz. 14.00  w Giełzowie, 18 lutego godz.14.30 – Borowiec, godz.16.00 – Skrzyszów ,25 lutego godz. 15.00 -Ruda Białaczowska , godz.17.00 – Bębnów oraz 26 lutego godz.15.00 – Gowarczów.

Więcej o: Jasełka w przedszkolu

Jasełka w przedszkolu

W okresie świątecznym mamy okazję podziwiać przedstawienia jasełkowe w różnych interpretacjach . W dniu 5 stycznia swoją wersje zdarzeń w Betlejem przedstawiły przedszkolaki. Oprócz gry małych aktorów mogliśmy podziwiać piękne stroje i dekoracje. Z dużym zainteresowaniem grę małych artystów obserwowała zaproszona na przedstawienie Z-ca Wójta Gminy Gowarczów Pani Marzena Dziewit. Publiczność nagrodziła występ oklaskami.

Uroczystości rocznicowe

      W dniu 16 stycznia 2017 na cmentarzu jeńców i żołnierzy radzieckich w Baryczy odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia sprzed 72 lat – wyparcia niemieckich okupantów z Końskich i okolic – m.in. z terenu naszej gminy. Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przywitał przybyłych na tę uroczystość przedstawicieli Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Wspólnie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przed pomnikiem poległych żołnierzy.

Turniej zakończony – wyniki

W sobotę 14 stycznia na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Gowarczowie odbył się halowy turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2001. Turniej otworzył Wójt Pan Stanisław Pacocha. W turnieju udział wzięło 7 drużyn : MKS Neptun Końskie, Radiators Stąporków, Ceramika Opoczno, Gerlach Drzewica, LUKS Mroczków-Dzielna, Atom Januszewice, TęczaGowarczów. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy w których zagrały „każdy z każdym” Czytaj więcej „Turniej zakończony – wyniki”

Więcej o: Zapraszamy na turniej

Zapraszamy na turniej

Jak informuje Prezes KS „Tęcza” Maciej Muszyński w dniu 14 stycznia o godz. 9.00 w hali sportowej przy Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2001. W imprezie udział potwierdziły takie drużyny jak: Ceramika Opoczno, Neptun Końskie, Gerlach Drzewica, Radiators Stąporków, LUKS Mroczków – Dzielna, które zagrają systemem „Każdy z każdym”.
Organizatorami turnieju są : Wójt Gminy Gowarczów ,KS 'Tęcza” Gowarczów , Publiczne Gimnazjum w Gowarczowie.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i prosimy o doping dla naszej reprezentacji (na zdjęciu)

Więcej o: Burzliwa sesja Rady Gminy Gowarczów

Burzliwa sesja Rady Gminy Gowarczów

      W dniu 29 grudnia 2016 odbyła się ostatnia w tym roku – XXVII Sesja Rady Gminy Gowarczów.
W obradach uczestniczyło 15 radnych a jednym z ważniejszych punktów było przyjęcie przygotowanego projektu budżetu na rok 2017 i związane zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W następnym roku Gmina Gowarczów będzie dysponowała budżetem wysokości 12 545.490 zł a najważniejszymi inwestycjami mają być budowa Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie, przebudowa boiska sportowego, projekt kanalizacji, przebudowa świetlicy wiejskiej w Bębnowie, przebudowa drogi w Rudzie Białaczowskiej oraz wiele mniejszych zadań realizowanych w pozostałych sołectwach .Przewodniczący Rady Gminy wielokrotnie musiał studzić emocje radnych .Budżet został przyjęty minimalną większością 8 głosów za – Tomasz Młynarczyk ,Marzena Lis,Emil Juszynski, Paweł Kamoda, Grzegorz Ciołkiewicz, Andrzej Szulc, Paweł Stańczyk i Sławomir Stańczyk, 1 radny – Marek Rynkiewicz wstrzymał się od głosu a 6 radnych opozycyjnych – Henryk Boba , Stanisław Patrzykąt , Leszek Matynia , Ilona Gad ,Czesław Ludwikowski i Magdalena Lewandowska  byli przeciwni budżetowi w tym kształcie.
Szkoda, że nawet radna Pani Magdalena Lewandowska ,która jest członkiem Społecznej Rady Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gowarczowie nie zagłosowała za budżetem na 2017 r. tzn., że nie chce miedzy innymi budowy Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie.
Dobrze ,że udało się przegłosować budżet na 2017 rok, choć nie kryję swojego zdziwienia, wręcz rozczarowania, że tak wielu radnych deklarowało swoje poparcie dla budowy Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie a w momencie, kiedy ruszamy z tą dużą inwestycją, zabezpieczamy środki na jej realizację to wynik głosowania wygląda w ten sposób – komentuje Wójt Stanisław Pacocha.
Nie rozumiem, że nawet radni z Gowarczowa chcą innego rozdysponowania środków kiedy aż ok 18 procent przeznaczamy na inwestycje.
Na zakończenie sesji radni otrzymali dokumentację dot. herbu, która została opracowana i przesłana do zatwierdzenia przez Komisję Heraldyczną przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po zatwierdzeniu Gmina Gowarczów będzie mogła zgodnie z prawem używać herbu, flagi , sztandaru i pieczęci z tradycyjnym herbem na oficjalnych dokumentach i materiałach promocyjnych.
Wójt Gminy Stanisław Pacocha oraz przewodniczący RG Sławomir Stańczyk z Z-cą Iloną Gad złożyli wszystkim życzenia noworoczne.