Więcej o: Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie.

Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie.

     W dniu 27 kwietnia 2017 nastąpiło symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych przy Ośrodku Zdrowia w Gowarczowie. Wykop pod fundamenty powstającego obiektu rozpoczął Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, następnie dyrektor Marcin Prasał, inspektor nadzoru Marek Kądziela, Zastępca Wójta Gminy Gowarczów Marzena Dziewit i Przewodniczący Rady Gminy w Gowarczowie Sławomir Stańczyk. Jak zapowiada wykonawca na koniec roku zobaczymy obiekt w stanie surowym zamkniętym. Po wykonaniu prac wykończeniowych – wiosną przyszłego roku zakończą się prace, a z pomocy specjalistów w nowym Ośrodku Zdrowia mieszkańcy skorzystają już  w maju 2018 roku. Marcin Prasał – Dyrektor ZOZ w Gowarczowie zapowiada poszerzenie oferty o nowe poradnie specjalistyczne.

OGŁOSZENIE – (dotyczy dnia 2 maja 2017 r.)

  Zgodnie z zarządzeniem nr 0050.26.2017 Wójta Gminy Gowarczów z dnia 18 kwietnia 2017 roku
w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w 2017 roku
w Urzędzie Gminy w Gowarczowie

zawiadamiam,   że

dzień 2 maja  2017 roku jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie  Gminy w Gowarczowie.

 

Wójt
Stanisław Pacocha

Zarządzenie nr 0050.26.2017

Egzaminy w gimnazjum

     W środę o godz. 9.00  na świetlicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gowarczowie 35 uczniów klas trzecich mimo trudnych warunków pogodowych i kłopotów komunikacyjnych przystąpiło do części humanistycznej obejmującej historię, wiedzę o społeczeństwie i język polski .

Powodzenia i sukcesów na egzaminie życzyli uczniom Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha i dyrektor Paweł Skowron.

W czwartek czeka wszystkich sprawdzian  wiedzy przyrodniczej i matematyki, a w piątek uczniowie zaprezentują swoją znajomość języka nowożytnego. W naszym gimnazjum 14 osób wybrało język angielski, a 21 język niemiecki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki życząc wszystkim wielu sukcesów na egzaminie i trafnego wyboru dalszego etapu kształcenia.

Więcej o: Pamięci Jana Pawła II

Pamięci Jana Pawła II

     W środę o godz. 9:30 w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II miała miejsce uroczystość nawiązująca do 12 rocznicy śmierci patrona tej placówki. Młodzież pod kierunkiem pani Katarzyny Kulety i ks. Adama Głuszka przygotowała spektakl słowno-muzyczny przypominający życie i działalność Karola Wojtyły – jego pracę z młodzieżą, poświęcenie i drogę ku świętości. Zaproszeni goście: Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, dyrektorzy szkół Paweł Skowron i Jan Chojnacki zapalili w asyście pocztu sztandarowego  znicz pod popiersiem  Świętego Jana Pawła II.

 Spektakle takie wpisują się wspaniale w temat wychowania patriotycznego i przypominają młodym pokoleniom pamięć tego Wielkiego Polaka. Na zakończenie Wójt Gminy Gowarczów i dyrektorzy szkół złożyli wszystkim uczniom i całemu gronu pedagogicznemu  życzenia świąteczne.

Więcej o: Wiosna i Wielkanoc w Szkole Podstawowej

Wiosna i Wielkanoc w Szkole Podstawowej

     W środę o godz. 11:00 licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać przedstawienie w wykonaniu uczniów klas drugich przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Czarny, Haliny Goworek i Joanny Lisiewicz. Głównym motywem wiążącym całość były zwyczaje wielkanocne zaczerpnięte z tradycji ludowej. Dzieci w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach przypomniały wiele zwyczajów, które niestety już zanikają. Nawiązanie do naszej tradycji i tożsamości narodowej oraz wspaniała scenografia zasługują na najwyższe uznanie. Wśród zaproszonych gości spektakl oklaskiwał także Wójt Gminy Gowarczów, który na zakończenie wspólnie z dyrektorem  szkoły złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Więcej o: Świątecznie w Centrum Kultury

Świątecznie w Centrum Kultury

     Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym w Centrum Kultury w Gowarczowie organizowany jest konkurs nawiązujący do tradycji wielkanocnych. Po dekoracjach świątecznego stołu i palmach tegorocznym tematem była pisanka. W konkursie uczestniczyło 19 prac autorów w wieku od 5 do 16 lat. Jury wyróżniło 6 prac ,biorąc pod uwagę wykorzystanie naturalnych materiałów, kreatywność polegającą na zastosowaniu nietypowych rozwiązań, oryginalność pomysłów i wiek autorów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się : Kajetan Kuleta (lat 5), Wiktor Kalita (lat 5), Ola Paliwoda (lat 9), Weronika Żurawska (lat 9), Gabrysia Bielecka (lat 11) i Dominika Woźniak (lat 16)

Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha i członkowie jury Renata Stańczyk i Małgorzata Mastalerz wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i słodkości wielkanocne. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe przedstawiające polskie tradycje i zwyczaje .

Niewątpliwą atrakcją była zamiana ról, kiedy to dzieci wcieliły się w rolę jury a pełniący tę rolę wcześniej i Wójt Stanisław Pacocha stanęli do zmagań artystycznych za sztalugami.

Spotkanie zakończyły wzajemne życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Więcej o: Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Zdrowych, pogodnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
życzy wszystkim mieszkańcom Gminy Gowarczów

                           Wójt Gminy

                      Stanisław Pacocha

Konkurs „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”

     Świętokrzyska Izb Rolnicza organizuje XIX edycję konkursu p.n. „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych
i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim.
Konkurs ten odbywa się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek
i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa.
Konkurs odbywa się w ścisłej współpracy ze starostwami powiatowymi, które są organizatorami konkursu na etapie powiatowym oraz z gminami, które przeprowadzają eliminacje gminne.

Zapraszamy do udziału w konkursie na etapie eliminacji gminnych.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Wysoce zjadliwa grypa ptaków-zmiany w przepisach

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz. 722.
Zobacz rozporządzenie.