Boisko Tęczy – Wielkie otwarcie w niedzielę 29 września 2019 o godzinie 10:45.

Pierwszy weekend jesienie przyniesie ze sobą długo oczekiwane otwarcie boiska. Wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz fanów i kibiców lokalnego klubu sportowe zapraszają Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Stańczykiem oraz Prezesem Klubu Sportowego Tęczy Maciejem Muszyńskim.

W niedziela 29 września 2019 zostanie rozegrany 6 mecz ligowy pomiędzy

Tęczą Gowarczów – Granatem Borki.

Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w tym gminnym wydarzeniu.

Bardzo młoda Kultura

Cóż to był za tydzień.

Prace nabierają coraz większego rozmachu, już mamy zarys tego jak będzie wyglądać nasza etiuda teatralna. Sporo jeszcze pracy przed nami, ale jest to bezcenny czas integracji naszego zespołu. Ostatni cykl warsztatów ze wspaniałą pedagog teatralną mile zaskoczył naszych uczestników. Marionetka, która była profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń okazała się nie łatwym przedmiotem do manipulacji i wiele czynników wpływa na jej ruch. Fajnie, że mieliśmy okazję pracować na tak wysokim poziomie warsztatowym. Reszta zależy już tylko od nas samych…

Projekt „Teatr bliżej Nas”

Podsumowując nasz tydzień pracy nad projektem „Teatr bliżej Nas” jesteśmy na dobrym etapie.

Działo się dużo dobrych i przemyślanych akcji mamy niezbędne do tej pracy warsztaty teatralne.

Zespół twórców mocno zaczął się integrować i lecimy na fajnym pomyśle naszej etiudy teatralnej.

Oczywiście nie zdradzamy co jest tematem, aby nie zepsuć wam całokształtu. Przed nami kolejne wyzwania o których chętnie wam napiszemy.

Warsztaty teatralne

Piątek 13 wcale nie był dla nas pechowy wręcz przeciwnie bardzo owocny i pracowity, a to wszystko za sprawą warsztatów teatralnych pod okiem wybitnej pedagog teatralnej Monice Filipowicz która jest aktorka teatru Groteska z Krakowa. Duża dawka pozytywnych emocji nas ogarnęła i za sprawą jej podejścia do tematu my także dużo wiedzy wchłonęliśmy.

Dla uczestników projektu była mała niespodzianka, ponieważ odwiedziła nas redaktor z radia Kielce, aby przeprowadzić z nami wywiad. Oj działo się…..

Wycieczka do Teatru Kubuś

Spektakl „Pod adresem marzeń” zrobił na nas ogromne wrażenie gorąco polecamy ten repertuar w stolicy województwa.

Mieliśmy możliwość zwiedzania teatru Kubuś od zaplecza i uczestniczenia w warsztatach pracowni plastycznej, gdzie zobaczyliśmy całą masę przedmiotów potrzebnych do spektaklu. Piękne projekty związane z postaciami wspaniałe marionetki, kukiełki i pacynki.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach z aktorką wiele cennych wskazówek otrzymaliśmy co do realizacji naszego spektaklu. Były próby na scenie i mogliśmy wcielić się w rolę małych aktorów.

Zrodziła się kolejna okazja do integracji naszego zespołu małych miłośników teatru.

Więcej o: Narodowe Czytanie w gminie Gowarczów

Narodowe Czytanie w gminie Gowarczów

Tego rodzaju spotkania mają na celu nie tylko przybliżenie nam, ale i odkrywanie piękna historii i aktualności polskiej literatury. To kolejna edycja tego ważnego przedsięwzięcia które propaguje czytelnictwo w naszym kraju. Spotkaliśmy się na świetlicy w Szkole Podstawowej by wsłuchać się w nowelę Elizy Orzeszkowej pt. Dobra Pani, która jako jedna z ośmiu zaproponowanych do narodowego czytania została wybrana przez naszą Bibliotekę Publiczną.

Zaproszonymi do odczytania noweli byli:

Sekretarz Gminy Gowarczów Marzena Dziewit

Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gowarczowie Paweł Skowron

Przedstawiciel Grona Pedagogicznego Anna Arcab

Oraz uczennica klasy ósmej Anna Banasik

Na zakończenie odbyło się również oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na najaktywniejszego czytelnika wakacji 2019 każdy w odpowiedniej kategorii wiekowej został nagrodzony piękną książką i słodyczami. Gratulujemy za wspaniałą postawę młodego czytelnika.

Więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dyrektor Paweł Skowron w dniu 02 września uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny 2019/2020 witając grono nauczycieli, a także nowych uczniów klas szóstych i siódmych.

Po tak długiej wakacyjnej przerwie czas wrócić do obowiązków. Uczniowie wypoczęci i pełni entuzjazmu rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. Na uroczystości obecny był Wójt Stanisław Pacocha, oraz ks. Proboszcz naszej parafii Marek Maciążek. W drugiej placówce szkoły równorzędnie odbywały się uroczystości dla klas młodszych, w których udział brała Pani Marzena Dziewit oraz kierownik placówki Iwona Kłosek.

Z początkiem września zmiany na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w wyłonionym konkursie wygrał Pan Paweł Skowron.

Po wieloletniej pracy pożegnaliśmy byłego dyrektora Jana Chojnackiego i wicedyrektor Bożenę Adamczyk – wiele słów uznania padło z ust nauczycieli i pracowników szkoły, końca nie było podziękowaniom dla ich zasług i pracy na rzecz tej placówki.

Bardzo dobre relacje dało się odczuć w tym dniu, były dyrektor życzył swojemu następcy, aby podtrzymywał dobre relacje z pracownikami, rodzicami i uczniami.

Zaproszenie na Rajd Nordic Walking

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ” zaprasza 21 września 2019 r. do miejscowości Czarna (budynek Świetlicy Środowiskowej w Czarnej 74) na Rajd Nordic Walking z cyklu marszów promujących zdrowy tryb życia w ramach realizacji projektu współpracy pn.: „Marsz po zdrowie”.

Do pobrania:
Regulamin rajdu
Formularz zgłoszeniowy