Więcej o: Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Gowarczowie

Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Gowarczowie

Dzisiaj z honorem ślubować będziemy
Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy!”

W czwartek 26 października 29 pierwszoklasistów uroczyście złożyło ślubowanie i oficjalnie zostało włączonych do społeczności szklonej. Po wkroczeniu na salę w rytm poloneza, wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie oraz wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie klas I a oraz I b pod troskliwym okiem wychowawczyń: Ilony Pacan oraz Doroty Różalskiej przygotowali program artystyczny. Dzieci przedstawiły sceny, sytuacje oraz emocje związane z pierwszymi miesiącami pobytu w szkole, z ulgą przekonali się też, że pasowanie to nie lanie a mury szkolne są bardzo przyjazne.

W swoich przemówieniach zarówno Wójt Stanisław Pacocha jak i Dyrektor Jan Chojnacki serdecznie witali nowych uczniów szkoły i jak i życzyli wspaniałych wyników w nauce. Życzenia złożyła również przedstawicielka Rady Rodziców Paulina Banasik.

Zgodnie z tradycją dyrektor wraz z wicedyrektor Bożeną Adamczyk dokonali pasowania na pierwszoklasistów poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka. Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz książkowe upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dumni uczniowie wraz z wychowawcami i wzruszonymi rodzicami chętnie pozowali do zdjęć a następnie udali się klas na słodki poczęstunek.


Więcej o: Nasi seniorzy zwiedzają Jurę

Nasi seniorzy zwiedzają Jurę

Dzięki wsparciu wójta Stanisława Pacochy najaktywniejsi seniorzy z terenu gminy w ostatni czwartek zwiedzili ciekawe miejsca Jury Krakowsko Częstochowskiej. W pierwszej kolejności odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, które słynie z cudownych łask. Na terenie kompleksu działa Zakon Ojców Paulinów, swój początek ma rzeka Leśniówka z cudownego źródełka, a na wiernych spogląda figurka Najświętszej Maryi Panny, pochodząca z XIV wieku umiejscowiona w późnobarokowym ołtarzu. Leśniów jest dzielnicą Żarek, w których warte zobaczenia są m.in. zabytkowy zespołu stodół, Muzeum Dawnych Rzemiosł czy spacer Szlakiem Kultury Żydowskiej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych warowni Szlaku Orlich Gniazd – Królewskiego Zamku Bobolice. W ostatnich latach zamek był starannie rekonstruowany by dziś można było przechadzać się po salach i komnatach w stanie jak z lat swojej największej świetności.

W drodze powrotnej uczestnicy wzięli udział w mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Wszystkim seniorom przy z okazji obchodzonych w październiku i listopadzie Dni Seniora życzymy takiej pogody ducha i wigoru na co dzień!

Więcej o: Obrady Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Gowarczowie.

Obrady Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Gowarczowie.

W środę 18 października w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Gowarczowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej powiatu koneckiego.

Po powitaniu uczestników przez Przewodniczącego Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Końskich Pana Jarosława Kaczmarka głos zabrał Pan Zdzisław Wójcik – Członek Zarządu ŚIR przedstawiając aktualne działania i informacje o bieżącej działalności Izby. Ponadto słowa podziękowań skierował do obecnego na sali Pana Łukasza Arcaba – rolnika z sołectwa Kurzacze, który w tym roku reprezentował województwo świętokrzyskie w Wyborach Chłopa Roku .

Czytaj więcej „Obrady Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Gowarczowie.”

Więcej o: „W ogrodzie wdzięczności” Dzień Edukacji Narodowej w Gowarczowie

„W ogrodzie wdzięczności” Dzień Edukacji Narodowej w Gowarczowie

W piątek 13 października Dzień Edukacji Narodowej obchodzono podwójnie. Akademie odbyły się zarówno na hali sportowej Szkoły Podstawowej jak i Szkoły z oddziałami gimnazjalnymi. Życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów pedagogom składali zastępca Wójta Marzena Dziewit, dyrektorzy szkół Jan Chojnacki i Paweł Skowron oraz ks. proboszcz Marek Maciążek. Uczniowie zaprezentowali wspaniałe programy pełne humoru, muzyki i tanecznych akcentów. Wśród zaproszonych gości w Szkole Podstawowej nie zabrakło nauczycieli, którzy wcześniej uczyli w tych murach. Z ogromną dumą spoglądali na swoich byłych uczniów, którzy aktualnie tworzą kadrę pedagogiczną. W tym szczególnym dniu nauczyciele przyjęli z rąk Pani Marzeny Dziewit oraz Dyrektorów Nagrody Wójta oraz Nagrody Dyrektora. Czytaj więcej „„W ogrodzie wdzięczności” Dzień Edukacji Narodowej w Gowarczowie”

Zajęcia, warsztaty i akcje w Centrum Kultury w Gowarczowie

Przełom września i października to początek nowego sezonu zajęć w CKiAL w Gowarczowie. W pracowni plastycznej rozmalowują się dzieci z grupy najmłodszej, grupy średniej oraz młodzież. Nad bardzo ciekawymi pracami pracują panie podczas warsztatów ARA – Amatorskiego Ruchu artystycznego. W pracowni muzycznej rozpoczęły się zajęcia dla solistów, zajęcia perkusyjne, zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych oraz zajęcia dla grup wokalnych. Trwają prace nad repertuarem listopadowego koncertu, o którym będziemy informować już wkrótce.

  Zachęcamy do udziału w dwóch akcjach:

  • głosowaniu na projekt TESCO Decydujesz Pomagamy pt. „SMAKI ZDROWIA” – do końca października robiąc zakupy w Tesco w Końskich można zagłosować na projekt „Smaki Zdrowia”, który pozwoli zorganizować niebanalne, ciekawe i smaczne zajęcia podczas ferii zimowych w lutym 2018 w Gowarczowie.
  • do 15 października na facebook CKiAL (www.facebook.com/KulturaGowarczow/) można przesyłać zdjęcia z grzybobrania na terenie Gminy Gowarczów i poszczególnych sołectw. Z zebranych zdjęć powstanie facebookowa fotogaleria a wybrane zdjęcie/seria zdjęć nagrodzona zostanie niespodzianką wykonaną w pracowni plastycznej.

Zachęcamy do czynnego udziału w akcjach.

Nowości w Bibliotece

W 2017 roku w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” Gminna Biblioteka Publiczna w Gowarczowie zakupiła wiele nowości wydawniczych. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.