Więcej o: Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Gowarczów dobiegły końca

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Gowarczów dobiegły końca

W dniu wczorajszym odbyły się odbiory końcowe dróg gminnych tj. przebudowana została droga gminna nr 324006T Kamienna Wola – Kurzacze oraz wyremontowana została droga ulica Wojska Polskiego w Gowarczowie.

W odbiorach końcowych udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, kierownik budowy oraz inspektor nadzoru.

Wykonawcą był Zakład Budowlano Drogowy „DUKT” Sp. z o.o.  Spółka Komandytowa z siedzibą we Włoszczowej. Wspomnieć należy, iż na obydwie drogi Gmina otrzymała dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czyszczenie rowów przy drodze powiatowej w Giełzowie

Burmistrz Stanisław Pacocha informuje, iż trwają prace polegające na czyszczeniu rowów przydrożnych przy drodze powiatowej w miejscowości Giełzów.

Dzięki bardzo dobrej współpracy w ostatnich latach z powiatem koneckim na terenie Gminy Gowarczów wykonano w ostatnich latach bardzo dużo inwestycji drogowych, przebudowano mnóstwo dróg powiatowych. Wśród nich znalazły się i te mniejsze, min. wyczyszczone zostały rowy, wyremontowane chodniki.

O dalszych inwestycjach przy współpracy z powiatem koneckim będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Budowa kanalizacji w Bębnowie rozpoczęta

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha informuje, iż trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą w obrębie Bębnów w Gminie Gowarczów. Nadmienić należy, iż umowa została zawarta na początku marca 2024 r. z Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowo-Handlowym „KAR-WAT”.

Środki na to zadanie Gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

OGŁOSZENIE

    Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej występują przerwy w dostawie wody w miejscowości Bębnów, które mogą potrwać do 20.04.2024 r. Za utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów

Stanisław Pacocha

Więcej o: Kolejny plac zabaw dla dzieci wraz z ogrodzeniem powstał tym razem w Korytkowie

Kolejny plac zabaw dla dzieci wraz z ogrodzeniem powstał tym razem w Korytkowie

W ostatnim czasie została zakończona budowa placu zabaw na terenie świetlicy i strażnicy OSP w Korytkowie. Środki na to przedsięwzięcie  zostały pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a koszt takiej inwestycji to blisko 100 000,00 zł.

Na placu zabaw został zamontowany wielofunkcyjny zestaw zabawowy, karuzela obrotowa, gra kółko – krzyżyk, stół do gry w szachy, huśtawka stojąca, ławki oraz zostały posadzone rośliny.

Wielkie podziękowania Pan Burmistrz Stanisław Pacocha kieruje do Radnego  Pawła Stańczyka oraz do wszystkich strażaków, za nieustającą pomoc przy realizacji w/w inwestycji. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z nowopowstałego placu zabaw.

Więcej o: Końcowy odbiór przebudowy oczyszczalni ścieków

Końcowy odbiór przebudowy oczyszczalni ścieków

W dniu wczorajszym miał miejsce odbiór przebudowy oczyszczalni ścieków w Rudzie Białaczowskiej.

Inwestycja zakończyła się w terminie zgodnie z zawartą Umową. Wykonawcą była Spółka MAR Agency z siedzibą w Łodzi.

Ogólny koszt inwestycji opiewał na 9 490.003,50 zł a dofinansowaniektóre Gminaotrzymała z Polskiego Ładu to prawie 5 milionów zł.

W odbiorze udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Stanisław Pacocha, Wykonawcy, Kierownicy  budowy oraz inspektorzy nadzoru. Nadmienić należy, iż do nowej oczyszczalni możemy już podłączać kolejne sołectwa.