KOMUNIKAT

GOWARCZÓW, 28.06.2019 r.

DLA MIESZKAŃCÓW SOŁECTW: BERNÓW, GIEŁZÓW, KURZACZE, BOROWIEC, KORYTKÓW, KUPIMIERZ, GOWARCZÓW (UL. ZAMKOWA I WARSZAWSKA), RUDA BIAŁACZOWSKA, KAMIENNA WOLA, BĘBNÓW

W związku z ponownym badaniem wody wodociągowej z ujęcia Bernów i na sieci wodociągowej oraz telefoniczną informacją o wynikach badania z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach Wójt Gminy Gowarczów informuje mieszkańców w/w sołectw że woda wodociągowa z ujęcia Bernów nie zawiera bakterii z grupy Coli i Escherichia Coli. .

Wójt Gminy Gowarczów
Stanisław Pacocha

KOMUNIKAT

DLA MIESZKAŃCÓW SOŁECTW: BERNÓW,  GIEŁZÓW, KURZACZE, BOROWIEC, KORYTKÓW, KUPIMIERZ, GOWARCZÓW (UL. ZAMKOWA I WARSZAWSKA), RUDA BIAŁACZOWSKA, KAMIENNA WOLA, BĘBNÓW

W związku z komunikatem 1/2019 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich Wójt Gminy Gowarczów informuje mieszkańców w/w sołectw iż do sieci wodociągowej została wprowadzona woda z ujęcia Gowarczów, nadająca się do spożycia (posiada pozytywne badania pod względem mikrobiologicznym).

Komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Końskich

Wójt Gminy Gowarczów
Stanisław Pacocha

Podsumowanie roku tanecznego Studia Tańca POINT Końskie i Gowarczów

Dzieci zaprezentowały nagrodzone w wielu turniejach układy taneczne.

Na sam koniec pokazu wzruszające podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za udostępnienie miejsca do treningów oraz wsparcia, a także dla Władz Gminy i sponsorów. Nie zabrakło też kilka ciepłych słów do trenerek, które pracują nad tym sukcesem cały rok.

To wszystko można było zobaczyć w czwartkowy wieczór (13.06.2019) w Szkole Podstawowej w Gowarczowie.

Więcej o: Prace przy świetlicy wiejskiej w Rogówku

Prace przy świetlicy wiejskiej w Rogówku

Zakończyły się prace polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych wraz z położeniem struktury w świetlicy wiejskiej w miejscowości Rogówek. Wszystko to po to, aby ocieplić wizerunek przestrzeni lokalnej do integracji mieszkańców tej społeczności.

Przebudowa boiska sportowego

Gowarczów – trwają prace przy przebudowie boiska sportowego przy ul. Stanisława Żuka 3. Na efekt końcowy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale wywoła on zachwyt nie tylko wśród sportowców lecz także uczniów pobliskiej szkoły podstawowej której uczniowie będą mogli z niego korzystać.

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 19.06.2019 zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. Na którą przybyły Władze Gminy – Wójt Stanisław Pacocha wraz z zastępcą Marzeną Dziewit oraz Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, uczniowie i rodzice. Następnie uroczystości przeniosły się do następujących placówek edukacyjnych.

Hala sportowa przy ul. S. Żuka 3 miała przyjemność pożegnać dzieci młodsze od klas 0 do 6, przygotowany program artystyczny wprowadzał nas już w letni klimat który mogła podziwiać pani z-ca Wójta Marzena Dziewit.

Czytaj więcej „Zakończenie roku szkolnego”

Pierwszy w powiecie ” Klucz ” pokój szpiega w Gowarczowie, znany bardziej jako escape room

Miejsce z klimatem dla wszystkich którzy mają dryg do rozwiązywania zagadek. To wszystko miało swoje wielkie otwarcie 18 czerwca 2019 roku we wtorkowe popołudnie.

Tajemnicze zaproszenia otrzymali wyjątkowi goście, bez których to miejsce nie mogło by powstać.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, z-ca wójta Pani Marzena Dziewit, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk oraz Sołtys Bębnowa Katarzyna Sobczyńska.

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu to mamy dla Was niepowtarzalną okazję na rozwikłanie pewnej kluczowej sprawy w klimacie militarnym.

Podsumowanie roku tanecznego Studia Tańca POINT Końskie i Gowarczów.

Dzieci zaprezentowały nagrodzone w wielu turniejach układy taneczne.

Na sam koniec pokazu wzruszające podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za udostępnienie miejsca do treningów oraz wsparcia, a także dla Władz Gminy i sponsorów. Nie zabrakło też kilka ciepłych słów do trenerek, które pracują nad tym sukcesem cały rok.

To wszystko można było zobaczyć w czwartkowy wieczór (13.06.2019) w Szkole Podstawowej w Gowarczowie.

Gmina Gowarczów na Kaziukach Koneckich

W środę 12 czerwca koneckiej kolegiacie odbyły się kolejne Kaziuki Koneckie. Po projekcji filmu poświęconemu sylwetce bł. ks. Kazimierza Sykulskiego – Patrona Powiatu Koneckiego oraz mszy świętej uroczystości przeniosły się na plac przykościelny.

Wśród regionalnych stoik pięknie prezentowało się stoisko Gminy Gowarczów. Panie Małgorzata Gałązka – instruktor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Małgorzata Żurawska – z Amatorskiego Ruchu Artystycznego przygotowały wystawę pięknych prac wykonanych w pracowni CKiAL – prezentowane były m.in. obrazy, ikony, przedmioty zdobione techniką decoupage.

Czytaj więcej „Gmina Gowarczów na Kaziukach Koneckich”