Więcej o: Wzruszający Dzień Babci i Dziadka

Wzruszający Dzień Babci i Dziadka

Sobotni wieczór 25 stycznia 2020 roku spotykamy się w budynku Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na Sali widowiskowej, aby wspólnie uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu. Ciekawy program przyciągnął mnóstwo chętnych i gdy już sala wypełniła się gośćmi rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania, które było podsumowaniem sezonu świątecznego. Za sprawą grupy gitarowej mogliśmy płynnie przejść do dalszej części programu. Przedstawienie pt. „ O babci, wilku i dzieciach w kolorowych czapeczkach” dedykowany było dla naszych najwspanialszych babć i dziadków. Mądre przesłanie opowieści zdobyło uznanie wśród widowni – brawa, wzruszenie i mnóstwo ciepłych słów wybrzmiało w CKiAL. Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha złożył wszystkim obecnym na Sali Babcią i Dziadkom  życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dzięki, któremu wszyscy poczuli się jak w kawiarni. Oczywiście to nie był koniec niespodzianek, grupa plastyczna przygotowała piękne rękodzielnicze prezenty, które zachwyciły obdarowanych.

Rozpoczęcia ferii w CKiAL

Pierwszy dzień już za nami – atrakcji nie było końca i fajnie się bawiliśmy. Poniedziałek rozpoczęliśmy od warsztatów robienia lalek teatralnych, które każdy w miarę swoich możliwości wykonał i ożywił oczami wyobraźni. Następnie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oglądaliśmy spektakl pt. ”Wiślana opowieść” teatru „Igraszka” z Warszawy. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalnych marionetek, sama historia dała nam dużo do myślenia i oczywiście pokazała jak ważne jest dbanie o wspólne dobro planety.

Więcej o: Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 728

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 728

23 stycznia 2020 roku w Urzędzie Gminy Gowarczów odbyło się spotkanie robocze z Panem Wójtem Stanisławem Pacochą oraz przedstawicielem inwestora Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach Panem Krzysztofem Gwoźdź, a także przedstawicielem wykonawcy firmy Budromost – Starachowice Panem Andrzejem Stolarczykiem kierownikiem budowy. Pan Wójt Stanisław Pacocha szczegółowo omówił plan przebudowy drogi wojewódzkiej nr 728, która jest  niezwykle istotną sprawą dla mieszkańców gminy Gowarczów, a także dla kierowców, którzy przejeżdżają i korzystają z infrastruktury drogowej. Informujemy iż prace rozpoczną się w połowie lutego 2020 roku od strony północnej na ulicy Warszawskiej i w kolejnych etapach systematycznie będą postępować w stronę Placu XX-lecia oraz ulicy Krakowskiej. Na bieżąco będziemy również informować państwa o kolejnych postępach inwestycji, a także o ewentualnych utrudnieniach drogowych.

Sprzedaż działki wraz z budynkiem po byłym ośrodku zdrowia

Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 4 luty 2020 roku o godzinie 13-tej w siedzibie Urzędu Gminy w Gowarczowie.
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść na konto: (patrz załączone ogłoszenie) nie później niż do dnia 31 stycznia 2020 r.

Informacje dodatkowe:
Budynek do sprzedaży posiada powierzchnię użytkową 157 m2. Budynek posiada 2 wejścia. Wymiary budynku: 13,36m x 9,52m. Orientacyjne wymiary działki 35m x 67m.
Pomieszczenia na parterze: gabinet lekarski, gabinet zabiegowy, kotłownia gazowa, pokój socjalny, poczekalnia, korytarz, łazienka i 3 WC.
Pomieszczenia na piętrze: poczekalnia, 2 gabinety, korytarz, łazienka, 3WC.

W sprawie ogłoszenie prosimy kontaktować się pod numerem telefonu: 48-6724037 w dni robocze w godzinach pracy urzędu: 7:30 – 15:30
Szczegóły przetargu w załączonym ogłoszeniu