Więcej o: Najmłodsi składali życzenia Babciom i Dziadkom

Najmłodsi składali życzenia Babciom i Dziadkom

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w zeszłym tygodniu obie grupy przedszkolne w Gowarczowie zaprezentowały program artystyczny. Seniorzy z dumą, łezką w oku i telefonami w dłoniach przyglądali się i rejestrowali swoje pociechy. Zarówno grupa „Zajączki” prowadzona przez Panią Magdalenę Horodyńską jak i „Żabki” prowadzone przez Panią Agnieszkę Plutę przygotowały pełne humoru i wdzięku programy słowno muzyczne. Podczas spotkania słowa uznania i gratulacji dla przedszkolaków oraz życzenia zdrowia i pomyślności Babciom i Dziadkom składali Zastępca Wójta Pani Marzena Dziewit oraz Dyrektor Jan Chojnacki.

Na zakończenie przedstawienia każdy z wnuków obdarował swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami a później na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Więcej o: Konkursowe kolędowanie „Bębnowianek”.

Konkursowe kolędowanie „Bębnowianek”.

Jak co roku w zespół „Bębnowianki” reprezentował naszą gminę podczas  XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek podczas eliminacji w Skarżysku-Kamiennej. Zespół prezentował kolędę „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” oraz pastorałkę „Lulaj go Matko”. Na scenie śpiewały Panie: Teresa Duda, Janina Ferensztajn, Anna Rokita, Barbara Dolatowska,  Krystyna Jura  oraz Alina Cichacka. Paniom akompaniowali Piotr Zaborowski – na akordeonie oraz Ireneusz Głogowski – na saksofonie. 29 podmiotom wykonawczym z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego przysłuchiwało się jury w składzie: Jerzy Gumuła, Michał Stachurski i Radosław Pach – Instruktorzy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oceniając m.in. dobór repertuaru, poziom warsztatu wykonawczego jak również  ogólny wyraz artystyczny.

Okres kolędowania powoli dobiega końca, ale okazji do wspólnego śpiewania z pewnością w tym roku nie zabraknie.

Więcej o: Noworoczna sesja Rady Gminy

Noworoczna sesja Rady Gminy

W czwartek 25 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku XL sesja Rady Gminy. Po otwarciu sesji przez Przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Stańczyka nastąpiło przyjecie protokołu z poprzedniej  sesji. Następnie Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przedstawił skrót najważniejszych wydarzeń poprzedniego miesiąca.

Podczas sesji przyjęto uchwałę o wprowadzeniu zmian w budżecie gminy na 2018 rok oraz wprowadzenie zmian w wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2022. Rozpatrzono też uchwałę w sprawie zmiany w uchwale z 2009 roku dotyczącej regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w gowarczowskich szkołach oraz zatwierdzono Regulamin Rady Społecznej ZOZ-u w Gowarczowie. Dłuższą dyskusję Radni rozpoczęli przy podejmowaniu uchwały o zamiarze likwidacji Punktów Przedszkolnych w Gowarczowie i Kamiennej Woli. Jak się okazuje nie ma powodów do obaw –  jest to jedynie formalne działanie porządkujące struktury organizacyjne pozwalające funkcjonować tym jednostkom zgodnie z Prawem Oświatowym. Po formalnej likwidacji na nastąpić ponowne ich powołanie.

  Pod koniec sesji sporo czasu poświęcono również kwestii stanu dróg gminnych i powiatowych oraz  konieczności ich remontów. Podczas posiedzenia Rady Gminy głos zabierali też sołtysi, którzy poruszali kwestie najbliższe mieszkańcom poszczególnych sołectw.

Uczniowie nagrodzeni w Powiatowym Konkursie na Kalendarz Adwentowy

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, ul. Staszica 5 nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na „Kalendarz Adwentowy” organizowanego przez  Starostwo Powiatowe w Końskich. Celem konkursu była popularyzacja twórczości, wymiana doświadczeń artystycznych, kształtowanie poczucia piękna oraz pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Koordynatorami  konkursu w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi byli pani Katarzyna Kuleta oraz ksiądz Adam Głuszek.  W konkursie brały udział następujące osoby: Barbara Bielecka, Marta Śliwińska, Aleksandra Pytlos, Natalia Gąszcz, Julia Świeboda, Wiktoria Galant , Kacper Dyk, Wojciech Juszyński.

 W rozstrzygnięciu konkursu wzięło udział około 300 osób. Jury przyznało  po trzy miejsca w każdej z pięciu kategorii. Dodatkowo każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

W kategorii  7-13 lat jury przyznało 2 miejsce Natalii Gąszcz, a w kategorii 14-18 lat 3 miejsce uzyskał Wojciech Juszyński.

Gratulujemy.

Więcej o: Wzruszyli Babcie i Dziadków

Wzruszyli Babcie i Dziadków

W poniedziałkowe popołudnie w Świetlicy S.P. w Gowarczowie swoje święto obchodzili Babcie i Dziadkowie a sala po raz kolejny pękała w szwach. Specjalnie na te okazję dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej przygotowała pełen wzruszeń i radości program artystyczny. Dzięki pięknie przygotowanej scenografii na moment przenieśliśmy się w XIX miejski wieczór wigilijny gdzie przyglądaliśmy się losom Dziewczynki z Zapałkami, którą zagrała Gabrysia Bielecka. Wspaniale przedstawiona baśń Andersena niejednego wzruszyła do łez. Na scenie pojawił się sam pisarz (w tej roli Wiktoria Dobosz) w asyście rezolutnych dzieci (Lena Samson, Amelia Kania, Zuzia Szcześniak, Marta Mastalerz, Klara Brzezińska).  Wśród przechodniów i postaci ze snu znaleźli się: para – Oficer (Aleksandra Sorbian- również w roli Choinki) i żona Oficera oraz Babcia (Lena Michalska), Dama (Maja Zajadła), Rodzina (Basia Bielecka, Adam Małek – również w roli Dżentelmena, Dominika Fąfara, Jasio  Banasik) Piecyk (Bartek Kos). Narratorami w przedstawieniu były: Amelia Dajer oraz Śnieżynki i Aniołki: Julia Michałowska, Gabrysia Petrusiewicz, Emilia Kos i Kinga Karbownik). Przewrotnie łzy mieszały się z wielką radością gdyż przygotowana inscenizacja zakończyła się happy endem. Nad całością czuwała Pani Małgorzata Gałązka – reżyser, scenograf i scenarzysta spektaklu oraz Piotr Zaborowski odpowiedzialny za opracowanie muzyczne, nagłośnienie i oświetlenie – nadający odpowiednią dramaturgię dzięki grze na żywo. Niemałą rolę w przygotowaniu kostiumów mieli rodzic Czytaj więcej „Wzruszyli Babcie i Dziadków”

Więcej o: Gowarczowska akcja wakacyjna nagrodzona

Gowarczowska akcja wakacyjna nagrodzona

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej zostało laureatem  XV edycji konkursu „Pomóżmy dzieciom spędzić szczęśliwie wakacje” organizowanego przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach. Konkurs  kierowany jest do lokalnych społeczności oraz instytucji  na organizację najbardziej atrakcyjnej i bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje. Akcja wakacyjna ”EKO Wakacje z CK i AL” zdobyła w konkursie III miejsce. Uroczyste podsumowanie odbyło się w czwartek 18 stycznia w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Marszałek Województwa Adam Jarubas dziękował wszystkim wyróżnionym za udział w konkursie i gratulował kreatywności w przygotowywaniu ofert skierowanych do dzieci. Z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bielecki nagrodę odebrała Dyrektor CK i AL  Elwira Sibiga – Cieszę się, że formuła zajęć, którą zorganizowaliśmy podczas wakacji została dostrzeżona i wyróżniona. Tym bardziej, że udział w konkursie zgłaszaliśmy po raz pierwszy a    przystąpiło do niej ponad 30 instytucji z całego województwa. Otrzymany sprzęt elektroniczny będzie służył dzieciom i instruktorom podczas zajęć.

Czytaj więcej „Gowarczowska akcja wakacyjna nagrodzona”

Więcej o: Prace przy budowie Ośrodka Zdrowia zgodnie z planem

Prace przy budowie Ośrodka Zdrowia zgodnie z planem

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku inwestycja budowy Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie wchodzi w kolejny etap. Prace idą sprawnie i zgodnie z przyjętym planem. Z zewnątrz budynek wygląda bardzo okazale nie odbiegając od projektowej wizualizacji – wykonano dach, zewnętrzną elewację, stolarkę okienną a parkingi są na ukończeniu. Prace wewnątrz budynku też idą pełną parą – wykonano część instalacji wodno-sanitarnej, instalacji elektrycznej oraz grzewczej, a także tynki wewnętrzne. Już rozpoczęło się układanie płytek w poszczególnych pomieszczeniach.

Wójt Stanisław Pacocha osobiście dogląda inwestycji. Mieszkańców Gowarczowa czeka nowa lepsza jakość. Nowoczesny wizerunek ośrodka z pewnością przełoży się na jakość i mnogość oferowanych usług.


Sołtys Roku 2017

Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej ogłasza konkurs na „Sołtysa Roku 2017” województwa świętokrzyskiego pod patronatem marszałka województwa Adama Jarubasa, który chcemy rozstrzygnąć do dn. 31.03.2018, a nagrody i wyróżnienia wręczyć na Zjeździe Sołtysów 23 czerwca 2018 roku w Wąchocku.
Informacja o konkursie.