KOMUNIKAT !

W środę 28 czerwca w godzinach popołudniowych przez naszą gminę przebiegać będzie część trasy 2 etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”
i Olimpijczyków z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc.

Kolarze wjadą na teren gminy od Petrykóz przez Giełzów, Skrzyszów, Gowarczów
a następnie trasą 728 przez Morzywół, Bębnów i dalej w kierunku Końskich.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przygotowanie się na utrudnienia w ruchu na podanym odcinku w okolicach godzin 17:30 – 19:00.

Sympatyków kolarstwa zachęcamy do dopingu na trasie.

Więcej o: Zlot militarystów w Skrzyszowie

Zlot militarystów w Skrzyszowie

W sobotę w Skrzyszowie odbył się  I Piknik Militarny. Po polowej mszy świętej Zastępca Wójta Pani Marzena Dziewit podziękowała ze sceny za zaproszenie i gratulowała wspaniałej inicjatywy.

Na piknikowej scenie w bogatym programie znalazł się również koncert wykonawców z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Prowadzony przez p. Elwirę Sibiga program CKiAL rozpoczął żywiołowy występ Weroniki Kaniowskiej, następnie znakomicie zaśpiewała Agnieszka Homczaruk, a potem przeboje lat 60-tych przypomniały panie z zespołu „ALE BABKI” w składzie: Anna Chmielewska, Barbara Głuch,  Dorota Goźlińska, Urszula Matynia, Maria Nowak, Jolanta Żyszczyńska.

Na piknikowym placu nie zabrakło też stoiska gminnego wraz z z pięknymi pracami wykonanymi w pracowni plastycznej CKiAL. Stoiskiem opiekowały się panie z „ARA” Amatorskiego Ruchu Artystycznego: Małgorzata Żurawska oraz Renata Kot.

Organizatorem pikniku była Konecka GRUPA Militarna Stowarzyszenie im.mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala.

Więcej o: W rodzinie jest moc

W rodzinie jest moc

Podczas tegorocznej edycji konkursu plastycznego „(PRZE)MOC W RODZINIE” uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowarczowie, Punktu Filialnego Szkoły Podstawowej w Kamiennje-Woli oraz Gimnazjum w Gowarczowie wykonali 43 prace plastyczne.

W czwartek 22 czerwca sala konferencyjna Urzędu Gminy Gowarczów  zamieniła się w kolorową galerię, którą odwiedziły m.in. dzieci uczestniczące w konkursie  oraz ich najbliżsi . Po prezentacji prac odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród. Pani Izabela Wąsik Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gowarczowie podziękowała za tak liczne przybycie oraz udział w konkursie, Wójt Gminy Stanisław Pacocha podziwiając prace gratulował kreatywności, i słusznie stwierdził, że każda praca zasługuje na nagrodę. Pani Marzena Dziewit Zastępca Wójta – Przewodnicząca Komisji przedstawiła protokół komisji dziękując dzieciom za wykonanie prac oraz wychowawcom i nauczycielom za zachęcanie do udziału w konkursie.

Następnie każdy uczestnik konkursu został wyróżniony pamiątkowym dyplomem i wesołym upominkiem a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej „W rodzinie jest moc”

Więcej o: Święto Strażaków w Korytowie

Święto Strażaków w Korytowie

W sobotę 17 czerwca odbyły się uroczystości 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie.

Ten piękny jubileusz rozpoczął przemarsz w szyku druhów na plac za remizą. Tu odbyła się msza polowa, którą odprawił gowarczowski wikary Adam Głuszek wraz z ks. Zenonem Kiciorem kapelanem strażaków powiatu koneckiego. Podczas mszy został poświęcony sztandar ufundowany jednostce  przez lokalną społeczność. W trakcie uroczystości odczytano historię jednostki a prezes OSP Korytków Artur Bobiński z sentymentem wspominał wydarzenia z życia korytkowskich druhów. Ceremonię prowadził brygadier Tadeusz Nowakowski – Sekretarz Oddziału Wojewódzkiego OSP.

    Wśród zebranych nie zabrakło Wójta Stanisława Pacochy, Sołtysa Korytkowa Radnego Gminy i Naczelnika Zastępu Pawła Stańczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Stańczyka, Radnego Gminy Tomasza Młynarczyka, Bogusława Jakóbczyka – Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP ,  Komendanta Gminnego OSP druha Kazimierza Kosierkiewicza, byłego Komendanta Powiatowego PSP Starszego Brygadiera Grzegorza Młynarczyka, Zdzisława Pietrusiewcza – jednego z założycieli i pierwszego Naczelnika OSP Korytków oraz wielu osób związanych z 50-letnią działalnością jednostki i licznie zgromadzonych mieszkańców Korytkowa. Czytaj więcej „Święto Strażaków w Korytowie”

Więcej o: Zakończenie artystycznego roku szkolnego w CKiAL

Zakończenie artystycznego roku szkolnego w CKiAL

Śmiech, gwar, taniec i wesoła atmosfera. We wtorek w Pracowni Plastycznej przed przerwą wakacyjną swoich podopiecznych żegnała pani Małgorzata Gałązka. Choć nie na długo bo spora część wychowanków uczestniczyć będzie w akcji wakacyjne „EKO WAKACJE Z CKiAL, podczas której nie zabraknie manualnych, artystycznych wyzwań.

Uściskom i podziękowaniom z obu stron nie było końca. Pani Małgorzata życzyła wszystkim wspaniałych wakacji i zbierania sił twórczych na kolejny sezon i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Dzieci i młodzież chóralnie odśpiewały „Sto lat” i bardzo dziękowały za troskę, opiekę i radę.

Miłych wspomnień dostarczyła też przygotowana w pracowni mini wystawa prac wykonanych w tym roku szkolnym.

Najaktywniejszy czytelnik wakacji

Wakacyjny Konkurs

„Najaktywniejszy czytelnik wakacji”

Gminna Biblioteka Publiczna w Gowarczowie i Filia Biblioteki Publicznej w Kamiennej Woli, zapraszają do uczestnictwa w konkursie:

„Najaktywniejszy czytelnik wakacji 2017”

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, posiadający własną kartę czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gowarczowie i jej filii. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie swojego udziału do 30.06.2017 r..
Czas trwania konkursu: od 01 lipca do 25 sierpnia 2017 r.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępny jest w  Gminnej Bibliotece Publicznej
w Gowarczowie.

Zapraszamy do udziału

„ODNOWA WSI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ”

Informujemy, iż w ramach konkursu dotacji „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Gmina  Gowarczów złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego następujące wnioski:

  1. Zakup kosiarki na potrzeby klubu sportowego „Tęcza”.
  2. Zakup ubrań specjalnych na potrzeby jednostki OSP w Gowarczowie.
  3. Zawody rodzinne „O puchar wsi” oraz zakup doposażenia budynku OSP w Rudzie Białaczowskiej.
  4. Zakup i montaż pieców kominkowych w świetlicy Wiejskiej w Kamiennej Woli.
  5. Zakup sprzętu sportowego – bramek oraz piłek do sołectwa Rogówek.
  6. Dofinansowanie do Festynu Rodzinnego „Jesteśmy razem”.

Czekamy na pomyślne rozpatrzenie wniosków!

Więcej o: „Bębnowianki” wyróżnione.

„Bębnowianki” wyróżnione.

W niedzielę 18 czerwca podczas 39 Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedborzu zespół „BĘBNOWIANKI” zdobył wyróżnienie w kategorii zespoły. Na przedborskim zabytkowym rynku zaśpiewały: Teresa Duda (grając również na bębnie), Barbara Dolatowska (grając na tamburynie), Alina Cichacka,  Janina Ferensztajn, Krystyna Jura oraz Anna Rokita, przygrywali im na: akordeonie Mariusz Polewany i na saksofonie Ireneusz Głogowski. Zespół zaprezentował dwa żywiołowe utwory: „Od Bębnowa” oraz „A nie bede śpiewała”. Jury pod przewodnictwem pianisty i kompozytora Janusza Tylmana przesłuchało blisko 40 solistów i zespołów w tym kilka z powiatu koneckiego. „Bębnowianki” jako jedyne z powiatu znalazły się w gronie laureatów.

Pogoda i humory dopisały. Zespół zaprezentował się nie tylko na scenie konkursowej ale swoje ulubione utwory  panie śpiewały również przechadzając się uliczkami Przedborza zachęcając do wspólnego muzykowania licznie zgromadzone zespoły.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej o: Absolutoryjna sesja Rady Gminy w Gowarczowie

Absolutoryjna sesja Rady Gminy w Gowarczowie

W środę 14 czerwca 2017 roku odbyła się XXXIII sesja Rady Gminy w Gowarczowie. Po powitaniu przez Przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Stańczyka zebranych radnych, pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli gminnych społeczności Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przedstawił informację  o najistotniejszych wydarzeniach w gminie, które miały miejsce pomiędzy sesjami.

Podczas sesji podjęto uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Gowarczów za rok 2016. Podjęto też uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdań finansowych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Jednogłośnie rozpatrzono też uchwały dotyczące wprowadzenia zamian w budżecie gminy na rok 2017w tym zabezpieczenia 150 tys. zł na remont przystosowania szkoły podstawowej na przedszkola;  zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2021; wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalność w zakresie prowadzenia schronisk dla zwierząt jak również grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych. Czytaj więcej „Absolutoryjna sesja Rady Gminy w Gowarczowie”

OGŁOSZENIE – PSZOK

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Gowarczowie zawiadamia mieszkańców Gminy Gowarczów, że od 17.06.2017r., mieszkańcy będą mogli korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

PSZOK otwarty będzie dwa razy w tygodniu:

– czwartek – od 7.00 do 15.00

– sobota – od 7.00 do 15.00

Regulamin korzystania z PSZOK dostępny jest:
– w siedzibie Urzędu Gminy w Gowarczowie- Plac XX Lecia 1, 26-225 Gowarczów
– w siedzibie PSZOK- Aleja Wyzwolenia 70, 26-225 Gowarczów
– na stronie BIP Gminy Gowarczów

Wójt Gminy
/-/Stanisław Pacocha