INFORMACJA

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gowarczowie i Wójt Gminy Gowarczów informują mieszkańców gminy Gowarczów, że od dnia 02.07.2018 roku pacjenci będą przyjmowani w nowym budynku Ośrodka Zdrowia znajdującym się przy ulicy Stanisława Żuka 5 w Gowarczowie.

Więcej o: Podwójny sukces na ogólnopolskim konkursie

Podwójny sukces na ogólnopolskim konkursie

W III Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej” pierwsze miejsca w kategorii 14 – 16 lat, kat. plastyka zdobyły Amelia Dajer i Wiktoria Dobosz. Dziewczyny na co dzień szkolą swój warsztat podczas zajęć plastycznych w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej pod okiem Pani Małgorzaty Gałązki. Specjalnie na konkurs organizowany przez Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie młode artystki przygotowały płaskorzeźby z wizerunkiem mistrza Wincentego. Na konkurs wpłynęło 146 prac z dziesięciu województw. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w jędrzejowskim Centrum Kultury.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie III klas

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie III klas

W piątek 22 czerwca  w szkołach na terenie Gminy Gowarczów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które rozpoczęło się Mszą Świętą.

W sposób szczególny zakończenie obchodzili uczniowie klas III gimnazjalnych. Po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i na dobre żegnali się z murami gowarczowskiej szkoły. W uroczystościach w SP z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczył Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha zaś w Szkole Podstawowej Pani Sekretarz Dorota Lachowicz. Wójt  gratulował sukcesów zarówno uczniom jak i nauczycielom i rodzicom i życzył wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej „Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie III klas”

Więcej o: Wycieczka z historią i folklorem w tle

Wycieczka z historią i folklorem w tle

Grupa młodzieży z gowarczowskiej Świetlicy Środowiskowej wraz z wychowawczynią Teresą  Boba oraz dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Elwirą Sibiga zwiedzili w środę Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach  oraz  Park Etnograficzny w Tokarni.

Podczas wizyty w kieleckim OMPiO uczniowie wzięli udział w warsztacie pt. „Tych Polaków trzeba znać” oraz lekcji muzealnej wg jednej ze ścieżek edukacyjnych. Młodzież poznała bliżej sylwetki Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Piotra Ściegiennego oraz Mariana Langiewicza tworząc plakaty i krótkie prezentacje tych postaci. Zwiedzając multimedialną Bibliotekę z ciekawymi ekspozycjami uczestnicy przypomnieli sobie drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznając przestrzenie tego dawnego kieleckiego więzienia (karcery i mur pamięci) uczniowie dotknęli też bliższej historii poznając dramatyczne losy polskich patriotów.

Czytaj więcej „Wycieczka z historią i folklorem w tle”

Artystyczne podsumowanie roku szkolnego i życzenia dla Taty w CK i AL

W środę 20 czerwca w pracowniach Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej odbyło się artystyczne podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Prezentacje muzyczną przygotowały grupy i soliści, którzy w tym sezonie debiutują na deskach sceny. Wśród tegorocznych debiutantów są m.in. grupa wokalna Music Kotki – uczestnicy zajęć umuzykalniających, oraz soliści Dorota Stuleblak i Maksymilian Król. Podczas prezentacji multimedialnej wszyscy zebrani mogli przypomnieć sobie wydarzenia, które współtworzyli uczestnicy pracowni: zarówno grupy dzieci i młodzieży oraz dorosłych ARA (Amatorski Ruch Artystyczny) z pracowni plastycznej jak i grupy z pracowni muzycznej (soliści i grupy wokalne). Dyrektor CKiAL Elwira Sibiga dziękowała zarówno instruktorom: Pani Małgorzacie Gałązce i Piotrowi Zaborowskiemu, uczestnikom zajęć jak i rodzicom za wkład pracy, rozwój twórczy i sukcesy.

Czytaj więcej „Artystyczne podsumowanie roku szkolnego i życzenia dla Taty w CK i AL”

Świadczenie Dobry start (300+)

Świadczenie Dobry start (300+)

Świadczenie Dobry start (300+) jest realizacją rządowego programu „Dobry start”. Jego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to polegać będzie na przyznaniu raz w roku świadczenia w wysokości 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym, niezależnie od wysokości dochodów uzyskiwanych przez rodzinę.

Czytaj więcej „Świadczenie Dobry start (300+)”

Więcej o: Wycieczka w podziękowaniu za piękną pracę

Wycieczka w podziękowaniu za piękną pracę

Podczas otwarcia nowego budynku ośrodka zdrowia specjalne podziękowania z rąk Wójta Stanisława Pacochy oraz Dyrektora ZOZ  Jana Marcina Prasała otrzymały dzieci i młodzież z pracowni plastycznej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Gałązki, które stworzyły ogromny malunek oceanarium na ścianie porani dziecięcej. Na wykonanie dzieła młodzi artyści poświęcili wiele godzin pracy, a niebanalnie ozdobiona ściana z pewnością będzie cieszyć oko niejednego pokolenia korzystającego z usług ośrodka.

W ramach podziękowań grupa została obdarowana wielkim koszem łakoci  i zaproszona na wycieczkę z seansem filmowym.

Malunek stworzyli: Amelia Dajer, Wiktoria Dobosz, Marta Dyk, Julia Michałowska, Aleksandra Sorbian, Aleksandra Rachuna, Gabriela Bielecka, Lena Michalska, Gabriela Petrusiewicz, Zuzanna Szcześniak, Marta Mastalerz, Weronika Żurawska, Katarzyna Bielecka.

Młodzi twórcy zapewniają, że z chęcią wymalują więcej gowarczowskich przestrzeni.

Noc w Bibliotece

W sobotę 9 czerwca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gowarczowie wraz z filią biblioteki  w Kamiennej Woli wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Wydarzenie odbyło się pod Hasłem „Rzeczpospoczyta” i nawiązywało do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat naszego rodowodu, języka ojczystego, symboli narodowych, tradycjach i obyczajach o słynnych Polakach. Czytaliśmy legendę o” Syrence warszawskiej” „Katechizm polskiego dziecka”.  Odbywały się również gry i zabawy dla dzieci.

Dla uczestników spotkania przygotowano kanapki, słodycze oraz napoje.